Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem az a realitás,...

Csak szerintem az a realitás, hogy Viktor és bandája nem leváltható demokratikus úton ?

Figyelt kérdés

Pláne , hogy 2/3-dal úgy alakítják a választási törvényt, ahogy akarják . Behozzák a külföldieket szavazni stb stb.


Én az elejétől fogva úgy gondolom, hogy az általuk megalkotott rendszerben, kizárta őket leváltani.

Ezt már többféle próbálkozás és 4x2/3 bizonyítja.


Amikor Magyar Péter azt állítja , hogy le lehet váltani , ezt mégis mire alapozza ? Nem inkább félrevezeti a szavazóit és brutális pofára esés lesz a vége ?!


Mondjuk ki OV egy diktátor, parlamentáris autokráció van. Aki mást mond vagy vak vagy hazudik. Diktátorokat nem szokás demokratikus úton leváltani. Tényleg ennyi sok naiv ember van, aki elhiszi és 4x2/3 után is szt gondolja, kizárólag azért, mert a racionális emberek nehogy elvegyék tőlük a reményt....🤷🤦



aug. 7. 20:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
59%

#20 A paranoid skizofrènia egy globalista konteòstòl enyhèn szòlva is projekciò 😂🤣


Amùgy nem a 19es vagyok, csak mondom mielőtt nekem is írnál egy hosszú triádát amit úgysem olvasok el.

aug. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
45%
Előbb-utóbb mennie kell - a sleppjével együtt, - mert egyre több emberen fog felül kerekedni a benne eddig sikeresen gerjesztett rettegésen az elhatározás, hogy le kell zárnia minél hamarabb az életének azt a szakaszát, amelyet az Orbán hatalma alatt volt kénytelen megélni.
aug. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
53%

FIGYELEM: Ezzel az írással nem szeretném megsérteni sem a nyugdíjasokat, sem a cigányokat. Az ebből eredő esetleges félreértésekért elnézést kérek.


A Fidesz az elmúlt bő egy évtizedben olyan hatalmai és/vagy támogatói bázist épített ki magának, hogy a leváltási egy komoly feladat.


A legutóbbi választáson 4 569 620 szavazat volt (összesen). Ebből 2 048 211-et a Fidesz-KDNP-re adtak le. Ez a szavazatok 44,82%-a. De kik szavaztak a Fideszre?

A Fidesznek két (nagy) támogatói bázisa van:


1. A nyugdíjasok (nem mind)

2. Az alacsony értelmiségi szintű, szegény régiókban élő, szegény emberek (rasszizmus nélkül: cigányok, közmunkások, stb.)


Tehát a Fidesz fő támogatói olyan emberek, akiket a propaganda meg tud vezetni (vagy valamilyen érdekből [pl. egy zsák krumpliért] szavaznak rájuk).


A Fidesz propaganda gépezete olyan kiforrottá vált, hogy ezek az emberek csak azt hiszik el, amit ők mondanak, mást nem képesek és nem akarnak felfogni. Jó példa erre a nagymamám. Ő annyira a Fidesz áldozatává vált, hogy ilyeneket mond "képes lennék meghalni Orbánért". De nyugdíjasok nagy részétől megfigyelhető ilyen személyi kultusz. Ezek a nyugdíjasok azonban fogynak, hiszen mivel idősek, sorban halnak meg.


És itt jön képbe a másik hatalmi bázis. Az alacsony kultúrájú emberek, akik persze nem csak cigányok (de el kell ismerni hogy ők vannak többen).

Ők nem hogy fogynak, hanem észvesztő iramban szaporodnak. A (műveletlen, szegény, bűnöző) cigányság azért jó a Fidesznek mert ők a biztosítják a hatalmi bázisának nagy részét. Ezek az emberek csak behúzzák az X-et, nem törődnek semmivel. És mivel ők egyre többen lesznek, így a Fidesz hatalmi bázisa biztosított. Jó példa erre Fáj, ahol a voksok 99%-át a Fideszre adták le.


