Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért Romániában...

A Fidesz miért Romániában rendezi meg a nemzeti politikai találkozóját?

Figyelt kérdés
Ennek az oka valamiféle irredenta üzenet, pénzmosás, vagy csak szimplán a szokásos hazaárulás, hogy a románokat támogatják a magyarok helyett?

júl. 24. 11:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
30%

#8 A szövegértés nem megy neked, látom.

NEM azt írtam, hogy nincs hozzá semmi köze a fidesznek, ahogy NEM ez volt a kérdésedben.

Konkrétan azt kérdezted "A Fidesz miért Romániában rendezi meg a nemzeti politikai találkozóját?".

NEM a fidesz rendezi meg. Nincs még a szervezők és támogatók között sem. Akármennyit hisztizel akkor is így van.

júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11# tehát, ha jól értem a szavaidat (a szövegértési nehézségeim ellenére persze), te azt mondod, hogy a Fidesz egy olyan fesztiválon vonul fel teljes pártlétszámmal, amelynek a szervezéséhez, anyagi hátteréhez semmilyen módon nem járul hozzá semmilyen úton módon? Ez olyan igaz, ahogy Viktorunknak nincs semmilyen értelmezhető vagyona, Lőrinc pedig egy pénzügyi zseni és egymaga felépített egy országokon átívelő cégbirodalmat. Te pedig aki annyira átlátsz a logikai szitán, hogy simán leegyszerűzöl másokat és osztod itt az észt még el is hiszed ezt. Bravó.
júl. 24. 13:40
 13/24 anonim ***** válasza:
18%

"ha angol kifejezéseket használsz -cry me a river-, ajánlom, hogy ne szószerint forditsd"


a jelentése ebben az esetben ugyanaz

szóval ne ajánlgass nekem te semmit

júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
13 - te olyan arc vagy aki ilyen szavakat is használ hogy "literálisan" ugye?
júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%

14. Nem, nem használom. Egyébként te olyan alt rightos vagy, aki szerint a nyelv nem dinamikusan változik?

Mert ők jönnek mindig azzal, hogy a nyelv soha nem változik és csak ugyanazok a kifejezések létezhetnek benne.

Sírj folyót te is, legalább megoldódik a szárazság problémája. Most már a kérdező és te is gyűjthetik a sós nedűt. Majd kristályosítsátok ki.

júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
A Fidesz a románoknak akar ezzel üzenni. Méghozzá a trianoni restaurációs törekvéseikről, másodsorban pedig a több mint 1,3 millió "romániai magyar állampolgárt" akarja becsatornázni a Fidesz szavazói közé.
júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
28%

#11

Ne erőlködj. A Bálványosi-Tusványosi dzsemborit magyar közpénzből rendezik meg évről-évre Orbánék, amióta ők kezelik a Magyar Államkincstárat.

Előtte pedig az oligarcháik kötelessége volt feltölteni azokat az alapítványokat pénzzel, amelyeken keresztül eljutnak a pénzek a szervezőkhöz, akik egyben az alapítvány kuratóriumának tagjai is... :D :D

júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Magyar László Patrik ***** válasza:
100%
Mivel Trianon óta az ott élő magyarok, székelyek, csángók mindig is elnyomásban éltek (főleg Ceausescu alatt), ezért egyre erősebb lett az ott élőknek a magyarság tudat, afféle dac (nem hibáztatom őket) hogy ők már csak azért is azok maradnak és ezt látta meg Orbán Viktor, biztos szavazóbázist, az ott élők azért szavaznak rá mert ő volt az egyetlen aki kiállt értük állampolgársággal és szavazati joggal, mert mit látnak más pártok elvennék tőlük a szavazati jogot és az állampolgárságot van aki még le is románozza őket tudatlan paraszt módjára. Ez az ami miatt rá szavaznak, mert kiáll értük valaki, azzal nem lehet szavazatot szerezni ott hogy európai ügyészség vagy jogállam.
júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem én jelenleg nagyobb elnyomásban élet az állampárttal nem egyetértő magyarként a lepukkanó Magyarországon, mint a rohamosan fejlődő és mellettünk elhúzó Romániában élő székely testvéreink.
júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Magának a multikulturális régiókra való koncentráló szemléletnek lenne éppen értelme: a régi, XIX. század végi, XX. századi nemzetállami, államnemzeti, államnyelvi szemlélet helyett egyben a maga történelmi, néprajzi és nyelvi sokarcúságában meglátni régiókat, és holisztikusan gondolkodni az emberiség jövőjéről. Édes Erdély tulajdonképpen éppen jó szimbolikus helyszín lehetne ehhez, és kifejezhetne a dolog progressziv gondolatokat is: a nemzetállami gondolkodás meghaladása, a klimaválság és a szegénység, társadlami kettészakadás ellen küzdelem, az állam nélküli kisnépek jövője (cigányság) iránti törekvés, továbbá a III. világ országaival és az ott élő szegénykkel való szolidaritás. Éppenséggel édes Erdély sorsában vannak ezzel analóg hagyományok, a dolog tehát akár jó színtérválasztás is lehetne, épp ezért óriási nagy ellentmondás, hogy Orbán éppen a régi nemzetállami szemlélet favorizálására használja ezt a helyszínt, ezeket a hagyományokat. Pedig épp édes Erdély népeinek mi sem okozott több szenvedést, mint a nemzetállami szemlélet, akár a magyar, akár a román nemzetállam, holott mindkettő elavult, sőt eleve is hibás volt. Állam és nemzet eleve nem is eshetik egybe. Sosem volt ellentmondás bennem, hogy magyarul, románul, cigányul, németül tanuljak-e, mert mindegyiket egyformán szerettem (jó a románnal végül nem haladtam messze, bár mindig is szerettem, helyette a latinra feküldtem jobban rá, a másik kettőt, a németet, cigányt már jobban sikerült élő közegben is meg künyvekből is elsajátitanom). Az meg ugyan igaz hogy édes Erdély nem ,,román föld'', de azért nem, mert ugyanúgy semmilyen más nemzetállam sem jogosult kisajátitani ezt a kis ,,keleti Svájcot''.
júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!