Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális tényleg diplomás...

A liberális tényleg diplomás komcsi?

Figyelt kérdés

Érdekes...

[link]


júl. 17. 07:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Igen, tényleg.

Ha az emberi jogok melletti kiállás, a rasszizmus, homofóbia, idegenygyűlölet ellen fellépni, ha komcsit jelent, én vagyok a világ legnagyobb komcsija, akinél soha nagyobbat nem szült még e bolygó.

Ide nekem azt a cimkét.

júl. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Az megvan, hogy melyiket mikor mondta?

Manapság más lehet a helyzet, mint évtizedekkel ezelőtt, nem?

júl. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Dipólusú.
júl. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%

bolsik vajon mennyi időt töltenek a gép előtt guberálva archivált OV videók között guberálva...?

Végén kiderül, ők a legnagyobb fanok.

júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Igen. A liberalizmus gyakorlatilag ugyanaz, mint a kommunizmus: internacionalizmus, nemzetellenesség, keresztényellenesség, ellenvélemény korlátozása és üldözése.
júl. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

A liberális ellentéte nem a konzervatív, hanem az autokrata.


A liberalizmus ellentéte tehát az autokrácia, magyarul önkényuralom.

júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Mára az. Bár diplomához nem feltétlen kötném, inkább életkorhoz, szerintem az még mindig állja a helyét. Teljesen mást jelentett a liberalizmus a 90-es években.

A liberalizmus nem engedné meg azt, hogy bárkinek is elvegyék a szavazati jogát csak azért, mert merőben más gondolatai vannak a világról, meg a többségnek kellemetlen a jelenléte, akár egyenesen akadályt képez. A liberalizmus szigorúan véve azt sem engedné meg egy Unióban, hogy egyes tagországok között különbség legyen kinek mennyit ér a szava, meglátása, értsd azt nem engedné meg, hogy minél nagyobb egy ország, annál több beleszólása van egyes ügyekbe, ha az szavazásra van bocsátva. A liberalizmusban ugyanannyit ér a máltai, mint a német. A liberalizmusban minden egyes országnak ugyanannyi képviselője ülne az EP-ben. A liberalizmusban olyan különböző bánásmód, ami tapasztalható az EP-ben, olyan nem lehetne. A liberalizmus nem üldözhetné azt, ami nem liberális, ugyanis a liberalizmus az a szabad gondolatok széles spektrumát jelenti, ahol baromira különböző gondolkodású embereket is elkellene tudni fogadni, tehát aki nem ért egyet a liberális gondolatokkal azt is elkellene fogadni.

A liberalizmusban nem lehetne beleszólni más piacába, hogy kivel köt üzletet, köthet üzletet akár magával az ördöggel is, a liberalizmus szerint nem szabad korlátozni a piacot, nem lehetne tiltani semmit sem, a kínai termékeket, gyárakat sem, a cégek vándorlását, más országba való áttelepülését sem, sőt akadályozni sem lehetne.

A liberalizmus a vallás szabadságát jelenti, nem pedig a vallásellenességet, ennél fogva a liberalizmusban olyan nem létezhet, hogy a vallást meghaladtuk, a liberalizmus nem lehet ateista sem (ez egy félreértelmezés) mert hirdetni nem hirdethetne egy vallást sem, de az nem jelenti azt, hogy ateistának kell lennie, mert az ateizmust sem hirdethetné.

A gazdasági liberalizmus alapjai, ahogy a liberalizmus arról vélekedett, azt mára inkább gazdasági konzervativizmusnak nevezzük, ugyanis a liberalizmus torzulásával mára a gazdasági liberalizmus egy merőben más képet mutat, mint ahogy azt régen definiálták. Mára a klasszikus liberalizmusból gyak. a kultúrát érintő, a kulturális liberalizmus maradt meg és tulajdonképpen arra is koncentrál leginkább, ez az egyetlen terület, amit igazán magáénak érez a mai liberalizmus a klasszikus liberalizmusból, minden más tekintetben torzult és azt ne feledjük, hogy a liberalizmus alapjainak lefektetésekor egy merőben más világ volt, így nem tudhatták előre, hogy amikor definiálták a kulturális liberalizmust, az a gyakorlatban milyen képet mutat majd, ugyanis lövésük nem volt arról hová és meddig mehet el ez. A Fidesz egyébként a 90-es években is inkább szociálliberális párt volt, mára az is mást jelent, mint amit akkor jelentett. A liberalizmus mivel a szabad gondolatokat, a szabad gondolkodásmódot, szabadelvűséget támogatja, ennél fogva egy formálódó dolog, folyamatosan változik, nem lehet azt mondani, hogy aki anno liberális volt, az ma is liberális tud lenni ha nem változik Ő maga is a liberalizmussal együtt, azonban azt akár ellehet mondani, hogy ami anno volt a liberalizmus, az mára már konzervativizmus, ugyanis a liberalizmus nem a tini éveiben jár, azaz ami régen liberalizmus volt, az általa megteremtett értékek (az alapja annak) azt ha ma tartod, a mai liberalizmushoz mérve, ami nagy utat járt be azóta, az mára konzervativizmus, ami egyébként tévhittel ellentétben egy szintén formálódó dolog.

júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Mivel a jobboldaliak a konzervativizmust sem tudják definiálni, így számukra nyilván ez is hihető.
júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Aligha. A politikusok 99%-ának még a 8 osztály sincs meg. Politikusnak lenni egy mentális betegség, nem végzettséghez kötött.
júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Orbánnak is van diplomája, szal ja.
júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!