Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Állampapír vásárlás...

Magyar Állampapír vásárlás mennyire kockázatos befektetés most?

Figyelt kérdés

júl. 25. 19:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
56%

#21

Várj, szerinted a víz, az infrastruktúra? :D

Mondhatod, hogy igen, csak mindenki hülyének néz.


"Csak akkor kíváncsi lennék te mit javasolsz, hogy kellene fejleszteni a magyar ipart."

Nem nekem szólt a kérdés, de én szívesen reagálok erre.

Rendbe kell tenni az oktatást és matematikai-informatikai nagy hatalom leszünk.

Magyarország volt azon kevés országok egyike, ami tudott matematikában versenyezni a szovjetekkel és amerikaiakkal.

Releváns videó: https://www.youtube.com/watch?v=38xeYPAUPd0&pp=ygUNbWF0aCBvb..


És ha sikerül ezt összehozni, akkor SOKKAL gazdagabb ország lennénk, mert ez, az aksi gyártással ellentétben, nagy hozzáadott értékű munkákat hozna ide.

júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#22

"Várj, szerinted a víz, az infrastruktúra? :D"

Mikor állitottam ilyet? Idézd!

A vitapartnerem hivatkozott rá az infrastruktúra részeként. Hozzateszem helyesen.


"Mondhatod, hogy igen, csak mindenki hülyének néz."

Éppenséggel a vízhálózat az infrastruktúrához tartozik, max a hülyék néznek hülyének emiatt, akik nem tudják.


"Rendbe kell tenni az oktatást és matematikai-informatikai nagy hatalom leszünk."

Jah, bizonyára így működik. 50 év múlva talán lenne is belőle valami.

Egyébként ha rendbejön a matek/informatika oktatás, mi fogja itt tartani a matek/informatika zseniket?


"És ha sikerül ezt összehozni, akkor SOKKAL gazdagabb ország lennénk, mert ez, az aksi gyártással ellentétben, nagy hozzáadott értékű munkákat hozna ide."

És még mindig ugyanolyan arányban külföldre menne a pénz nagy része. Mond olyan országot, ami így gazdagodott meg!

júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#23

"A vitapartnerem hivatkozott rá az infrastruktúra részeként. Hozzateszem helyesen."

Igen, te erre írtad, hogy most ennek a kiépítése történik, majd rögtön a következő mondatban elkezdtél a vízről beszélni, itt az idézet: "Eddig amiatt picsogtatok, hogy hogyan lesz elég víz az aksigyárnak. Most ezt fejlesztik, de már ez is baj?"


Szövegalkotás szempontjából ez annyit jelent, hogy szerinted a víz az az infrastruktúra része.


"Éppenséggel a vízhálózat az infrastruktúrához tartozik, max a hülyék néznek hülyének emiatt, akik nem tudják."

Akkor miért szólítottál fel, hogy idéznem kell, ha ennyit le tudtad volna?


Másrészt meg, csak hogy tisztázzuk, nem azon picsogtak az emberek, hogy hogyan lesz bekövetve a gyárba a víz, mert az már megtörtént a gyár építésekor, és ez tényleg részben infrastruktúra.

Hanem azon "picsogtak", hogy ha a legmodernebb eszközökkel is kötsz be 15 új gyárat, akkor is ugyanannyi víz lesz a hálózatban és a felvehető vízforrások mennyisége nem, nem infrastruktúra.


"Jah, bizonyára így működik. 50 év múlva talán lenne is belőle valami."

Amúgy nem, ez 12 év alatt megoldható lett volna, legalábbis ha a diákok oldaláról nézzük. Általános alsó színvonala nem olyan borzasztó az országban, vagyis csak a felsőt és középiskolát kellett volna megoldani. Amíg ezeket kijárják a diákok, az 8 év és erre jönne még az egyetemi képzés, ami szintén aránylag jó jó pár egyetemünkön.


Másrészt, ennek van csak értelme, akármennyire időigényes, mert máskülönben az ország színvonala sosem fog nőni, ezért tartunk ugyanott, mint a fidesz előtt, sőt...


