Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak sokan,...

Miért csodálkoznak sokan, hogy nem születnek gyerekek, drámaian alacsony a születésszám?

Figyelt kérdés

Én két gyerekes anyukaként éppen azon szoktam elcsodálkozni, hogy mernek sokan ilyen árak mellett 3-4+ gyereket is bevállalni.

Az ember kifizeti a két gyerekhez megfelelő méretű ingatlan hitelét, a rezsit, az élelmiszert 4 főre, ruhát, cipőt, tankolást, most elromlott a mosógép, most szemüveg kellene, most be kell fizetni az ovis kirándulást, és akkor emellett rakjon fél az ember arra, hogy egyszer le kell cserélni az autót sokmillióért, felújítani a fürdőt, konyhát sokmillióért meg tegyen félre vésztartalékot is gond, pl. munkanélküliség vagy betegség esetére. És ez csak az alap, hogy van hol lakni, mit enni, mivel ingázni a munkába, még nem volt benne semmi luxus, esetleg valami nyaralás, egy új laptop, angolkertes virágágyás a kertbe, zumbaóra hobbiként vagy bármi.


Egyszerűen olyan sokba kerül az alapvető megélhetés, és annyira bizonytalanok a munkahelyek, hogy senki nem is mer több gyereket vállalni.

Nekünk még "szerencsénk volt", mert évekig gürcöltünk két munkahelyen külföldön, így minimális hitellel sikerült ingatlan vennünk, de ha most havi 150 ezret kéne csak törlesztőre költenünk, biztos nem lenne két gyerekünk se. És még így is kínlódás minden az alapvető megélhetésen túl, pedig nagyon visszavettünk az életszínvonalból, de azért pl. a házat befejezni brutális összeg.


Nyilván mi is ismerünk olyanokat, ahol csak a programozó férj 1 milliót visz haza, de azért itt Kelet-Magyarországon nem ez a jellemző. Az én családomban rsjtam kívül például mindenkinek egy 1 gyereke van, mert így is csak pici panelokra futotta mindenkinek hitellel, és a barátaink között is sokaknak azért nincs még gyereke 30 évesen, mert nem tudnak ingatlanhoz jutni, szülök nem engedik otthon gyereket vállalni őket, albérletbe nyilván nem mernek.


De sokan úgy csodálkoznak, meg tolják ezt a csokos-babavárós szöveget, mintha egy használt 40 milliós panelre járó 1,5 millió forinttal ki lenne segítve valaki.



aug. 6. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert közben még ma is azt a hurrápolitikát hallod, mindenhonnan ami az önkritika ir magját is kiveti magából. Ezért csodálkoznak. Nincs kritika, nincs vita. Amikor egy olyan ember meglátja a születésszámokat, aki nem hall semmiféle kritikát, nem fogja érteni, hogy mi történik az országban.
aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
21 évesen van 3 gyerekem
aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a világ rendje. Nem nálunk csökken, hanem minden fejlett országban.

Nem anyagi okai vannak. Régen kellett 7-8 gyerek, mert meghaltak kisgyermekkorban, háborúban, stb. Na, meg a fogamzásgátlás sem volt elterjedt.

Az emberek nagy része 1-2 gyereket akar, és ennyit is vállal.

Sokaknak meg már egyáltalán nem lesz. Nem tudom, mi az oka, de iszonyatosan megnőttek a meddőségi problémák. Nagyon sok ismerősöm a sokadik lombikon van túl. Én is ezzel küzdöttem, de már feladtuk.

aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as Tapolcát próbáltátok?
aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: Korom miatt mondtunk le róla, nem akarok már próbálkozni, nem szeretnék meghalni, mire leérettségizik a gyerek :S
aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

A nyugati liberális woke, társadalmat károsító ideológia terjedésével csökken a születési ráta is.


Meg hát bármennyire is próbálják elhitetni azt a baromságot,

hogy két férfi az egy család, attól még nem válik valóban azzá.

Én még soha nem láttam olyat, hogy két férfi gyereket csinál.

Max. két másik nőnek :) !


Attól, hogy levágja a p*csét,

majd szoknyát húz valaki, ás átnevezi magát Jucikának,

attól még nem válik nővé,

és nagymértékben haszontalan a társadalomra nézve is.


Aki velem nem ért egyet,

az mutasson egy "farkas Évát" akiben gyerek fogant,

és ki is hordta azt.



Kevesebb túlképzett társadalom mérnökösködő nő kell,

és több dolgozó tesztoszteronnal rendelkező FÉRFIAS FÉRFI!


Egyébként építkezéseken, ahol néha 30-45 kilókat is emelni kell forróságban-hidegben,

veszélyes magaslatban,

ott valamiért nem látok én olyan sok házisárkányt a "libernyák egyenjogúság nevében".

aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Amikor Magyarországon 5-10 gyerek született a 19. században és a 20. század elején, akkor sokkal rosszabb és nehezebb volt az élet mint ma. Más okai vannak ennek.. Most is ott csinálják a legtöbb gyereket ahol a legnagyobb a nyomor és a kilátástalanság (afrika). Amgúgy a magyarországi termékenységi ráta még így is magasabb mint az osztrák vagy a svájci. Szóval tényleg nem anyagi okai vannak.
aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

A gyerekek száma összefügg az önbizalom és ezáltal az intelligencia kérdésével. Azt mondják, hogy minél okosabb valaki, annál kisebb az önbizalma, mert tisztában van azzal, hogy mennyi mindent nem tud. Ezzel szemben az ostobák magabiztosabbak, és teljesen őszintén el tudják adni bárkinek, hogy ők "mindent is" tudnak.


Hogy, hogyan jön ez a gyerekek számához? Nos, minél nagyobb az életszínvonal, annál nagyobb az intelligensebb emberek aránya, akik képesek felmérni előre, hogy mivel fog járni az utódok felnevelése.

aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezt, hogy régen szegénység volt és mennyi gyerek született, tök irreleváns, mert a magas születési számot akkoriban elsősorban a fogamzásgátlás hiánya, a tudatlanság okozta, nem az, hogy akkoeiban bezzeg kevesebbel is beérték.


Az emberek szexeltek és nem védekeztek, mert nem tudtak és ha hallottak is róla, hogy ki lehet húzni időben, fel sem fogták igazából. Kb. mint most a kisebbségiek, akik abba születnek bele, hogy nélkülöznek, nem is látnak mást, de az ösztön megvan, dugnak, bár nincs pénz gumira és puff, ott van is 5-6-7 gyerek, miközben enni sincs mit.

aug. 6. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!