Ha a kapitalizmus tette gazdaggá és nagy hatalmúvá a nyugati országokat mint az USA, Nagy-Britannia, Kanadak,stb, akkor mi miért nem tudunk előnyt kovácsolni belőle?
Itt mióta van kapitalizmus? A lölö tiborc és leányvállalatainak 3-10x esen túlárazott mutyiknak semmi köze a kapitalizmushoz.
A kapitalizmusnak pont az a lényege verseny van, a haveroknak osztásból meg a verseny hiányzik.
Mert a kapitalizmus annak kedvez akinek tőkéje van, azt pedig még jobban elnyomja akinek nincs.
Ez egyén és országok szintjén is megmutatkozik. Ezért éltünk jobban a szocializmus idején mert mi a kapitalizmus vesztesei vagyunk 50 év lemaradással.
Annyival jobb most a helyzet, hogy ki lehet költözni egy Nyugat-Európai országba, ahol jólét van. Ezt a fiatalok többnyire ki is használják.
A kapitalizmus szükséges, de nem elégséges feltétel. Kína pl. csak annyi kapitalizmust enged a szocialista rendszerével párhuzamosan létezni amennyi a globális kereskedelemhez feltétlen szükséges.
Az USA főleg két világháború megnyerésével lett a világ vezető országa. Jó ütemben kapta el a 19. és 20. századi emigrációs hullámokat és a kiszámítható politikája megalapozta a dollárba vetett bizalmat. De semmiképp nem a turbókapitalizmus az amerikai siker kulcsa.
Nagy-Britannia a gyarmatosítás óriási nyertese. 150-200 évre elegendő vagyont harácsoltak össze Indiából, igaz ez pont mára kezd apadni ami látszik is a halványuló brit gazdasági mutatókon. Éhen halni nem fognak, mert anyanyelvi angol emberekre mindig nagy szükség lesz az üzleti életben, de a nagyhatalmú ország jelzőt lehet, hogy el lehet hagyni.
Kanada meg soha nem is volt jelentős - egy jogvédő paradicsom és olajállam. Nagyjából ők a Wish-es Norvégia.
#15 Kínát én azért nem hoznám fel példának, mert ott azért kemény diktatúra van ma is. Az áltag emert ott csak rabszolgának használják. A nyugati jólléti államok azért alapvetően kapitalista berendezkedésűek. Én csak olyan gazdaságilag sikeres nem kapitalista országokról tudok, ahol ma is diktatúra van lásd: Kína, Észak-Korea,Ororszország, stb ezek mind elnyomó hatalmak. Oroszország nyilván hivatalosan már nem diktatúra, de azért láthatjuk mi történik azzal, aki próbálja a bebetonozott vezetést megdönteni.. Megmérgezik, megölik, stb, tehát nem éppen demokratikus állam az biztos.
Kína is amúgy sehol se lenne, ha nem a nyugat összeszerelő műhelye lenne már évtizedek óta, csakis a nyugatnak köszönhetik a gazdasági fejlődésüket.
Mert ott harcoltak a korrupció ellen és közben valóban SZABAD piacot hoztak létre, amin a jobbik győzött!
Nálatok viszont tocsog a korrupcióban a gazdaság és könyékig belenyúl az állam.
Máshol a legazdagabb emberek általában FELTALÁLTAK valamit, világmárkákat építettek fel, esetleg művészek, tudósok, akik megkaptak egy Oscart vagy egy Nobel-díjat.
Magyarországon PÁRTHŰSÉG alapon osztogatják ki a közpénzt oligarcháknak, a leggazdagabb ember egy VÉGTELENÜL BUTA GÁZSZERELŐ.
Megfojtják a valóban versenyképes vállalkozásokat, közpénzből éltetik a versenyképtelen, buta, tehetségtelen oligarcháik bizniszeit és legjobb esetben is innovációmentes összeszerelőüzem-gazdaságot működtetnek a multiknak.
Ez nem igazi szabad piaci kapitalizmus és nem is teljesítményorientált állami beavatkozás, ami nálatok megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!