Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tiltják be a klíma...

Miért nem tiltják be a klíma használatot melegben?

Figyelt kérdés
Klímával fűteni biztosan megéri. Viszont hétvégén több háznál is láttam és hallottam, hogy megy a klíma, pedig meleg volt. Ezt hogyan képzelik egy olyan időszakban, mikor az esti világításhoz sincsen elegendő energia?
2022. szept. 5. 07:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Te fizeted a klímát vagy a tulaj? Akkor meg?
2022. szept. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1: Ember, ez nem a pénzről szól! Nincs energia a világban. Nem tudnak termelni!
2022. szept. 5. 08:02
 3/20 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

Ami feltűnt, hogy a boltokban már nincs téli hideg, végre.

Csak az aldi/lidl párosban de ott a nyitott hűtők miatt, oda nem is nagyon járunk ezért

2022. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"több háznál is láttam és hallottam, hogy megy a klíma, pedig meleg volt."

Hóesésben majd nem fog működni.

2022. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont hétvégén több háznál is láttam és hallottam, hogy megy a klíma, pedig meleg volt"

Nyilván pont azért ment. Tudod, a klíma nem csak fűt, hűt is.

2022. szept. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Van energia a világban.
2022. szept. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%

5

Jéééé, nem tudtam, hogy fűt is. Hiába no, amiről nem tudunk, még létezhet.

2022. szept. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Nincs energia a világban? Hallottál már az energiamegmaradás törvényéről? A világban mindig pontosan ugyanannyi energia van, egészen a világ létezésének a legelső pillanatától az utolsóig. Sőt, e=emcénégyzet, azaz a te kis 300 fotelben fekvő kilód is ellátna milliónyi klímát energiával évszázadokon át. Van valami oka annak, hogy itt hőbörögsz, ahelyett, hogy felajánlanád magadat energiaforrásként a közjó érdekében?
2022. szept. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#1: Ember, ez nem a pénzről szól! Nincs energia a világban.


Ez nem egészen így működik. Paks "gyártja" az áramot, és ha nincs, aki használja, akkor a felesleg megy a levesbe. Szóval, azzal nem feltétlenül spórolsz ország-világ szinten, ha te kikapcsolod a fűtést vagy a hűtést. Abban persze igazad van, hogy ha mindenki kevesebbet fogyasztana, akkor lassan lejjebb lehetne venni pl az erőmű teljesítményét, de lehet, hogy ehhez több évnyi statisztika kell előbb?


Amúgy meg nem tudhatod, hogy hány fok volt azokban a házakban, és hogy a tulajnak, vagy a kisbabájának milyen hőmérsékletre van szüksége. Gondolom nem 25 fokra fűtik a lakásukat ők sem hidegben, meg nem 18-ra hűtik melegben.

2022. szept. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
#9: Egészen pontosan Paks gyártja a szuper olcsó áramot, eladja Csehszlovákiába világpiaci áron extrém profit mellett, nekünk meg ideadják az import áramot 27%-áfával. Így maximális a bevétel, ebből lesz az Andikának kicsi aranylánc a kicsi bokájára, meg a sok b***zi politikusnak sok milliós fizetés, amit kéthavonta emelnek a te fizetésed többszörösével.
2022. szept. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!