Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Benne lennél, hogyha a kommuni...

Benne lennél, hogyha a kommunisták&liberálisok lebontják a Turul szobrot, akkor nekünk magyaroknak cserébe le kell bontani az ő szovjet emlékművüket?

Figyelt kérdés
Ki lenne benne, hogy amikor majd ők lebontják a Turult, mert zavarják őket a magyar nemzeti jelképek, akkor utána viszonzásul mi lebontjuk az ő kommunista szovjet emlékművüket a Szabadság téren?

júl. 9. 13:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
85%

#18 az a baj, hogy nem fogod fel mi baj azzal a turullal.


Mar tobben is leirtak hogy nem lehet az alodozatokra emlekezni egy olyan jelkeppel, amit a gyilkosok hasznaltak. Ha ezt nem erted meg, akkor nincs ertelme veled vitatkozni.


A turul egy osi magyar jelkep es senkit nem zavarnak a turul szobrok, amiknek nincs koze a nyilasok remtetteihez.

júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Láttam a puzséros videót én is, tudom mit mondtak benne.


Akkor hinném el hogy a komcsik/liberálisoknak nincs baja a Turullal hogyha pl azt mondták volna, hogy "A turulszobrot áttesszük a 12. kerületből mondjuk X helyre, mert ott jobb helye lenne" vagy "úgy vélem át kellene költöztetni onnan máshová" stb. Ha ezt hallottam volna a liberálisok szájából, akkor elhinném amit írtok.

Viszont ehelyett itt arra élvezkedtek ezek, hogy a kukába dobjuk a lenin szobor mellé meg "alig várom, hogy lebontsák ezt a fasiszta szemetet és betegyék sztálin szobra mellé" stb.

Tehát innen is látszik, hogy kicsoda is triggerel kit.

A liberálisok megnyilvánulásából egyértelműen látszik, hogy szó sincs itt erről, valójában ők akik triggerelik a másikat. Mert ha tényleg érdekelné őket akkor jobb helyre költöztetnék, viszont tízből kilenc liberális szinte már "vért követel" és a szoborparkba lenin mellé akarja tenni. Szóval ezzel elég egyértelmű jelet adnak.


Mondjuk a Herzl Tivadar térre szívesen átköltöztetném.

júl. 11. 06:17
 23/25 anonim ***** válasza:
87%
A kèrdező egyszerű mint egy faék
júl. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
85%

22. "Mondjuk a Herzl Tivadar térre szívesen átköltöztetném."


Na ilyenkor látszik tisztán, hogy valóban kizárólag náci-fasiszta-hungarista nosztalgia és szándékos provokáció a célja a szobor védelmezőinek, sz@rnak ők a magyar őstörténetre és mondavilágra - a fontos, hogy megbántsunk valakit, aki a felmenőit gyászolja!


Ha nem a 12. kerületi vérengzés közelében, akkor legyen a Dohány utcai zsinagóga előtti téren, ahol ma is 2.000 azonosítatlan holttest nyugszik a mártírok temetőjében, konkrétan a zsinagóga kertjében (fél éve sincs, hogy meglátogattam ezt a szép műemléket - felkavaró, hogy valójában egy tömegsír fölött sétálnak a turisták!).


Innentől kezdve, azt hiszem, valóban nincsen miről beszélni. Szépen látszik, mi a cél a szoborral - tehát az is érthető, mi a baj a szoborral.


És NEM, nem a szobor ellenzőinek kellene megoldást találni az átköltöztetésére, hanem a szobor kitalálóinak és védelmezőinek kellett volna máshova megálmodni, vagy kitalálni, hogy hol lehetne valóban jó helye - nem mintha nem volna nélküle is elég Turul-szobor Budapesten.


Azon nem sikerült elgondolkodni véletlenül, vajon miért nem zavar senkit a Turul-szobor a várban? Tessék, Turul-szobor: [link]


Tessék, Turul-szobor: [link]


Tessék, Turul-szobrok: [link]


Biztos életbevágóan fontos egy negyedik Turul-szobor is Budapesten, de akkor próbálják meg úgy elhelyezni, hogy az lehetőleg ne nyilas mészárlás helyszínének a közelében legyen!


Van hat darab fideszes vezetésű kerület, ha akarnának, találnának valamelyikben egy kevésbé provokatív helyszínt.


Nem nekem kell kitalálni, de ha én jobbos lennék, akkor biztosan valahol csinálnék pl. egy "Magyar mondák parkja" helyszínt.


Odaraknám mellé az Emese álmát meg a Csodaszarvast meg a Fehér ló fiát, sőt, akár a Táltos kecskét is - és akkor biztosan senki nem mondaná, hogy a Turul Szövetség gyilkosainak akarok emléket állítani - mert VILÁGOS lenne a KONTEXTUS: a magyar mondavilág ősi motívumainak egyikeként nem a nyilas terrorra emlékeztet.


Biztos lenne, aki úgy is belekötne (hülyék vannak mindkét oldalon!), de tömegesen 100%, hogy nem zavarná az embereket!


Itt a baj pont az, hogy a provokáció SZÁNDÉKOS és KITERVELT. Nem véletlenül jut eszébe a kérdezőnek a Herlz Tivadar térre átköltöztetni...


És az sem véletlen, hogy pont a Turulon lovagolnak... Miért nem a Csodaszarvas vagy a Táltos kecske???? Csak a hülye nem tudja, miért...


A negyedik Turul-szobor a világ legfontosabb problémája a szélsőjobbnak - de a Csodaszarvas évtizedekig eszükbe sem jutott (2022-ben lett talán egy emlékmű, az egész országban!)...


Kilóg a lóláb, az a baj... A vak is látja, hogy nem a magyar mondavilág megörökítése a cél!

júl. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy a megosztottság és a belharc ősi magyar hagyomány, valahogy soha nem a konszenzust, a nemzeti minimumot, az összekötő kapcsokat keresitek (azért mondom külső nézőpontból, mert én erdélyi vagyok, és itt egy picit más az összefogás és az összetartás mértéke, hál'Istennek).


A vicces az, hogy amilyen provokatívnak szánta a kérdést a kérdező, teljesen véletlenül sikerült mégis értelmes kérdést feltennie, akarata ellenére egy megfontolandó javaslatot vetett fel!


Mi lenne, ha kommunizmus és a nácizmus-hungarizmus áldozatait is tisztelnénk annyira, hogy az ilyen emlékműveket eltakarítjuk?


Mi lenne, ha a magyar mondavilágra való méltó emlékezésnek megtalálnánk a megfelelő helyszíneket, tereket és a jól értelmezhető kontextust (kezdek beleszeretni a saját ötletembe: Magyar mondák parkja!)???


Turul-emlékmű? Ám legyen! Majd ha ugyanilyen elánnal küzdenek az Égig érő fáért és a Táltos kecskéért, meg a Fehér ló fiáért is, talán elhiszem, hogy nem antiszemita provokáció a céljuk!


Dsida Jenő tanította nekünk, igazi magyaroknak: "Mindig magunkért, soha mások ellen!"


Ott, ahol szándékosan mások provokálása a cél, kilóg a lóláb. Ahol viszont valóban MAGUNKÉRT cselekszünk, másokat tiszteletben tartva, azon megsértődni sem tudnak mások (még ha akarnak is, nehéz)!


Azt gondolom, konszenzuskereső módon igenis lehetne helyet találni az egyes közösségek fontos szimbólumainak (még a Turult is bőven lehet rehabilitálni, mint szimbólumot, csak meg kell hozzá mozgatni mondjuk másfél agysejtet!).

júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!