Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mást is meglepett, hogy a...

Mást is meglepett, hogy a Fidesz ennyit hazudott? Járt még valaki így?

Figyelt kérdés

Őszintén, lehet, most naivnak fogtok tartani, de én 2006 után azt gondoltam, már csak azért is érdemes a Fideszre szavazni, mert 4 évig tartó folyamatos kampányt építettek arra, hogy Gyurcsány hazudott.


Kivonultak a parlamentből, ha Gyurcsány beszélt, tiltakoztak, kordont bontottak, élőláncot szerveztek, folyton azt mondták: aki hazudott a népnek, annak le kell mondania.


Azt gondoltam, ekkora igazsgág-kampány után legalább nem fognak merni hazudni, mert ellenük fordulna és ők lennének a hazugok.


Most azt látom, az elmúlt 14 évben ők folyamatosan hazudtak, egész iparág épült a hazugság gyártására, terjesztésére (lakájmédia, Kesma, MTVA, stb.).


Borzasztó ritkán őszinték a népükkel, ráadásul utoljára 2010-ben hirdettek programot és annak is a totális ellenkezőjét hajtották végre.


Simán rálicitáltak Gyurcsányra, sok dologban egy az egyben (pl. hisztiztek, hogy 20 évre titkosítani akarja az orosz atomalkut, ők titkosították 60 évre!).


Hogy tudták ezt megtenni? Hogy volt ez egyáltalán megcsinálható 4 évnyi igazság-számonkérés után, amikor szakadatlanul "morális válságot" emlegettek, ha egy hazug vezeti Magyarországot.


Utána meg kiállt Orbán és a nép szemébe mondta: "Nem arra kell figyelni, amit mondok, hanem amit csinálok", mert a kettő nem ugyanaz...


14 évnyi hazugság után miért nincs "morális válság" és tömegtüntetések? Hogy lehettek ilyen jellemtelenek?


Titeket is meglepett ez? Vagy volt, aki tényleg erre is számított 2010-ben, ami azóta történt?



júl. 16. 17:19
A kérdező szavazást indított:
Meglepett. Azt hittem, nem történhet ilyen 2006 után.
Nem lepett meg, pontosan erre számítottam.
Nem is hazudtak semmiben, pont ezt ígérték a 2010-es programjukban az én olvasatom szerint!
Nem tudom / nem érdekel / más, leírom kommentben.
15 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Na most ennyi értelmetlen rizsában egy darab hazugságot nem sikerült megemlítened, ez valószínűleg rekord.
júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Én sajnos ismerve a Fidesz 98-2002-közötti kormányzását és az ellenzékben a hazudozásait és hergeléseit uszításait erre a legrosszabb forgatókönyvre számítottam. Bejött sajnos.

Nem értették az ismerőseim miért vagyok apatikus amiután nyert 2/3-addal Orbán. Tudtam hogy mindent a hatalmáért alakít majd át.

júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Mondj egy kormányt, amelyik nem hazudott folyamatosan!
júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2-es, te akkor bölcsebb vagy mint én. Engem felültettek akkor.


1-es, ha nem érted, akkor hagyjuk, tényleg, azoknak szól a kérdés, akik értik és látják a hazugságokat.


Szó szerinti idézetet akarsz a 2010-es választási programjukból? Nesze:


"Bizakodással tölt el az a tudat, hogy mi, magyarok nagy lehetőség előtt állunk, hiszen ma jóformán mindenki egyet akar Magyarországon: változást. (...) Lezárhatunk egy korszakot, amelynek csalódásai abból fakadtak, hogy a kormányzati politikát egyre inkább magáncélok és üzleti érdekek határozzák meg."


És ezután jött Mészáros Lőrinc és a nemzeti nagytőke-építés, földmutyi, trafikmutyi, kastélytörvény!!!


Tessék még szó szerinti idézet:


"A közbeszerzések rendszerének társadalmi-vállalkozói megítélése Magyarországon meglehetősen kedvezőtlen. A közvéleményt irritálja a részben a sajtóból, részben a vállalkozók saját tapasztalatai alapján kibontakozó negatív kép a visszaélésekről, a politikai szempontok érvényesüléséről, a korrupció miatt kialakuló túl magas árakról.

Itt az idő, hogy újra rend legyen az országban!"


- hazudta a Fidesz 2010-ben, amikor az EU 9. legkorruptabb országa volt Magyarország! Ma a legkorruptabb (legjobb években is a 2. legkorruptabb)!!!!



"Sokan érzik úgy, ma a kormány egy bűnszervezethez hasonlít, amely fosztogat és szétesik a korrupciótól. Állami és kormányzati szervezetek maffiaszerű működését halljuk és tapasztaljuk. Nemzeti ügynek tekintjük, hogy a kormány számoljon el az adófizetők rábízott forintjaival, számoljon el az Európai Unióból érkező támogatásokkal, számoljon el az állami gazdasági társaságok működésével és pénzügyi támogatásaival."


- még egy SZÓ SZERINTI idézet a 2010-es választási programból!!!


Ugye olyan, mintha a Tisza vagy valamelyik ellenzéki párt programjából idéznék????


PEDIG EZ AZ UTOLSÓ FIDESZ-ES VÁLASZTÁSI PROGRAM, amit hirdetett a párt!


Fejezetcímek:


„Itt az idő, hogy megmentsük az egészségügyet!”

„Itt az idő, hogy megteremtsük a szociális biztonságot!”

„Itt az idő, hogy helyreállítsuk a demokratikus normákat!”


