Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbán nem épített volna ki...

Ha Orbán nem épített volna ki önkényuralmi rendszert sem Slim Fit Peti sem Christmas Daddy nem rúgna ma labdába Magyarországon?

Figyelt kérdés
aug. 1. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha itt önkényuralmi rendszer lenne, Magyar Péter már nem élne.
aug. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Érted te mit jelent az önkényuralmi rendszer? Nem hiszem.

2 éve volt választás és ezen dőlt el ki kerül kormányra. A választáson mandátumot szerzők döntenek a parlamentben az ország ügyeiről.

Ha ez neked önkényuralmi rendszer akkor minden olyan ország önkényuralom, amit választott parlament és kormány vezet.

Miért kell ilyen hülyeségeket kiírni kérdésbe?

aug. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Maduronál is volt választás. Olyasmi mint itt
aug. 2. 02:03
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
#3 Nem, nem olyan volt, mint itt.
aug. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-2,

az egész választási, média, pártfinanszirozási rendszer a diktátor győzelmére épült, konkrétan lehetetlen, hogy más nyerjen egy ilyen rendszerben, de mondok mást, egy nem önkényuralmi rendszerben, nem éjszakáról-éjszakára hoznak törvényeket, bármiféle társadalmi diszkurzus nélkül, nem egy párt irja át az ország alkotmányát, pontosabban, át sem irta, csak zárójelbe tette, az emberek kihagyásával, nem hoz teljes társadalmat érintő döntéseket, egyoldalúan, ahelyett, hogy a homofóbiát és a rasszizmust legalizálja a kamunépakármilyével, arról kérdi meg az embereket, hogy akarják-e, hogy eladósitsák őket Kinának.

Nem engednek ki a börtönből, köztörvényest, terroristát, embercsempészt és nem adnak kegyelmet, a saját rokonainak, ismerőseinek, barátainak. Egy nem önkényuralmi rendszerben, ezt hatalommal való visszaélésnek hivják.

De egy nem önkényuralmi rendszernél, leginkább nem ugyanaz a barom vezeti az országot 15 éve.

aug. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

#5 Ez a szokásos mese amit lenyomtok minden választás UTÁN, aztán amikor jön a következő kampány akkor meg megy a szöveg, hogy "biztosan győzünk".

Soha ilyen könnyen nem lehetett kormányt váltani, mint a mostani választási törvénnyel, hiszen össze sem kell állni érdek alapon, elég ha helyben több szavazójuk van az adott pártnak, mint a többinek és megnyerik az egyéni mandátumot.

Sorra voltak közben választások mindenhol Európában és a szavazatszámokkal bemutatták már azt is, hogy milyen eredménye lenne a fidesz-kdnp-nek más választási rendszerekben. Kivétel nélkül győztesen kerülnének ki belőle és lenne amikor sokkal nagyobb többségük lenne a parlamentben a végére.

Amit a nagyondemokratikus, bezzegjogállami EP csinál az pedig minden hisztidet felülírja, hiszen ott valóban megtörtént, hogy 17 perce volt a képviselőknek átnézni azt a javaslatot amiről már szavaztak is.

Ráadásul pont azért hisztiztek állandóan, hogy miért is csinál újra meg újra nemzeti konzultációkat, amiben kikérik az emberek véleményét és épp az ellenzéki pártok meg influenszerek, megmondóemberek voltak azok akik avval kampányoltak a népszavazások előtt, hogy az emberek NE szavazzanak vagy ne szavazzanak érvényesen azokon.

Idehánysz hülyeségeket és próbálod a hazugságaidat eladni hátha beveszik. A valóság az, hogy fogalmad sincsen arról mi történt korábban, hiszen arról sincsen mi történik körülötted most. Hazudsz mert ehhez értetek és magyarázod a bizonyítványt, miközben a tény az tény marad, szavazótok nincsen elég a kormányváltáshoz.

Ez nem diktatúra, hanem az emberek nem kérnek belőletek.

aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6, hány embernek válaszoltál? hány ember vagyok én szerinted?

hány emberből vagyok?

A saját véleményemet mondtam el, amit én fogalmaztam meg.

Nekem nincs szükségem arra, hogy másokat többesszámozzak le, ezzel bagatelizálva a lényegét. Ha kell kedves Gábor, akkor neked is tudok válaszolni többesszámozás nélkül is.

aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!