Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatta-e a melegházasságot...

Támogatta-e a melegházasságot a FIDESZ amikor még liberális párt volt?

Figyelt kérdés
A Fidesz a megalakulásától kezdve liberális párt volt még egészen 1994-ig ha jól tudom.Vagy csak gazdasági értelemben voltak liberálisok?

júl. 22. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Emlékeim szerint a melegházasságot sosem támogatta a Fidesz, nagyon helyesen...
júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy nem támogatta.Már Én is rájöttem, hogy hülye kérdés volt hisz 2001-ben lett először elfogadva a melegházasság Hollandiában is.Tehát a '90-es években a melegházasság támogatása még egyáltalán nem volt népszerű és mivel a FIDESZ populista párt így magátol érthető, hogy miért nem támogatták.
júl. 22. 11:34
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem támogatni kell, hanem engedélyezni és kész.
júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez most mire mondod 4-es?A Fidesz a 90-es években nem volt kormányon.
júl. 22. 11:37
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
De, volt 98-tól.
júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6-os bocs igazad van!

Vagy most arra gondolsz kedves 4-es, hogy úgy tennének a legtöbbet a melegekért ha azzonal engedélyeznék a melegházasságot?Szerintem a melegházasság engedélyezéséig el kell jutni.A magyar társadalom egyáltalán nincs még megérve rá.Ha a Tisza párt is kerül majd hatalomra '26-ban vagy legkésőbb '30-ban akkor is szerintem még éveknek kell eltelnie, hogy a melegházasság legális lehessen.

júl. 22. 11:47
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, a fidesz pont elegendő mértékben toleráns.

VAN melegházasság Magyarországon, 2009 óta legálisan lehet ilyet kötnie azonos neműeknek és senki nem tüntet ellene az utcákon, a kormány egyszer sem akarta megváltoztatni ezt a törvényt és nem tiltották meg.

VAN melegházasság, csak a NEVE nem az hogy házasság, hanem "bejegyzett élettársi kapcsolat" mivel a házasság szó már foglalt, az 1 férfi és 1 nő törvényes, hivatalos kapcsolatát jelenti.

2023-ban 177 ilyen kapcsolatot létesítettek, 113 férfi és 64 nő páros, ugyanúgy anyakönyvvezeteő előtt, ugyanúgy hivatalos formában, utána ugyanúgy tarthattak lakodalmat mint ahogy tehetik ezt a heteró párok is amikor házasodnak.

A bejegyzett élettársi kapcsolatban élők örökölnek egymástól, jogosultak özvegyi ellátásra, egymás képviseletére ha szükséges stb. stb. mint amire a heteró házaspárok tagjai.

15 éve semmit nem tettek ellene, 15 éve létezik, a meleglobbi meg a balliberális oldal mégis nyomja ezt az ostoba teóriát a fidesz ellen - ti meg beveszitek.

A homoszexuális párok vagy ennyire kevesen vannak, vagy valójában nem is kell nekik a melegházasság, hiszen aki akarja az megkötheti a számuk mégis alacsony.

[link]

júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

"A Fidesz a 90-es években nem volt kormányon."


Dehogynem volt, a Bokros csomag megtakarításait azonnal kiszórták hogy népszerűek lehessenek. Azt a pénzt amit az ország fejlesztésére szántak előtte. Az eredménye gigászi infláció lett, ezt csak a 2022- fellépő orbán infláció tudta felülmúlni.


A liberális internacionálé alelnökeként támogatta mivel az internacionálé alap értékei közt szerepelt, ha nem támogatta volna nem lehetett volna 92-2000 ig az alelnöke és végrehajtási bizottságának tagja. Több fideszes politikus köztük olyan alapító és közismert tagok mint Szájer József, Deutsch Fűr Tamás, több esetben nyilatkozta ez egy szabad ország és a melegeket ugyan olyan jogok illetik mint bárki mást.


A net nem felejt, hiába lettek populista homofóbok.

júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
8-as nekem tűzpiros Ferrarim van csak az a neve hogy Skoda. Félreértés elkerülése érdekében: szerintem se kell ide
júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!