A demokratikus normákról szóló részt Navracsics Tibor, a Fidesz akkori frakcióvezetője írta, és a témához méltóan inkább általánosságokat sorolt. A szabadság és a joguralom erősítését ígérte, valamint egy olyan kormányzást, amelyben az állampolgárokat „nem alattvalónak tekintik”, hanem a társadalom tagjai számára felelős és megbízható partner lehet az állam.


Navracsics volt, akit először váltottak le, a demokratikus szemlélettel együtt! És jött az alkotmányozás, a választási törvény átszabása, a fékek és ellensúlyok lebontása, a gyülekezési jog korlátozása, a sztrájkjog gyakorlati ellehetetlenítése...



OLVASD EL TE IS, mielőtt konkrétumokat hiányolsz!!!



És tudod, hogy vélekedett orbán viktor arról, hogy Gyurcsány titkosítani akarta 10 évre az orosz atomalkut??? ÍGY:


„A kormány puccspot hajtott végre a népképviselők ellen és puccsot hajtott végre Magyarország népével szemben is”


„Mindannyian tudjuk, hogy a jövő egyik legfontosabb kérdése, 20-30 évre a sorsunkat meghatározó gazdasági kérdés az energia kérdése, amiből nekünk - a fejünkben lévő energiát leszámítva - nem sok maradt. Tehát kulcskérdés, nem egyszerűen csak gazdasági, hanem biztonsági, külpolitikai, a szabadságunkkal is összefüggő kulcskérdés, hogy hogyan, kitől, milyen föltételek mellett szerezzük azt be. Nem kerülünk-e függőségbe? Jó áron szerezzük-e meg? Vagy másnak jó, ha mi ezen az áron szerezzük meg”


"Ezek olyan kérdések, melyekkel kapcsolatos információkhoz joga van a magyar népnek."


„Olyanok vagyunk, amilyenek. De mégiscsak mi vagyunk a magyar nép választott képviselői. Ez felelősség. Tudnunk kell dolgokról. Nem lehet az oroszokkal olyan megállapodást kötni, olyan szerződést aláírni, amelyet tíz évre titkosítanak"


„Ez a mi életünk. Ez nem a kormány biznisze, ez a mi életünk, kedves barátaim. És aki elveszi tőlünk és a választott képviselőktől a valóság megismerésének jogát, 48 órával az aláírás előtt jelenti be, hogy egyáltalán valami készülődik, az valójában puccsot hajt végre a magyar alkotmányos rend, a magyar népképviselők, és az egész magyar néppel szemben!”



UGYANŐ, 2007-ben:



„Mi az ajtót a Nyugatnak kinyitottuk, az oroszoknak, a Szovjetuniónak, a kommunizmusnak meg ajtót mutattunk. És azt üzenjük a jövőnek, hogy ne engedjék, hogy ezek a dolgok visszamásszanak az ablakon.


Merthogy Magyarországon ma éppen a demokrácia lényege, a felelősség és az elszámoltathatóság hiányzik, ami maradt, azok az intézmények.


A fiatalok továbbra tartsanak ki a nyugatos Magyarország mellett, ne engedjék, hogy Magyarországot erről az útról letérítsék, ne váljunk a Gazprom legvidámabb barakkjává. ”



És jött 2010-ben ez az alak, első dolga volt elmenni Moszkvába, az Országgyűlés és a magyar nép előzetes tájékoztatása nélkül aláírni HATVAN ÉVRE A TITKOSÍTÁST!!!


Az, aki tíz év miatt hisztizett!


Millió példa van még, de ismétlem, OLVASD EL A VÁLASZTÁSI PROGRAMOT, amire 2010-ben szavaztunk - és akkor még valódi kétharmaddal, nem mandátumkalkulációs varázslattal, átszabott körzetekkel, egyfordulós rendszerrel meg győzteskompenzációval!


ERRE A PROGRAMRA KAPOTT FELHATALMAZÁST, nem a demokrácia lebontására és hazudozásra!


De ha te szándékosan nem akarod érteni a kérdést, ne értsd. Ignoráld! Azokhoz fordultam, akik értik és látják az igazságot - az ő válaszaikra vagyok kíváncsi!

júl. 16. 17:47
 5/15 A kérdező kommentje:

3. "Mondj egy kormányt, amelyik nem hazudott folyamatosan!"


Nem állítottam, hogy volt ilyen. De olyan sem, amelyik ekkora kampányt csinált volna arra, hogy a másik hazudott.


Engem felültettek vele 2010-ben, nem tagadom.


A kérdésem arra vonatkozott, hogy más is gondolta-e 2010-ben, hogy egy ilyen ádáz hazugság-ellenes kampány után ők azért kevesebbet fognak hazudni?


Én ezt gondoltam, mert nem hittem, hogy lehet épp ennyire szembemenni egy pártnak kormányon a saját ígéreteivel.

júl. 16. 17:50
 6/15 Fsms ***** válasza:
Sajnos az lépett meg ahogy folyamatosan rombolják az oktatást egészségügyet, eljutottunk oda, h kérkednek a százmilliárdjaikkal etc…
júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
4: Ja, hogy te nem is érted a hazugság szó jelenését? Akkor minden világos.
júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 DK-s ***** válasza:

"ritkán őszinték a népükkel"


Ez a mondatrész sokat elárul a felfogásodról.


Lehet hogy te a tulajdonuknak gondolod magad, de én nem vagyok senki népének része!

júl. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Senior Séf ***** válasza:
81%
Miután az első lépésük az volt, hogy ellopták a magánnyugdíj megtakarításomat, már nem lepődtem meg semmin.
júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Megdöbbentő volt a felismerés hogy NON-STOP-ban megy a hazug propaganda és a féktelen mocsokság .
júl. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!