"Egyébként ha rendbejön a matek/informatika oktatás, mi fogja itt tartani a matek/informatika zseniket?"

Nem teljesen értem a kérdést, most se megy el minden mérnök. Mo.-on vannak aránylag nagy informatikai R&D részlegek.


Egyébként meg, ilyen esetekben, mármint ha tényleg nagyon jó minőségű oktatással képzünk jó szakembereket, akkor a cégek oda szoktak költözni, hogy már gyakornokként el tudják lopni ezeket az embereket.

Ha pedig úgy végez, hogy van egy viszonylag jó munkája, jó fizuval, ahol megbecsülik, akkor nem fog elmenni.


Pont azért megy el sok ember az országból, mert ezek sem adottak nekik.


"És még mindig ugyanolyan arányban külföldre menne a pénz nagy része. Mond olyan országot, ami így gazdagodott meg!"

Azt tudtad, hogy legnagyobb arányban ma megy külföldre az ország pénze? Gondolom nem, pedig a fidesz mindent kivesz, amit lehet.


A valóság az, hogy ha van jó oktatás, akkor pont azért, hogy egyből felvegyék a hallgatókat, ide fognak jönni cégek, ide hozzák a befektetést, itt lesznek R&D részlegek.

Nézd meg, hogy mi megy most Indiában. És készülve a hatalmas nagy bummra, nagyon sok cég elkezdett Indiában terjeszkedni, miközben a nyugati irodáikban adott esetben még leépítés is van.

[link]

júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#24

„Igen, te erre írtad, hogy most ennek a kiépítése történik, majd rögtön a következő mondatban elkezdtél a vízről beszélni, itt az idézet”

Amire reagáltam mondat, abban szó van infrastruktúráról is, és szó van vízről is. A vitapartner írta le konkrétan, hogy az infrastruktúrára beletartozik a víz is. Én erre egy külön mondatban reagáltam úgy, hogy egyszer az infrastruktrúra részét említem, egy másik mondatban meg úgy, hogy a víz részére kitérek.


„Szövegalkotás szempontjából ez annyit jelent, hogy szerinted a víz az az infrastruktúra része”

Egyáltalán nem. Az jelenti azt, ha én leírom, hogy „infrastrukturális fejlesztések, pl.: vízhálózat”, ez már az lenne.


„Akkor miért szólítottál fel, hogy idéznem kell, ha ennyit le tudtad volna?”

Mert következetes vagyok, ellentétben veled, és emiatt akartam tudni, hogy konkrétan hol írom, amivel kötekedsz.

A következetesség rólad viszont nem mondható el. A kormányellenes hozzászóló írta hogy „infrastruktúrára megy a fejlesztés, magyarul a kínai kommunista párt akugyárait kiszolgáló villamos, közúti, vasúti, vízügyi fejlesztésekre.”, teljesen egyértelműen az infrastruktúra részeként hivatkozik a vízhálózatra. Én erre adok egy reakciót, ami ebből a szempontból semleges, de mégis engem hülyézel le, véletlenül sem a másik kommentelőt. Gondolom mert hozzád hasonlóan ő is kormányellenes, tehát rá emiatt nem kötsz, legalábbis más magyarázatot nem találok rá. :)


Arról nem is beszélve, hogy továbbra sem világos, miért gondolod hülyének azt, aki szerint vízhálózat is az infrastruktúra része.


„Másrészt meg, csak hogy tisztázzuk, nem azon picsogtak az emberek, hogy hogyan lesz bekövetve a gyárba a víz, mert az már megtörtént a gyár építésekor, és ez tényleg részben infrastruktúra.”

Miért csak részben?


„Hanem azon picsogtak, hogy ha a legmodernebb eszközökkel is kötsz be 15 új gyárat, akkor is ugyanannyi víz lesz a hálózatban és a felvehető vízforrások mennyisége nem, nem infrastruktúra.”

Ha fejleszted a vízhálózatot, akkor messzebb lévő vízforrásokból tudsz vizet hozni a hálózatba, esetleg hatékonyabban, kisebb veszteséggel fogod célba jutattni a szükséges vízmennyiséget.

