Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugyanúgy Putyin oldalán...

Ugyanúgy Putyin oldalán lennél ha Ukrajna helyett Magyarországot támadta volna meg?

Figyelt kérdés

Mit tennél ebben az esetben?

Mit tenne Orbán Viktor?



júl. 29. 17:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/228 anonim ***** válasza:
21%

Szeretjük Putyint mert kiírtja az agresszív primitív orosz népet.


[link]

júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/228 anonim ***** válasza:
54%
Mivel konzervatív vagyok, mint Putyin így valószínűleg nem lennék szomorú, bár a támadás okozta pusztítás már más kérdés. Valószínűleg nem tennék semmit, élném tovább az életemet (mert nekünk ugye nincs olyan nagy seregünk, hogy védekezni tudjunk egyáltalán egy ilyen esetben, nem úgy mint az ukránok) ha harcolni/ellenállni kéne én biztos nem mennék a frontra. Orbán valószínűleg az első pár órában elhúzna innen.
júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/228 Pombe ***** válasza:
15%

#32: "Mivel konzervatív vagyok, mint Putyin így valószínűleg nem lennék szomorú..."


Mi va'??? :(


Szerinted bejönne ide egy hódító, és nyájasan megkérne arra, hogy ne idegeskedj, csak nyugodtan menj be holnap is dolgozni, és semmi se fog változni? - legfeljebb kissé több idegen egyenruhát fogsz látni az utcán, de pánikra semmi ok, sőt, fizetésemelésre is számíthatsz, annak ellenére, hogy a hódító azért jött ide, hogy Magyarország erőforrásait lerabolja...?


Vagy hazaárulóként rögtön a szolgálatukba állsz???


Mellesleg nem gondolod, hogy a hódító esetleg azzal kezdi, hogy erőszakkal besoroz téged az ő katonái közé? Vagy munkaszolgálatra oszt be? Vagy az egyik hódító tisztnek megtetszik a lakásod, és kitalálja, hogy te az ellenállás oszlopos tagja vagy, és ha jobb esetben nem is végeznek ki, de az utcára kerülsz?


#32: "ha harcolni/ellenállni kéne én biztos nem mennék a frontra."


Ez nem választás kérdése.


Ha az országunkat megtámadják, akkor Magyarországon a 18-50 közötti férfiak besorozhatók, és ezek a személyek hadkötelesek, és ilyenkor a katonai szolgálat nem a választható kategóriát jelenti.


Magyarország alaptörvényei közé tartozik az (ugyanúgy, mint Ukrajnában is), hogy minden állampolgár köteles a haza védelmére.


#32: "Orbán valószínűleg az első pár órában elhúzna innen."


Na és!? Maradna itt helyette más, aki átvenné az irányító szerepet, és téged ugyanúgy kötelezne a sorkatonai szolgálatra, ha a fentebb említett kritériumoknak eleget teszel.

júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/228 anonim ***** válasza:
50%

"Ez nem választás kérdése."

De igen mert nem várom meg, hogy a frontra vigyenek golyófogónak mint ukrajnába.

Már csak azért se vonulnék be mert pontosan tudom, hogy akinek pénze és befolyása van az megúszná vagy elhúzna innen(politikus, celeb, bankár)

Amúgy meg egy pár tízezres haderővel te pontosan kit is akarsz feltartóztatn?

A besorozott állományt el is kell helyezni, ki is kell képezni és fel is kell fegyverezn. Gondolod, hogy ezt az ellenség megvárja vagy nem rakétázza le a kiképző központokat?

Ha lennék olyan hülye és mennék még azelőtt megdöglenék mielőtt a fronton találnám magam.

júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/228 Pombe ***** válasza:
17%

#34: "De igen mert nem várom meg, hogy a frontra vigyenek golyófogónak mint ukrajnába."


Bocsika, de te mit értesz ez alatt??? Elmenekülsz az országból?


Ennek ellentmond az, amit a #32-ben írtál: "...valószínűleg nem lennék szomorú... Valószínűleg nem tennék semmit, élném tovább az életemet"


Azért én ijedt és szomorú lennék, ha rémülten össze kellene pakolnom a családomat, és elkezdenék menekülni a határ felé, közben azon izgulva, hogy a határon nem fognak-e nyakon csípni, mint olyat, aki elmenekül a kötelező katonai besorozás elől, vagyis hazaáruló dezertőrként kezelnének, ráadásul útközben nyilván rengeteg fanatikus nacionalistával is találkoznál, akik látva a menekülésed, még a családodra és rád is lőhetnek... stb.


