Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A boltokban miért fizettetik...

A boltokban miért fizettetik ki az egyszer használatos zacskókat?

Figyelt kérdés

Eddig ingyen volt. Ha veszek mondjuk szilvát, azt nem tudom elkerülni, hogy ne tegyem zacskóba. Egy paradicsomnál más a helyzet ott ki tudom kerülni.

Ezzel is lehúzzák az embert, ha veszek 5 féle terméket, akkor 5x fizessek a zacskóért...



júl. 19. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor vihetsz magaddal sajátot és akkor nem kell újat venned.
júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Nem volt ingyen eddig sem. Már sok éve kell érte fizetni.

Csak van ahol ezt az üzlet maga fizeti ki és van ahol veled fizettetik ki.

Igen, ezzel is lehúzzák az embert és igen, ez sem egy átgondolt, előre felmért intézkedés hanem a sötétzöldek akarata szerint bevezetett dolog.

Az elmélet jó, hogy ha fizetni kell érte akkor kevesebbet vesznek belőle az emberek és kevesebb lesz a műanyag szemét. Csak ahogy más elméleteknél is a valóság nem így működik. Nemrég volt egy írás arról, hogy valójában nőtt a műanyag szennyezés, mivel korábban a nagyon vékony, egyszer használatos zacskókban vitték haza a cuccaikat az emberek, most meg a sokkal vastagabb - elvileg többször használatos bevásárló szatyrokat használják.

A gond, hogy a többség ugyanúgy eldobja és legközelebb vesz egy másikat a boltban, csak most olyan, mintha egyszerre 10-15 zacskót dobnának ki ezzel a vastagabb zacskóval. Attól mert fizettem érte 157 forintot, még kilukad meg leszakad a füle mire hazaérek és épp úgy megy a kukába.

Ráadásul teljesen jogos volt egy videóban egy csaj értetlenkedése: "megveszem a mosószert műanyag flakonban, megveszem a sampont műanyag flakonban, megveszem a vizet, műanyag flakonban, majd nem vihetem haza egy műanyag szatyorban csak ha fizettem érte, mert a szatyor szennyezi a környezetet??"

júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!