Nézd meg az Öböl-menti országokat, ott alig van vízforrás, mégis tele vannak nagy-városokkal, és nincs vízhiány. India meg tele van csapadékkal, folyókkal mégis vízhiánnyal kűszködnek sok nagyvárosban.


„Amúgy nem, ez 12 év alatt megoldható lett volna, legalábbis ha a diákok oldaláról nézzük. Általános alsó színvonala nem olyan borzasztó az országban, vagyis csak a felsőt és középiskolát kellett volna megoldani. Amíg ezeket kijárják a diákok, az 8 év és erre jönne még az egyetemi képzés, ami szintén aránylag jó jó pár egyetemünkön.”

Nagyon faék egyszerűséggel látod, ha ez így működne, már 12 év alatt matematikai nagyhatalom lett volna egy csomó ország.


„Másrészt, ennek van csak értelme, akármennyire időigényes, mert máskülönben az ország színvonala sosem fog nőni, ezért tartunk ugyanott, mint a fidesz előtt, sőt...”

Az országok színvonala folyamatosan nő, a Fidesztől függetlenül is.


„Nem teljesen értem a kérdést, most se megy el minden mérnök.”

Az egy dolog, hogy baromi jó mérnökök lesznek, kint ugyanúgy többet fognak keresni. És ha lesznek annyira jó mérnökök, hogy még a kintieket is lehagyják, akkor kint kapkodni fognak értük. Biztos, hogy jót tesz az országnak, ha fasza informatikusokat, és mérnököket termel ki, de messze nem csak ezen múlik, hogy mennyire jó a gazdaságunk, életszínvonalunk.


„Azt tudtad, hogy legnagyobb arányban ma megy külföldre az ország pénze?”

Szerintem ez nem meglepő, és normális jelenség, hisz a multik egyre több helyre terjeszkednek, gondolom nem csak Magyarország esetén van ez így a térségünkben.


„Nézd meg, hogy mi megy most Indiában. És készülve a hatalmas nagy bummra, nagyon sok cég elkezdett Indiában terjeszkedni, miközben a nyugati irodáikban adott esetben még leépítés is van.”

Az olcsó munkaerő miatt. India egy büdös putri, messze van még tőlünk. Matematika meg informatika oktatás terén ne pont őket hozd már pozitív példának, mikor az ország nagy része még mindig az utcára szarik, és villany sincs házukban, a kevesebb, mint 1%-nak meg meg megadatik a nagyon jó matek és informatika oktatás.

Szóval melyik az az ország, amelyik az informatika és matematika oktatásának köszönhetően gazdagodott meg?

júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Tolvajokra kockázatos pénzt bízni!!!
júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#25

"Én erre adok egy reakciót, ami ebből a szempontból semleges, de mégis engem hülyézel le, véletlenül sem a másik kommentelőt"

Reagálok erre mégegyszer, mert kezd szánalmas lenni. De elég következetes voltam, mivel ahogy írtam a kommentemben különbség van a hálózat maga és az input mértéke között.

Ő eredetileg az előbbiről beszélt, te az utóbbiról a jelenlegi megfogalmazás szerint. Vagyis logikusan neked kell írnom és nem neki.


De biztos én vagyok a következetlen és nem te, akinek ugyanazt le kellett írnom, mert elsőre nem értette meg a különbség a hálózat, amit az ember alkotott, és a természet által teremtett adottságok között.


"Arról nem is beszélve, hogy továbbra sem világos, miért gondolod hülyének azt, aki szerint vízhálózat is az infrastruktúra része."

Tehát nem tudsz olvasni.

Jó, akkor menjünk le óvodásba. Lehet a legjobb vízhálózatod a sivatag közepén, abban a hálózatban nem lesz víz.


"Nagyon faék egyszerűséggel látod, ha ez így működne, már 12 év alatt matematikai nagyhatalom lett volna egy csomó ország."

Csak ez igaz és tényleg lehetett volna az egy csomó ország. Ez nem faék egyszerűség, ez tény. Ha az ország vezetése konszenzusosan eldönti ezt és ennek beáldoz sok mindent, akkor ez megtörténik.

