Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbi ismèt kétharmaddal fog...

Orbi ismèt kétharmaddal fog nyerni?

Figyelt kérdés
Megy majd a krumpliosztás?

júl. 21. 12:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%

Vajon miért tudta egy kiebrudalt NER-es péppé verni a baloldalt?

Csak nem mert az egész nem ért egy terépcsecsőt sem?


És akkor még mindig csak krumplizni tudsz?

júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

#11


11, segítek magának, 11.

Az a legnagyobb kétszámjegyű prímszám, ebben segítettem magának.

júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Sztem az kamu h nincs màs választàs... mindig van màs pàrt amire lehet szavazni. Ott van pl a Mi hazánk vagy a Tisza...
júl. 21. 15:25
 14/24 anonim ***** válasza:
31%

#13 A választáson nem MÁSIK párt kell kormányra, hanem JOBB.

Hol van ma JOBB annál ami kormányon van? sehol.

júl. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Hát azért nálunk a legmagasabb az àfa a vilàgon és euban is második legcsòròbbak lettünk :D :D milyen kormànnyal lennél elègedett? Az a bajod a többivel h migrànspártiak? Mi hazànk miòta az? Sokkal kevésbé az mint a fidesz aki tìzezrèvel hozza be a migriket
júl. 21. 15:53
 16/24 anonim ***** válasza:
Az "orbi"??? Na nem, ő semmiképpen. De a bunkóság, igénytelenség, tudatlanság, na az még többet is elér.
júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%

#15 Amit nem értesz, hogy én ezzel a kormánnyal elégedett vagyok és az a 3 millió ember is akik rájuk szavaztak 2022-ben. Akkor lehetne másik kormány ha olyan lehetőséget kínálna fel valaki, hogy majd még jobban tudja csinálni náluk. Akkor nyilván sokan akik a fidesz-kdnp szövetséget tartották a kínálatból legjobbnak, azok már azt a másikat tartanák annak.

De jelenleg nincs ilyen. Pontosan ezért nem a fidesztől pártoltak át szavazók a tisza párthoz hanem az ellenzék többi része tűnt el, mert azok szavaztak a tiszára akik eddig is az ellenzéket alkották.

júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

22-ben 55% ot kapott a fidesz, 24ben 45-öt. 45 pont 10% kal kevesebb mint az 55... akkor nem szavazott egy fideszes sem át a tiszára?


Sztem csak azèrt vagy elégedett a fidesszel mert neked is lopnak a magyarok pénzébõl. Te vagy az Bohár Dániel?xd

júl. 21. 16:31
 19/24 anonim ***** válasza:

#18.

De nézd meg a számokat, a Fideszre is többen szavaztak és több szavazatót mozgósított az ellenzék is. Meg csak egy EP szavazás volt, a lényeg 2 év múlva lesz. Szóval lehet %-os arányban csökkent a Fidesz részesedése, de a Tiszának lassan el kell indulnia egy irányba, amivel megint veszthet bizonytalan szavazatókat.

A rendszer is a fidesznek kedvez, hogy vidéken kb. mindig ők nyernek...


Szóval sok jót ne remélj, ez a narancs, meg a birkái biztosan nyernek még sok-sok szavazást, be kell látni.

júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

#18 Almát hasonlítasz körtéhez. Az EP választások eredményét csak egy másik EP választással vethetsz össze.

2019-ben az EP választáson 53%-t szerzett a fidesz, 2014-ben 52%-t, ezekhez mérten most alacsonyabb volt a támogatottságuk. Ebből annyi vonható le, hogy hasonló körülmények között a 2026-os parlamenti választáson is alacsonyabb lesz a fidesz támogatottsága, de ez csak a 2/3-ot jelentheti, nem a többséget a parlamentben. Nem is kell ilyen nagy többség a kormányzáshoz, talán jobb is lenne ha visszaállna a normál arány.

Az, hogy kik szavaztak a tiszára azt nem lehet tudni. Nyilván volt pár % olyan aki 2 éve a fifdeszre szavazott, most meg a tiszára. A fidesz támogatottságában ez alig jelentett változást, ellenben az ellenzéki pártoknál végzetes volt.

Látod hogy milyen alacsony volt az eredménye szavazatszámban is az ellenzéki pártoknak. A dk-mszp-párbeszéd most 8%-t kapott 370 ezer szavazattal, míg 2019-ben 16%+7%=25%-t (560+230=790 ezer szavazattal), a momentum 10%-a (340 ezer szavazat) mostanra 4% lett (170 ezer szavazat), a jobbik 6%-a (220 ezer szavazat) is mára csak 1% (45 ezer) lett, az lmp is elvesztette a szavazói felét, kb 65 ezer szavazatot.

Vagyis ha megnézed az ellenzéki oldalon vesztettek 420+170+175+65 = 850 ezer szavazót, miközben 1,2 millióval többen mentek el szavazni. Vagyis most nagyon sokan olyanok is szavaztak akik korábban is az ellenzékre szavaztak.

A tisza párt 1,4 millió szavazójában bizony rengetegen vannak akik eddig is az ellenzékre szavaztak és persze pár százalékban akik a fideszre, miközben a fidesz százalékban ugyan rosszabbul szerepelt, de darabra majdnem 200 ezerrel több szavazójuk volt most.

A tisza most annak köszönhette a jó eredményét, hogy nem foglaltak állást semmilyen fontos kérdésben csakis azzal álltak elő hogy le kell váltani a zorbánt. Emiatt az is tudott rájuk szavazni aki egyetért valamelyik ellenzéki párttal régóta, meg az is aki épp amiatt szavazott kényszerből a fideszre eddig, mert nem értett egyet az ellenzéki pártokkal.

Viszont amint kénytelenek kiállni azzal, hogy mit is képviselnek, akarnak a lényeges dolgokban, máris veszíteni fogják a szavazóik egyik részét. Vagy azért mert továbbra is azt tolja majd MP amit eddig a fidesz, vagy pont azért mert nem azt fogja tolni, hanem ugyanazt csinálja amit az eddigi ellenzék.

Azt meg kérlek ne próbáld eldönteni helyettem, hogy miért vagyok elégedett a fidesszel! Inkább hidd el nekem, hogy azért, mert a LEGTÖBB dologban azt csinálták amivel egyet tudok érteni vagy amit el tudok fogadni és a fidesz kormányzása alatt olyan irányba mentek az ország dolgait főként amit én is szerettem volna. Sok dologban nem értettem egyet velük, jó pár döntésük nem tetszett,. de a többség igen és a gyerekeim meg a magam jövőjét is megfelelően látom ha ők maradnak kormányon.

júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!