A nyugdíjasok elméjét nem lehet "átprogramozni" mert ők annyira, de annyira töretlenül hisznek Orbánban, hogy nem fogadnak semmilyen józan állítást. A cigányságon megfelelő oktatással, szegregációval még lehetne segíteni. De mivel a kormányzó pártnak ez nem érdeke, ez nem fog megtörténni.


Természetesen vannak kivételek, én is ismerek kulturált, törvénytisztelő, ellenzéki cigányokat, és az ilyeneket tisztelem és becsülöm. Szerintem nekik kéne segélyt adni.

És ugyanez igaz nyugdíjas részről is: vannak értelmes, ellenzéki, vagy akár értelmes Fideszes nyugdíjasok is.


A diktatúra fogalma: "A diktatúra vagy parancsuralom, önkényuralom olyan kormányzási forma, ahol egyetlen vezető személy (diktátor) vagy csoport (pl. párt, junta, család) minden hatalmat abszolút módon gyakorol, anélkül, hogy bármilyen törvény vagy intézmény korlátozná ebben."

aug. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
27%

6-os vagyok

Eddig 10-en pontoztak le, valaki leírhatná, hogy miért, őszintén érdekelne.

"Mondjuk ki OV egy diktátor, parlamentáris autokráció van." Lehet akárminek nevezni -okkal, vagy anélkül- ha a többség erre szavaz, akkor egy demokráciában ez lesz. Aki ezzel nem ért egyet, az tért le a demokratikus útról. Nekem sem tetszik sok minden, de a többség akaratát elfogadom.

aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
39%

#20

„Rákeresel Viktorra Wikipedián is ott is írja baszki, de a magyar média is hányszor beszélt már róla, rohadtul nem titok.”

Nem találom Orbán Viktor wikipédia oldalán, hogy írnák.


„Nem elég, hogy Fideszes vagy, még paranoid skizofrén is.”

Honnan veszed, hogy fideszes vagyok? Ez is ő rá jellemző, hogy alaptalanul elkezd személyeskedni, hogy „Fideszes” (így, nagybetűvel szokta írni), a covid idején meg azzal fröcsögött, hogy oltott.


„iztos nagyon belelépett a lekivilágodba az illető, de hogy mindenhiva őt képzeld és követed, mimt egy őrült, egy anionim!!!oldalon, az azért már finoman szólva is túlzás.”

Honnan veszed, hogy követem őt? Egy anonim oldalon eleve hogyan tudnám követni bárhova is?


„Csak hogy tisztázzuk,22 éves férfi vagyok.”

Ezt könnyen ki tudjuk deríteni, tedd láthatóvá a neved. Ha nem a Rockercsajszi vagy, akkor elismerem, hogy tévedtem.

aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
32%
Wiktorpédián minden is rajta vanik! :D
aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
31%

"De nyugdíjasok nagy részétől megfigyelhető ilyen személyi kultusz."

Igen és nem véletlenül játszik rá a fidesz a kádári nosztalgiára. Ezek a nyugdíjasok Kádár alatt szocializálódtak. Kádár személyi kultusza nem volt olyan markáns, mint Rákosié. Volt neki is, csak másképp. Kádár is rózsadombi villában lakott (ahogy ma a NER-elit), ami egyébként egy volt gyárigazgatóé volt és Czóbel,- Rippl-stb. képek lógtak a falon. Emellett urizált a vadászattal, de amúgy népies és puritán: krumplilevest eszik, focimeccsekre jár és a Balatonon nyaral. Ahogy Viktorunk is: pálinkázik a vejével, disznót öl, meccsre jár és időnként ő is próbálja a milliárdos vagyona mellett azt mutatni, hogy igazából a nép egyszerű fia.