Tajvan egy nagyon kicsi ország, de a félvezetők piacán az EGÉSZ BOLYGÓN 50%-os marketshare-e van. Egy 20 milliós kis ország.

Arról van szó, hogy a történelmük nagy részében a hatalom megtartása volt a cél, aminek az értelmes társadalom sokszor árt, ezért a legtöbb vezető, főleg diktátor vagy királyok, ezeket nem támogatták.

Most modern időkben pedig, nagyon ritka a 12 éves ciklus, vagy hogy emögé társadalmi egyetértést lehet tenni. Nézd meg Amerikát, aminek a legnagyobb GDP-je van. A társadalmuk fele kommunista országoknak tartja az EU-s országokat. Legjobb esetben is 8 évente a másik párt kezébe kerül a hatalom, így nem fogják megreformálni az országot, mert amint elkezdik, 4 év alatt leváltják őket.


"Az országok színvonala folyamatosan nő, a Fidesztől függetlenül is."

Valójában nem, számtalan eset volt, amikor a társadalmak nem kicsit vissza is léptek több területen.

Hogy lehet, hogy az ókori görögök tudták, hogy a Föld gömbölyű, de a középkorban laposnak tartották jó ideig? És akkor még építészetről nem is beszéltünk, ahol nagyon sok rejtély van arra nézve, hogy mit hogyan építettek fel.


Az országok nem fejlődnek mindig, sokszor stagnálnak. Magyarország jelenleg stagnál, de sok szempontból inkább visszafelé fejlődik.

Persze, sosem volt olyan pillanat, amikor minden ország a bolygó minden pontján stagnált, de én jelen esetben Mo.-ról beszélek és nem egy világ jelenségről.


"Az egy dolog, hogy baromi jó mérnökök lesznek, kint ugyanúgy többet fognak keresni. És ha lesznek annyira jó mérnökök, hogy még a kintieket is lehagyják, akkor kint kapkodni fognak értük."

Ha ilyen jó mérnökökről beszélünk, akkor ők miért mennének el, amikor - még ha nem is minden - itt jó pár dolog olcsóbb? Ha jó mérnökök, akkor vannak annyira okosak, hogy felfogják, hogy innen helyből tudnak majd nyugatra dolgozni teljesen remote, így egyszerre élvezik a magas fizut és olcsóbb életet.


"messze nem csak ezen múlik, hogy mennyire jó a gazdaságunk, életszínvonalunk."

De, az oktatáson múlik csak. Finnország szegény volt, rendbe tette az oktatását, gazdag lett. Tajvan szegény volt, rendbe tette az oktatását, gazdag lett.


"Szerintem ez nem meglepő, és normális jelenség, hisz a multik egyre több helyre terjeszkednek"

Az ország pénzéről beszéltem, nem a multikéről.


"Az olcsó munkaerő miatt."

Lassan nem, kicsit le vagy maradva. Én IT területen dolgozom és nem lassan már nem lehet elmondani azt, hogy olcsóbb India, mint Mo.

Igen, sajnos már itt tartunk.


"Matematika meg informatika oktatás terén ne pont őket hozd már pozitív példának"

Pedig ez a valóság. Pont a technológia miatt mennek oda a cégek.


"Szóval melyik az az ország, amelyik az informatika és matematika oktatásának köszönhetően gazdagodott meg?"

Nem mondtam, hogy emiatt gazdagodott meg. Indiát se emiatt hoztam fel, ahogy látszik tényleg problémás a szövegértésed.

A cégek oda mennek, ahol a szakértelemből túltermelés van vagy várható. Ha ez nálunk alakul ki, akkor ide fognak jönni a cégek, ez volt az állítás. Semmit nem mondtam az oktatásukról.


Másrészt, nem azért hoztam a matekot, mert minden ország ebből lett gazdag, bár voltak erre példák, ahogy már a fentebb említett tajvani esetet hoztam. Ott nagyon magas színvonalú mérnökök vannak, hogy ilyen teljesítményt hozzanak.

De itt arra vonatkozott a matematika, hogy miben erős az ország vagy volt erős. Az adottságainkra lehet építeni, ha gazdag országot akarunk, ilyen a matek, részben informatika.