Tudod, hiába vagy te nem szomorkodó típus, és hiába vagy te konzervatív, mindez nem jelent golyóállóságot.


#34: "Amúgy meg egy pár tízezres haderővel te pontosan kit is akarsz feltartóztatn?"


Miért tolod rám ezt? Én csak a magyar törvényeket idéztem. Szóval te biztos vagy abban, hogy Magyarország semmit se fog csinálni támadás esetén, és azonnal engedelmesen szétdobja a lábát? Senki nem fog nekünk küldeni segítséget? Nem jönnek rögtön hozzánk is önkéntesek, mint Ukrajnába?


[link]


"Köszönhetően az elmúlt évek hadi fejlesztéseinek, már a középmezőnyben van Magyarország haderő terén az EU-ban."


Biztos, hogy egy ideig azért ellen tudnánk állni, és lenne arra idő, hogy a tartalékosokat behívják, és alapvető katonai képzést adjanak a besorozott civileknek is. Igazándiból pár napos képzés után is már arra jó lehet bárki, hogy lőni tudjon. Hely bőven van kiképzésre, csak azokat ilyenkor lefoglalják a haza nevében.


Max. abban reménykedhetsz, hogy ha nem vagy hajlandó harcolni a hazáért, akkor nem kivégeznek, hanem börtönre ítélnek, bár lehet, hogy téged ez sem szomorítana el.


Szval. el kell, hogy keserítselek, de a megtámadott Magyarország esetében neked sok választási lehetőséged nem lenne, és egy ilyen háború nem a te elképzeléseid szerint zajlana. Messze nem!

júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/228 anonim ***** válasza:
56%

Kedves utolsó!

#34 vagyok és nem #32, össze kevertél vele. Mondjuk egyforma értékelés alapján megértem, hogy össze kevertél vele.


"Bocsika, de te mit értesz ez alatt??? Elmenekülsz az országból?"

Igen, pontosan. Sopronban tanulok egyetemen szóval onnan egy köpés a

független (nem nato tag) Ausztria.

Ami pedig a családot illeti apám nyomatékosan meg is mondta, hogy háború esetén eszembe se jusson bevonulni.

"Max. abban reménykedhetsz, hogy ha nem vagy hajlandó harcolni a hazáért, akkor nem kivégeznek, hanem börtönre ítélnek, bár lehet, hogy téged ez sem szomorítana el."

Euban nincs kivégzés ha ezt mégis meglépik akkor Mo a kelleténél is jobban elszigetelődik, akkor meg inkább leülök pár évet mintsem a lövész árokban halljak meg.

"Azért én ijedt és szomorú lennék, ha rémülten össze kellene pakolnom a családomat, és elkezdenék menekülni a határ felé, közben azon izgulva, hogy a határon nem fognak-e nyakon csípni, mint olyat, aki elmenekül a kötelező katonai besorozás elől, vagyis hazaáruló dezertőrként kezelnének, ráadásul útközben nyilván rengeteg fanatikus nacionalistával is találkoznál, akik látva a menekülésed, még a családodra és rád is lőhetnek... stb."

Az lennék ijedt és szomorú már csak ezért sem való nekem a sereg, mert az első nap beleőrülnék abba ahogy a bajtársaim elvéreznek és persze én is bármikor sorra kerülhetek. A nacionalisták pedig a fronton lennének vagy a sirgödörbe, vagy gondolod, hogy ők majd mentesülnek a sorozás alól. A határt pedig szintén nem tudják annyi emberrel védeni mert kell az ember a frontra.

júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
83%

Ez Milyen kérdés ?


Oroszország, és Magyarország között van Ukrajna.


Záhony, és Bahmut között 1,200 km.



Ebben a földrajzi realitásban Hogyan tudta volna Oroszország megtámadni Magyarországot ?


Kérdező. Ez nem a Humor rovat.

júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/228 Pombe ***** válasza:
25%

#37 "Hogyan tudta volna Oroszország megtámadni Magyarországot ?"


Rém egyszerű. Előbb elfoglalja Ukrajnát, pl. úgy, hogy a békefrontosoknak hála majd nem kap fegyvert Ukrajna, és már itt is lesznek mellettünk az oroszok ismét, mint a régi szép időkben. Orbán kilép a NATO-ból, és indulhat is buli...

júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/228 Pombe ***** válasza:
14%

#36 "Euban nincs kivégzés"


Az EU-ban nincs, de a háborúban lesz.

júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/228 anonim ***** válasza:
81%
38) Miért lépne ki Orbán a Nato-bol? A NATO nem más mint egy védelmi szervezet
júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!