Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Csermanek rendszerben mikor...

A Csermanek rendszerben mikor tiltották be a Szózatot?

Figyelt kérdés

A 60-as években még szabad volt énekelni, de a 80-asokban már nem.

A Rosenfeld rendszerben sem volt tilos.



aug. 6. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem tiltották be.
aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként áruld már el nekem, honnan jönnek az ilyen baromságok? Pont a nyolcvanas években jártam iskolába és kötelezően tanítottak, nem hogy betiltották volna.
aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
#1 Lehet, hogy de jure nem, "csak" belső párthatározattal, de gyakorlatilag nem volt szabad énekelni. Amikor én egy KISZ rendezvényt ezzel akartam lezárni a 70-es évek végén, az előzetes egyeztetés során megtiltották.
aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
#2 Az, hogy az iskolákban tanították egy dolog, de rendezvények végén nem volt szabad énekelni. #3 vagyok.
aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem volt tiltás, de voltak ostoba vezetők, ahogy ez mindig igaz. Ezért könnyen lehetséges, hogy egyes helyeken az adott megmondóember önkényesen így rendelkezett. nem volt mögötte semmi, csak a hatalom, amit nem tudtak kezelni a többiek. Most is ez a helyzet.
aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kérdező, tudjuk ki volt Csermanek, de fölösleges ezt a tudást fitogtatni, mert ezzel önmagad járatod le.
aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4-es még ez sem igaz. Lehet hogy volt hely ahol nem volt szabad de betiltva sem volt központilag "Csermanek" által.
aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem is engedték valahol, az nem felsőbb utasításra történt, csak valami túlbuzgó önjelölt cenzor döntése volt. Utódaik köztünk élnek.


[link]

aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg az Orbán faterjától. MSZMP propaganda főmufti volt.
aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm a 73/74-es tanévben járt szakközépiskolába, akkori szóhasználattal III.-ba, állítása szerint nem tanulták a Szózatot. Én régebben jártam és gimibe, mi tanultuk.
aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!