Ma is vannak világhírű eredményeink a területen, csak ezeket az embereket kellene megfizetni, hogy tanítsanak és ne pedig a magáncégeknek dolgozzanak, vagy legalább tanítsanak is mellette.

júl. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#27

„Reagálok erre mégegyszer, mert kezd szánalmas lenni. De elég következetes voltam, mivel ahogy írtam a kommentemben különbség van a hálózat maga és az input mértéke között.

Ő eredetileg az előbbiről beszélt, te az utóbbiról a jelenlegi megfogalmazás szerint. Vagyis logikusan neked kell írnom és nem neki.”

Nem, a megfogalmazásom szerint sem volt szó arról, amit megpróbáltál elbábozni.


„De biztos én vagyok a következetlen és nem te, akinek ugyanazt le kellett írnom, mert elsőre nem értette meg a különbség a hálózat, amit az ember alkotott, és a természet által teremtett adottságok között.”

Na most már világos, hogy arra ment ki a játék, hogy te megpróbáltad előadni, hogy én szerintem a természeti erőforrások, mint a folyók, tavak az ember által létrehozott infrastruktúrába beletartoznak? :D

Te tutira az a napelemes csávó vagy, akivel nem egy vitám volt már! Felismerem a szóhasználatod, és a pökhendi stílusod. A szalmabábozás is jól megy még mindig, úgy látom! :D


„Tehát nem tudsz olvasni.

Jó, akkor menjünk le óvodásba.”

Pont te emlegetsz olvasási, meg szövegértési készséget? :D Soha nem felejtem el, amikor annó egy olyan angol nyelvű forrással próbáltad a saját igazadat bizonyítani, amely forrás NEKEM adott igazat, te meg egy olyan mondatot idéztél belőle, aminek kihagytad a közepét, és így lefordítva más jelentést adott a mondatnak.

Azóta sem tisztáztuk, hogy szövegértelmezési problémáid voltak-e, vagy szándékosan csúsztattál. :)


„Lehet a legjobb vízhálózatod a sivatag közepén, abban a hálózatban nem lesz víz.”

Pont erről beszéltem, hogy lehet, amennyiben a vízhálózat távolra kiterjed, és onnan biztosítják a vízellátást, vagy akár nehezen kinyerhető forrásokat aknáznak ki.

Földgázzal nem rendelkező országokban is meg lehet oldani a gázzal fűtést ha megfelelő az infrastruktúrát építenek ki. A debreceni aksigyár esetén is biztosítható ez, ha távolabbi forráshoz építenek ki infrastruktúrát, vagy a meglévő hálózatot újítják fel (így kisebb vízveszteség jelentkezik), vagy a város által egyszer már elhasznált víz újratisztításával.


„Csak ez igaz és tényleg lehetett volna az egy csomó ország. Ez nem faék egyszerűség, ez tény. Ha az ország vezetése konszenzusosan eldönti ezt és ennek beáldoz sok mindent, akkor ez megtörténik.”

Az a gond, hogy te ezt csak úgy benyögöd, mert most épp beakadt. Az egyetem még eleve baromi kevés ahhoz, hogy jó szakemberek kerüljenek ki, a munkában eltöltött tapasztalatoddal leszel jó szakember. Talán vannak nálad jobb gazdasági, társadalmi szakemberek, akik jobban átlátják ezt a dolgot, és oka van, hogy nem mindenki a matek és informatikai oktatást nyomja ezerrel mindent beáldozva. Mint mondtam biztos, hogy előrébb lennénk, ha jobb matek és informatikai szakembereink lennének, de a te gazdasági ismereteid alapján real GDP-t sem szabad használni a gazdasági növekedés mérésére, úgyhogy ezt se kezeljük már a Szent Grálként, csak mert neked ez a hepped. :)


„Valójában nem, számtalan eset volt, amikor a társadalmak nem kicsit vissza is léptek több területen.”

De nem az utóbbi évtizedekben, itt azért globálisan egyértelműen fejlődés látható.


