Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Benne lennél, hogyha a kommuni...

Benne lennél, hogyha a kommunisták&liberálisok lebontják a Turul szobrot, akkor nekünk magyaroknak cserébe le kell bontani az ő szovjet emlékművüket?

Figyelt kérdés
Ki lenne benne, hogy amikor majd ők lebontják a Turult, mert zavarják őket a magyar nemzeti jelképek, akkor utána viszonzásul mi lebontjuk az ő kommunista szovjet emlékművüket a Szabadság téren?

júl. 9. 13:27
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Itt látható kinek a szája van tele a ruszkikkal

[link]

júl. 9. 17:15
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

11-es, pontosabban itt: https://www.youtube.com/watch?v=AE4ReW3euME


Csak úgy remeg a kis csüngőhasú az izgalomtól a gazdi jelenlétében! Fél, hogy mikor vágják le! :))))))))

júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#12


Ezek ugyanazok 😂


orbán, gyurcsány, akasztanivaló patkány mindkettő. Van egyáltalán bármi különbség ezek között?


Szívesen végignézném ezeknek a férgeknek az üvöltését amint leborul az 56-osok gyilkosainak emlékműve. Legalább látják, hogyha ők lebontják a magyar emlékműveket, akkor mi magyarok lebontjuk az ő komcsi elődeiknek emlékműveit.

júl. 10. 17:58
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

A 12 kerületi emlékmű nem magyar emlékmű! Az igazi magyarok nem gyilkosoknak állítanak emlékművet!


De valóban: abban nincs vita köztünk, hogy le kellene dönteni mindkét emlékművet, EGYSZERRE! Ebben így kiegyezhetne a magyar társadalom: se komcsi, se náci!

júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

#14


És pontosabban hol van szvasztika, SS jelkép, nyilaskereszt vagy egyéb hasonló jelkép a 12. kerületi Turul szobron?

júl. 10. 18:34
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

#15

az a baj, hogy nem ismered a történelmet


az ilyen tudatlan embereket lehet a legjobban becsapni

júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
85%

#15 Bizony, 16-osnak igaza van. A baj az, hogy te nem érted, hogy mit műveltek a Turul szimbólumának árnyékában Kun páter vezetésével ott a nácibarát, hungarista gyilkosok!


A legnagyobb baj a szobor HELYÉVEL van, nem a szimbólumával (nem véletlenül nem tiltakozik senki az összes többi Turul-szobor ellen, pedig van jónéhány Budapesten).


Azon a helyen, a 12. kerületben, a Turul Szövetség gyilkosai nőket, gyermekeket gyilkoltak meg tömegével! A Turul-szoborral, pont azon a helyen, ahol a mészárlás történt, valójában a gyilkosoknak akartak emléket állítani a mai szellemi örököseik (szélsőjobboldali élőlények).


Mindkét szobor szépen elférne - akár közös talapzaton - a szoborparkban.


Tekintettel kellene lenni a kommunista és a náci-nyilas terror áldozataira és azok leszármazottaira egyaránt!


Turul szobrot pedig nem a Turul Szövetség tömegmészárlásának színhelyén kell állítani, hanem mondjuk kb. bárhol máshol, ahol nem ízléstelen és kegyeletsértő!


A budai várban is van turul-emlékmű, a Szabadság-híd hídfőin is, mindjárt kettő. Az senkit sem zavar, mert ott, ahol van, a magyar államiságra, a honfoglalásra, a magyar mitológiára utal, nem pedig a Turul Szövetség vérszomjas gyilkosságaira, mint a 12. kerületi gyalázat!


A karcagi, tatabányai, tiszaújlaki, ungvári Turul-emlékművek sem zavarnak senkit, mert azokon a helyeken, ahol fel vannak állítva, nem végzett népirtást egy Turul Szövetség nevű gyilkos szervezet!

júl. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#16


A btk-t viszont ismerem. Ahogyan azt is, hogy mik számítanak önkényuralmi jelképeknek és mik nem.


Pl Németországban a vaskereszt egy ősi porosz szimbólum és már évszázadokkal Hitler előtt is használva volt a németek által, használták a nácik is viszont mivel a vaskereszt egy nem kizárólag nácik által használt jelkép ezért nem számít fasiszta vagy önkényuralmi jelképnek. A mai napig is használják a vaskeresztet Németországban és a Bundeswehr címerében is benne van.

Ellenben a szvasztika, SS jelkép stb viszont tiltott szimbólum, mivel ezeket csak a nácik használták és ezért ezek önkényuralmi fasizmushoz kötődő jelképek.

Hülyének is néznék azt aki Németországban azt mondaná, hogy tüntessék el a vaskereszteket, mert a nácik is ezt használták és ezért zavarja az ő érzékenységét.


Most helyettesítsd be a vaskeresztet a Turullal és a szvasztikát a nyilaskereszttel.

Remélem érthető az analógia.

A magyargyűlölő komcsik érve kb annyira állja meg a helyét mintha azt mondanám, hogy "tiltsuk be a vizet, mert Hitler is vizet ivott". Viszont ha azt mondanám, hogy "tiltsuk be a szvasztikát, mert Hitler is azt használta" az már más lenne.

Na most a liberális és kommunista magyargyűlölők arra alapoznak, hogy senki nem ismeri a történelmet és nem tanult semmit a második világháborúról.


Az egyik magyargyűlölő magát zsidónak valló kommentelő is hivatkozik a Turulra mint önkényuralmi jelképre. És ti kajak mind bekajáljátok ezeket a sületlenségeket.


