Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy városnak előnyös ha...

Egy városnak előnyös ha egyetemi város lesz ?

Figyelt kérdés
Siófokon van egy vitás kérdés a kampányban. A mostani polgármester egyik igérete az volt hogy Siófokra felsőfokú képzést hoz. Ez sikerült is a Gábor Dénes Főiskola ott volt a városban 3-4 évig de nem sikerült jól. Most a Debreceni Egyetem fog Siófokra menni. A vita abban van hogy a Fidesz által támogatót jelölt szerint hiba volt oda engedni az egyetemet mivel a város egyik legértékesebb ingatlanjába költözik az egyetem (volt hullám szálló). Valamint hogy az egyetemmel egy olyan szerződést kötöttek, hogy 15 évre bérlik ki a helyet és ráköltenek az épületre 1 milliárd forintot mivel eléggé lelakott a hely és ez a felújítási díj kvázi a bérleti díj. A Fideszes jelölt szerint bérbe lehetett volna adni valakinek (khhm Mészáros) amiből a város többet profitál . Az egyetemből nem profitál többet a város ?
jún. 8. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A fidesznél mindig a korrupció a szempont. Az oktatás és az egészségügy, a tanult és egészséges emberek mindig is a fidesz ellenségei voltak.
jún. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Neked mint egyszerű embernek ha nincs kiadó ingatlanod, a kölyködet nem a helyi egyetemre akarod járatni akkor jó eséllyel nem jó az ha megjelenik pár száz, ezer gyerek minden évben aki lakást akar majd bérelni és felnyomják a bérleti díjakat.

Ha nem csipázod a bulizó fiatalokat akkor se hiszem, hogy előnyös ha egyetemi városban laksz.


Amúgy a város szempontjából biztos jó, presztízs ha van egy rendes egyetemetek.

jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A város szempontjából jó, ha van egyetem. Egyrészt lesznek fiatalok, akik ott élnek, ez pedig plusz népesség, aki a helyi vállalkozásoknak vevőket hoz.

Másrészt meg elképzelhető az is, hogy cégek mennek oda, akiknek szellemi tőke (tanult emberek) kell.



A Fidesz célja pedig minden esetben a lopás maximalizálása. Egyetlen hatalmas maffia az egész.

jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

“ Ha nem csipázod a bulizó fiatalokat akkor se hiszem, hogy előnyös ha egyetemi városban laksz.”


Siófok egyetem nélkül is ilyen

jún. 8. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Előnyös, alapvetően.

Viszont kérdés,hogy megéri-e.


Siófok kisváros.Ilyen kisebb népességű, méretű helyeken nem szoktak egyetemek működni.Inkább a nagyobb helyeken, mint Győr, Debrecen, Szeged, Pécs-

jún. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában előnyős , Siófokon nem lenne az, max a Ner embereinek.
júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!