Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy majdnem...

Miért van az, hogy majdnem mindenki kap valami segítséget az államtól rajtam kívül?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, nettó 210 ezres fizetésből kell megélnem albérletben.


Mások körülöttem kapják a 10 milliós babavárót, 50 milliós csok-ot, adókedvezményeket, stb. Autóval járnak, saját lakást vesznek, nyaralnak... Én meg miután kifizettem a lakhatást és számlákat, már étkezni sem tudok rendesen, olyan drága az élelmiszer.


Azt kérlek ne tanácsoljátok, hogy szüljek én is. Agresszív, nárcisztikus anya mellett nőttem fel, ennek következtében nem vagyok a legstabilabb lelkileg, így nem akarok gyereket vállalni, hogy neki is olyan gyerekkora legyen, mint nekem volt.


De egyszerűen nem bírom már. Most épp megint választanom kéne, hogy kiváltom a gyógyszereim (szív, asztma, allergiák) és akkor megint üres tésztákon élek egy hónapig, vagy hagyjam a gyógyszert és reménykedjek, hogy nem lesz belőle baj.


Nem bírom már, kidolgozom a belem 40 fokban és még a legalapvetőbb dolgokat sem engedhetem meg magamnak.



júl. 12. 16:46
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

#21:16


Sajnos a közelünkben nem igazán vannak egyetemek, sokat kell utazni hozzá, az rengeteg pénz.

júl. 13. 22:29
 22/23 anonim ***** válasza:
Na látod, pont ezt írtam, hogy először a magad elé támasztott kifogásokat kell ledöntened, ha jobb életet szeretnél. Nagyon sokan, nagyon sokat utaznak egyetemre, kis falvakról is, rossz anyagi körülmények közül. Ha jobb életet szeretnél, akkor ezt meg kell oldanod, különben marad az egész életen át tartó panaszkodás. Amíg másokat hibáztatsz (pl. államot) és a kifogásokba kapaszkodsz, addig 40 fokban fogsz dolgozni nettó 210 ezerért.
júl. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Az viszont igaz, hogy ha nincs aki támogasson, munka mellett nagyon nehéz tanulni...bár már vannak olyan szakmák, higy fizetnek azért, hogy ott tanulsz. De gondolom elég minimálisat. Igen, vmelyik felnőttképzést kéne megcélozni
júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!