Egyszerűen már nem tudom ezt ennél jobban érthetőbben elmagyarázni, már tényleg kb óvodás szinten szájbarágni kell. De lássuk mégegyszer:

- Önkényuralmi jelkép ami CSAK a fasiszták/kommunisták használták, ezáltal hozzájuk köthető. Ilyen pl a szovjet emlékműn található sarlós-kalapács, ez kizárólag a kommunisták által használt jelkép. Vagy ilyen pl a horogkereszt, amit csak a nácik használták, vagy a nyilaskereszt amit kizárólag Szálasi hungaristái használtak.

- Nemzeti jelkép, amit általánosságban véve használ egy nép. Ilyen pl a német vaskereszt, a zsidó dávid-csillag vagy a magyar turulmadár. Ezt használhatja akárki. De nyilván nem zárja ki, hogy véletlenül szélsőséges csoportok is használják, ahogyan használhatják akármelyik csoport tagjai is. Pl a dávid-csillagot az Irgun nevű terrorszervezet is használta, de hasznalja a hivatalos izraeli haderő az IDF is. Tehát a dávid-csillag egy zsidó nemzeti jelkép, és nem számít terrorista jelképnek csak azért mert egy ártatlanokat lemészárló szervezet jele is volt. Tehát akik azt mondják, hogy tiltsuk be a turult, mert a nyilasok is azt használták azok ugyanolyanok mintha azt mondanám, hogy tiltsuk be a dávid-csillagot, mert az Irgun is azt használta. Viszont ha azt mondanám, hogy tiltsuk be azt a címert amin az áll "ארגון" akkor az már valíd érv lenne, ugyanis ilyen jelképet kizárólag az Irgun használt. Tehát akik a nyilaskeresztet, akarják betiltani szálasiék miatt, azok valíd érvet hoznak, mert tényleg csak a nyilasok használták ezt.


Megpróbáltam érthetően elmondani.


De tudom, hogy jó ballibbancs módra úgyis hazudozni fogtok megint és totál olyasmikkel fogtok megvadolni amit soha sehol nem írtam (pl ki szopkodta itt a ruszkikat? Mert én nem rémlik, hogy írtam bárhol ilyesmit szemben a ti gyurcsótányotokkal).

júl. 10. 19:08
 19/25 anonim ***** válasza:
84%

Ez csupa hülyeség volt, amit összehordtál. A szoborról pedig senki nem mondta, hogy BTK-ba ütközne...


Van ami MORÁLIS kérdés, KEGYELETI kérdés, JÓÍZLÉS kérdése.


Alulművelt bunkó lumpenproli szélsőjobbosok ezt nem szokták érteni, mert neveltetés, jóérzés, empátiás készség, érzelmi intelligencia kérdése is.


Megpróbálom elmagyarázni: ha - Isten ments és őrizz! - brutális kegyetlenséggel lemészárolnák egy baltával valamelyik szülődet, rokonodat, szerettedet, akkor nagyon zokon vennéd, ha azon a szent helyen, ahol a te édesanyádat például meggyilkolta egy baltás állat, én másnap felállítanék egy gyönyörű, hatalmas szobrot egy baltáról. Pont oda, ahol anyukád fejét egy baltával szétloccsantotta egy kegyetlen, könyörtelen gyilkos állat!


És ez a pofátlanság még növelhető egyébként! Képzeld el, ha szóvá tennéd, hogy neked esetleg sértő és fájdalmas egy baltát nézegetni ott, ahol baltával szétloccsantották a felmenőid agyvelejét - erre én azt mondanám: De hát a balta nem is tiltott önkényuralmi jelkép! Sőt, nagyon ősi eszköz, már a honfoglaló magyarok is használták!


Tudom, bizonyos értelmi-érzelmi nívón nehéz ezekbe a dolgokba belegondolni, de mégis, érdemes megtenni a szellemi erőfeszítést!

júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mondom máshogy, magyar oldalról megvilágítva a dolgot: én erdélyi magyar vagyok, az őseim rengeteget harcoltak és küzdöttek a magyarságukért, még marhavagonokban is sínylődtek a vasgárdista szélsőjobbosok miatt!


Ma, amikor 2024-ben a vasgárdisták szellemi utósai kelta keresztes román fejfákat állítanak fel illegálisan az Uz-völgyi temetőben, az ENGEM SÉRT! Az ott nyugvó katonák emlékét meggyalázza!


Nem tiltott önkényuralmi jelkép, amit odab.sznak, sőt, nem ütközik maga a szimbólum BTK-ba, sőt, román nemzeti szimbólumnak minősül némelyik. Mégis ÍZLÉSTELEN és KEGYELETSÉRTŐ, hogy direkt pont oda rakják, ahol a magyar szabadságért, Erdély védelméért a románok ellen is küzdő magyar katonák nyugszanak!


Tudom, te ezt nem tudod megérteni, mert te is szélsőjobbos vagy. Neked természetes, hogy Romániában a románok azt tehessenek, amit akarnak, oda állítsanak engedély nélkül román szimbólumokat, ahova éppen csak szeretnének, hiszen övék az ország.


De hidd el, egy üldözött kisebbség tagjaként nagyon jól érted, miért undorító az ilyen szélsőjobbos gátlástalanság!


Szerencsére legalább az Uz-völgyi betonkeresztjeiket elbonttatta a román bíróság a szellemi vértestvéreiteknek.


A Turul-szobor is építési engedély nélkül került a Turul-szövetség tömegmészárlásának helyszínére, született róla épp elég rendelkezés és ítélet, csak nem hajtja végre senki. Elég szomorú...

júl. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!