„Hogy lehet, hogy az ókori görögök tudták, hogy a Föld gömbölyű, de a középkorban laposnak tartották jó ideig?”

Mert az elnyomó hatalomnak az érdekében állt, hogy ezt higgyék, de ez nem releváns most a jelen korban, nem azt mondtam, hogy soha nem voltak stagnálások, vagy romlások.


„Az országok nem fejlődnek mindig, sokszor stagnálnak. Magyarország jelenleg stagnál, de sok szempontból inkább visszafelé fejlődik.”

Ha az elmúlt 30 évet nézzük Magyarország egyértelműen fejlődött, max a covid óta beszélhetünk stagnálásról, de még ebben az esetben sem egyértelműen.


„De, az oktatáson múlik csak. Finnország szegény volt, rendbe tette az oktatását, gazdag lett. Tajvan szegény volt, rendbe tette az oktatását, gazdag lett.”

Mikor is ment végbe, amikor Finnország rendberakta az oktatását? Az 1970-es évekre írják a finn iskolai reformokat.

- 1970-ben a finn GDP 2.470 USD/capita volt, a magyar 474 USD/capita.

- 2023-ban a finn GDP 53.038 USD/capita, a magyar 22.159 USD/capita.

[link]

1970-ben a finnek több, mint 5x olyan jók, most kevesebb, mint 3x olyan jók, mint mi.

Mint mondtam, biztos, hogy segít az oktatás javítása, de messze nem csak ezen múlik, ez ennél összetettebb.


„Az ország pénzéről beszéltem, nem a multikéről.”

Én is az ország pénzéről beszéltem. Ha a multik egyre több helyre helyezkednek, akkor nyilván egyre több pénz jön be az adott célországból, és ha az adott célországban egyre nagyobb a multik aránya, akkor egyre nagyobb arányban megy külföldre a multik pénze.


„Lassan nem, kicsit le vagy maradva. Én IT területen dolgozom és nem lassan már nem lehet elmondani azt, hogy olcsóbb India, mint Mo.”

Software Engineer average Salary Hungary 7.507.228 HUF/év

Software Engineer average Salary India 3.024.033 HUF/év (702.818 ₹/év)

Én úgy látom még mindig hatalmas elmaradásban vannak hozzánk képest.

Software Engineer Salary in Hungary in 2024 | PayScale

Software Engineer Salary in India in 2024 | PayScale


„Pedig ez a valóság. Pont a technológia miatt mennek oda a cégek.”

Az ország irdatlan mérete miatt mennek oda, mert olcsó munkaerő, és mert kezdenek kilépni a középkorból.


„Nem mondtam, hogy emiatt gazdagodott meg. Indiát se emiatt hoztam fel, ahogy látszik tényleg problémás a szövegértésed.”

Akkor miért meg miért jössz Indiával? Én kérdezek valamit, te meg a ráadott válaszban Indiáról beszélsz.


„A cégek oda mennek, ahol a szakértelemből túltermelés van vagy várható. Ha ez nálunk alakul ki, akkor ide fognak jönni a cégek, ez volt az állítás. Semmit nem mondtam az oktatásukról.”

Ha azzal jössz, hogy ahol jó az oktatás, oda mennek a cégek, majd azzal példálózol, hogy Indiát hogyan lepik el a tech cégek, az talán nem arra célzás, hogy Indiában milyen jó az oktatás? Mégha szó szerint nem is írtad le, talán mert egybe nehéz lett volna röhögés nélkül. :D


„Ott nagyon magas színvonalú mérnökök vannak, hogy ilyen teljesítményt hozzanak.”

Persze, ezt kábé minden országról el lehet mondani, ami nem törpe állam. Mindenhol találni egy-kettő magas színvonalú mérnököt. Lehet, hogy Indiában 20x annyi van, mint itt, igaz a lakosságuk meg 150x annyi, minden negyedik ember meg analfabéta. Most elég gyorsan fejlődnek, kezdenek belépni a 21-ik századba, sok irodaépületben már javában ott is vannak, de annyit nem valószínű, hogy fejlődni fognak, hogy a leggazdagabb országok közé fejlődjenek.

júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!