Van a kádári nyugdíjas, meg van a kicsit fiatalabb, szüleim korosztálya (60 évesek), akik valahol még mindig azt a szakállas, farmeros gyereket látják Orbánban, aki a Hősök terén azt mondta, hogy "Ruszkik haza!". És ezt ők akkora dolognak élték meg, hogy azóta is bennük van (nyilván ez is érthető). Az egy dolog, hogy azóta változtak az irányok és nem a ruszkikat küldi el, hanem "Brüsszelt", de a lényeg, hogy ezt a "harcot" meggyőzően kell eladni.


A kérdésre válaszolva: nem tudom, hogy leválthatók-e demokratikus úton. Olyan jogrendet építettek ki, amivel bebetonozták magukat. Ahogy Sólyom László már 2012-ben mondta: "a kormánytöbbség előtt nincs akadály, maga az alkotmány sem az." Emiatt fokozatosan építették le azokat a fékeket, amik az autokrata hatalomgyakorlást akadályozzák. Megnyírbálták az Alkotmánybíróság jogkörét, amire nem volt idáig példa. Az AB elnökét a parlament válassza (magyarul a fidesz), tehát politikailag nem független, tehát nincs valós alkotmányos kontroll.

A következő nagy vízválasztó szerintem a "covid miatt" bevezetett rendkívüli jogrend, amit azóta is folyton hosszabbítgatnak. Mi ez, ha nem rendeleti úton való kormányzás? Mivel az "alkotmány nem akadály", bármikor meghosszabbítható. "Vészhelyzetre" hivatkozva pedig akár azt is fel lehet függeszteni, hogy választások legyenek. Addig ők vannak kormányon, amíg vészhelyzet van...

Ennek ellenére bízom abban, hogy sikerült ezt végre leváltani demokratikus úton. De óriási munka lesz ebből bármi újat felépíteni.

aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
#25 Tesó, rámírsz privátban, visszaírok, máris látod a semmitmondó nicknevem.Nehogymár én tegyem nyilvánossá miattad a nevem, aminek akár 24 óra az átfutási ideje az oldalon. Értelem az van, látom. Nem tudom, ki a csaj, de az fix, hogy mély nyomott hagyott benned, teljesem rá vagy kattanva. Nem fogok magyarázkodni, tiéd a választás joga, hogy írsz-e privátot, vagy maradsz a nyilvános szerelem kinyílvánításánál, mert gondolom többet érzel iránta, ha ennyire rákattantál és mindenkiben őt keresed. Ez nálad nem az adott témáról szól, abban biztos vagyok, hanem a személyről. Biztos jól csinál valamit a csaj, ha ekkora sztár lett.
aug. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
34%

#28

"Tesó, rámírsz privátban, visszaírok, máris látod a semmitmondó nicknevem."

Meg tudod csinálni, hogy egy másik profilról írsz vissza úgy, hogy úgy tűnjön mintha arról a profilról írnál, amire az üzenetet küldtem.


"Nehogymár én tegyem nyilvánossá miattad a nevem, aminek akár 24 óra az átfutási ideje az oldalon."

Nincs 24 óra az átfutási ideje. De még ha annyi is lenne, az miért baj, sietünk valahova? És ha ennyire semmitmondó a neved miért fáj nyilvánossá tenni?


"gondolom többet érzel iránta, ha ennyire rákattantál és mindenkiben őt keresed."

Honnan veszed, hogy mindenkiben őt keresem? Te vagy az egyetlen, akit leszólítottam. Az már mindenki?


Orbán Viktor wikipédia oldalán hol írják, hogy YGL-diák? Elfelejtetted megmutatni.

aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
#29 Az általad leírtak után belőled még azt is kinézem, ha nyilvánossá tenném a nevem azzal jönnél, összeszövetkeztem a moderátorokkal, hogy más név legyen kint addig nálam.Azthiszem nem kell többet hozzáfűznöm.
aug. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!