Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire lenne előnyös közigaz...

Mennyire lenne előnyös közigazgatásilag a Balatont külön régióként és vármegyeként kezelni? Volt már ilyen ötlet?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy a Balaton környéke van annyira különálló térség, hogy megillesse egy külön vármegye és egy külön régió. Ez az egyik leglátogatottabb része Magyarországnak, talán itt pezseg a legjobban a turizmus Budapest, az ország fővárosa után. Azt pedig eléggé röhejesnek tartom, hogy például az igencsak leszakadozott "sötét Somogy" részek (pl.: Barcs, Dél-Somogyban lévő falvak stb.) csakúgy Somogy vármegyéhez és a Dél-Dunántúlhoz tartoznak, mint Siófok, Fonyód, meg kb. az egész déli part. Ugyanazon támogatásokon kell megosztozniuk. Szerintem ezen térségeknek teljesen más jellegű támogatásokra van szükségük. Nem mérhető össze egy Siófok, mondjuk egy Ormánsággal Dél-Baranyában... Meg eleve vicces, hogy csak minimálisan lett korrigálva a Trianon utáni aránytalanság a vármegyék között.


Szóval: nem lenne jó ötlet csinálni külön egy Balaton vármegyét és Balaton régiót, ami a Balaton partját és környékét foglalja magában? Lenne több vármegyei jogú város is beleértve Keszthelyt, Balatonfüredet és Siófokot is (elvégre régóta vitáznak, hogy ki is a "Balaton fővárosa"), vármegyeszékhelynek meg vagy valamelyiket vagy egy teljesen kívülálló várost, mondjuk Hévízt tennék meg. Sokkal egyenlőbb lenne a pénzek elosztása is.


Volt már ilyen ötlet? Mi a véleményetek?



júl. 12. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én régen nagyon szerettem volna ezt. Sajnos az alkotmányozáskor nem lehetett ilyenekről szavazni, meg meg se hallgattak senkit. Én még a Balaton-felvidék településeit is a megyéhez csatolnám, az úgy lenne az igazi. Plusz a Kisbalatont is
júl. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1.

Én is erre gondoltam. Ott kevésbé feltűnő a különbség, de azért ott is van.

júl. 12. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincsenek vármegyei jogú városok, azoknak a hivatalos megnevezése megyei jogú város.
júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3.

De már hivatalosan vármegyék vannak. Így tanítják az iskolában, így van kiírva a megyehatárra.

júl. 12. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, vármegyék vannak, de a megyei jogú városok elnevezése nem változott.
júl. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem inkább Kelet-Mordort kellene leszakítani az országtól és átengedni a szlovákoknak Borsodot, Szabolcsot az ukránoknak, Hajdút meg a románoknak. Bajlódjanak ők a sok orkkal.
júl. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!