Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mást is meglepett, hogy a...

Mást is meglepett, hogy a Fidesz ennyit hazudott? Járt még valaki így?

Figyelt kérdés

Őszintén, lehet, most naivnak fogtok tartani, de én 2006 után azt gondoltam, már csak azért is érdemes a Fideszre szavazni, mert 4 évig tartó folyamatos kampányt építettek arra, hogy Gyurcsány hazudott.


Kivonultak a parlamentből, ha Gyurcsány beszélt, tiltakoztak, kordont bontottak, élőláncot szerveztek, folyton azt mondták: aki hazudott a népnek, annak le kell mondania.


Azt gondoltam, ekkora igazsgág-kampány után legalább nem fognak merni hazudni, mert ellenük fordulna és ők lennének a hazugok.


Most azt látom, az elmúlt 14 évben ők folyamatosan hazudtak, egész iparág épült a hazugság gyártására, terjesztésére (lakájmédia, Kesma, MTVA, stb.).


Borzasztó ritkán őszinték a népükkel, ráadásul utoljára 2010-ben hirdettek programot és annak is a totális ellenkezőjét hajtották végre.


Simán rálicitáltak Gyurcsányra, sok dologban egy az egyben (pl. hisztiztek, hogy 20 évre titkosítani akarja az orosz atomalkut, ők titkosították 60 évre!).


Hogy tudták ezt megtenni? Hogy volt ez egyáltalán megcsinálható 4 évnyi igazság-számonkérés után, amikor szakadatlanul "morális válságot" emlegettek, ha egy hazug vezeti Magyarországot.


Utána meg kiállt Orbán és a nép szemébe mondta: "Nem arra kell figyelni, amit mondok, hanem amit csinálok", mert a kettő nem ugyanaz...


14 évnyi hazugság után miért nincs "morális válság" és tömegtüntetések? Hogy lehettek ilyen jellemtelenek?


Titeket is meglepett ez? Vagy volt, aki tényleg erre is számított 2010-ben, ami azóta történt?



júl. 16. 17:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

8-as, attól, mert valakinek van egy "népe" (amihez tartozik), nem a tulajdona a nép. Nekem is van népem, amihez tartozom. Az én népem a magyar nép.


Ez a nép őket megválasztotta vezetőjévé, tehát nem a tulajdonuk, hanem a választójuk. Inkább ők a nép tulajdona, ha úgy vesszük.


Joggal várhatna el őszinteséget a nép a választottjaitól - nem tudom, ebbe miért kötöttél bele!

júl. 16. 18:23
 12/15 DK-s ***** válasza:

#11-nek (kérdezőnek):


Nem kötöttem bele, eltérően értelmezzük a BIRTOKOS szerkezetet.


És pontosan a félreérthetőség miatt, én biztos hogy nem használnám.

júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 DK-s ***** válasza:

Ismét kérdezőnek:


Valószínűleg nagyon eltérő tájegységről származunk, mert ez "mifelénk" nem lenne úgy értelmezhető, ahogy azt te tetted.


Mi részeshatározóval jeleznénk, tehát népcsoportra értve: a magyar nép része vagyok. Nekem érthetetlen az, hogy egyszerre jelzel tulajdont mint "van egy "népe"", és részhatározót is, hogy: " (amihez tartozik)".

júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
13-as, valóban, én erdélyi vagyok, talán ez érződik a nyelvhasználatomon.
júl. 16. 19:21
 15/15 anonim ***** válasza:
Én se erre számítottam.
júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!