Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy majdnem...

Miért van az, hogy majdnem mindenki kap valami segítséget az államtól rajtam kívül?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, nettó 210 ezres fizetésből kell megélnem albérletben.


Mások körülöttem kapják a 10 milliós babavárót, 50 milliós csok-ot, adókedvezményeket, stb. Autóval járnak, saját lakást vesznek, nyaralnak... Én meg miután kifizettem a lakhatást és számlákat, már étkezni sem tudok rendesen, olyan drága az élelmiszer.


Azt kérlek ne tanácsoljátok, hogy szüljek én is. Agresszív, nárcisztikus anya mellett nőttem fel, ennek következtében nem vagyok a legstabilabb lelkileg, így nem akarok gyereket vállalni, hogy neki is olyan gyerekkora legyen, mint nekem volt.


De egyszerűen nem bírom már. Most épp megint választanom kéne, hogy kiváltom a gyógyszereim (szív, asztma, allergiák) és akkor megint üres tésztákon élek egy hónapig, vagy hagyjam a gyógyszert és reménykedjek, hogy nem lesz belőle baj.


Nem bírom már, kidolgozom a belem 40 fokban és még a legalapvetőbb dolgokat sem engedhetem meg magamnak.



júl. 12. 16:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
Az még nem lenne élősködés, mert te is dolgozol. Az lenne az élősködés, ha nem dolgoznál és elvárnád, hogy eltartsanak.
júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
13/13 Na és, ha a férfi se akar gyereket? De szeretne egy partnert?
júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 DK-s ***** válasza:
21%

Néhány válaszolót kapásból, lelkiismeret furdalás nélkül tudnék halálra rugdalni. Akinek nem inge, ne vegye magára.


Kérdezőnek:


Ebben az országban semmi jövőd, és reményed nincs. Innen csak lefelé lesz út. Tegyél meg mindent, hogy ki tudj jutni legalább Ausztriába. Ott a legalja segédmunkával is magasabb életszínvonalat biztosító fizetést fogsz kapni, mint itt egy többdiplomás tanár.

júl. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem hülyeségből írtam, hiába pontoztak le.
júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
27%
Vár a nyugat, pár hónap után belerázódsz!
júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Morfondir ***** válasza:
77%

Azt lehet tudni, hogy milyen munkát végzel nettó 210 ezerért, amihez még "kidolgozod a beled" is?

Nem rosszindulatból mondom, de ha már nincs gyereked, egyedül élsz, akkor tanulhatnál valamit, amivel saját magadon tudsz segíteni.

Egyébként rengetegen vannak, akik szintén nem kaptak semmit az államtól a koruknál fogva... Azok, akik most 55 év felettiek. Mindenféle támogatásból kimaradt az a korosztály. :(

júl. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
A nettó 210 ezres bevétel nagyon kevés. Csak egyetlen kiutat látok a helyzetedből: törekedj rá, hogy ennél több pénzt vigyél haza. Azt írtad, hogy kidolgozod a beled, de ez ellentmond annak, hogy csak nettó 210 ezret keresel. Nagyon sok ember költözik azért, mert ott, ahol él, nincs többet fizető munkahely. Ha nem tudsz vagy nem akarsz költözni, akkor szűkülnek a lehetőségeid. Lehet másodállást is vállalni, én magam is ezt teszem. Nem tudom, hogy pontosan milyen válaszra számítottál, de tényleg az az egyetlen megoldás, hogy kezdj el többet keresni. Küzdeni kell, többet kell dolgozni, rugalmasabbnak kell lenni. Önmagában a CSOK, Babaváró nem ér semmit, arra ne irigykedj, azokat ugyanúgy vissza kell fizetni, ha megkapnád, ugyanúgy nettó 210 ezer lenne a havi jövedelmed, de még törlesztőket is kapnál a nyakadba.
júl. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%

Kerlek ne figyelj az undorito valaszokra. Az ilyen emberek velemenye nem szamit, szanalmas lelki nyomorultak.


Sajnalom a helyzeted, sajnos ez is a mai magyar valosag. Probalj tanulni, fejleszteni magad valahogy es kulfoldre koltozni. Sok sikert, kitartast kivanok!

júl. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#04:01 - Kisboltban dolgozom, de minden feladat rám van bízva, 30 kilós dobozok emelgetése a 40 fokban légkondi nélkül. (Egyébként van itt klíma, van a főnök nem engedi bekapcsolni, mert spórolni akar az áramon.)

Szívesen tanulnék valamit, de sajnos az megint pénzt vinne el. Tananyagok, odautazás, ha esti képzés, akkor szállás, mert nem biztos, hogy lenne haza busz. Egyszerűen nem engedhetem meg al ezt magamnak.


08:07 - Köszönöm a kedves szavaid :) Próbálok nyelvet tanulgatni egyedül az internetről, sajnos nehéz nagyon, de küzdök.

júl. 13. 14:12
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
#19: A tanulás nem kerül pénzbe. A felsőoktatás is ingyenes és az iskolai rendszerű szakképzés is (2 biztosított mindenki számára). A tananyagok sem kerülnek pénzbe, minden digitálisan van, ingyen. Ha levelező képzésre jelentkezel, az havonta 2 hétköznapot vesz igénybe (szabi), évente 8 alkalommal. Tehát meg lehet ezt oldani, de ahhoz a magad elé támasztott kifogásokat kell ledöntened.
júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!