Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád azt, hogy a Balaton...

Támogatnád azt, hogy a Balaton part végig köztulajdon legyen?

Figyelt kérdés
Horvátországban és más országokban elképzelhetetlen, hogy a tengerpart magántulajdon legyen. Magyarországnak a Balaton a tengere, de lassan már sehova nem lehet lemenni a parthoz ingyen, de sok szép helyre még pénzért se. Támogatnál egy olyan törvényt, amely bizonyos mértékig visszaadná köztulajdonba a Balatonpartot?

júl. 8. 09:06
A kérdező szavazást indított:
Igen, a Balatonpart teljes egészében legyen köztulajdon.
Igen, de csak amennyire lehet, növeljük a köztulajdonú partszakaszok hosszát.
Nem, a jelenlegi helyzeten már ne változtassunk, de további partszakaszokat ne lehessen magántulajdonba adni.
Nem, menjen minden tovább így, vásárolják csak fel az egész Balatonpartot a gazdagok.
29 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen támogatom.
júl. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Érdekes, én le tudok menni a partjára. Talán nem vagyok életképtelen?
júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Sindelar ***** válasza:
62%

Ez is a kapitalizmus nevetségességének egyike.


A Balatont, mint természeti kincset mindannyian megkaptuk az anyatermészettől.


Erre jön néhány társadalomellenes, kártékony, embernek aligha nevezhető lény, akik úgy gondolták, hogy ezt most kisajátítják, belerondítva milliók szórakozásába.


Az is röhej, hogy egyesek teljesen figyelmen kívül hagyják a köztulajdon fogalmát. Ami mindannyiunké, azt ne lehessen kisajátítani, mert ez a mi tulajdonunk, ugyanúgy, ahogy van egy lakásunk, egy autónk stb. A mi tulajdonunk. Ezt kisajátítani olyan lenne, mint x odamenne y házába, és azt mondaná, hogy ez az övé.

júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Támogatom. Igen, tisztában vagyok vele, hogy a vizes helyiségek és a gyep rendben tartása, stb pénzbe kerül a strandon. De a büfék nyereségének minimális része elég kellene, hogy legyen ennek a fedezésére. Az idegenforgalmi adóról nem is beszélve.

Mi lesz a következő? Ha a Bakonyban akarok egyet kirándulni, akkor is belépőt szednek?

júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Ez marhaság!


Az északi part a szocializmusban is fizetős volt (de ott is van bőven ingyenes fürdőhely) a déli part meg most is tele van szabadstrandokkal.

Sőt hatalmas szabadstrandok vannak lsd Siófok aranypart (5km hosszú), ezüst part, vagy Zamárdi szabadstrand és a többi...

júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

"Horvátországban és más országokban elképzelhetetlen, hogy a tengerpart magántulajdon legyen."


Horvátországban is vannak privát partszakaszok...

júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

"Mi lesz a következő? Ha a Bakonyban akarok egyet kirándulni, akkor is belépőt szednek?"


A dicsőséges és hőn áhított USA-ban ez van!

júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Nyugat felől még jó idő vagy jó ember nem jött.
júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Én azt támogatom, hogy minden partmenti településen legyen legalább egy-két, rendben tartott, jól felszerelt szabadstrand, hogy emellett hány fizetős strand van az már nem igazán érdekel, hogy partmenti szállodáknak van saját partjuk az sem, ahogy az sem, hogy a partmenti telkek tulajdonosai kvázi "kisajátították" a Balaton partját. 1. Mit kezdenénk azzal a jellemzően 40-100m-es sávval, mindenhol? Azt támogatom, hogy ne épüljön be 100%-ban a part, de ettől nagyon távol vagyunk, mégha egyesek az ellenkezőjét is állítják. Kellenek olyan szakaszok, ahol az állatok is lejutnak a vízhez, ami érintetlen, ahol van nád is. Bárki bármit mond, az a rengeteg nádas, ami volt régen, az viszont nem volt rendben. A lusta, tenni nem akaró avagy a változástól rettegő ember kifogása az "így természetes" duma! Nyilván beleszól ez a víz ökológiájába, átalakul ettől a Balaton vize, ez tény, az is tény, hogy egyes állatfajoknak akár ez nem kedvez, de elkell dönteni hogy a Balaton egy fürdőtó vagy sem. A 20-as években egyáltalán nem tartozott a fürdőtavak közé, köze nem volt hozzá, ahhoz képest, amivé vált pl. 60-70-es évekre, hát az is egy őrületesen nagy belerondítás volt az un. "természetbe". Régebben, a 90-2000-es években iszapos volt, büdös volt a vize, algás volt, hínáros volt, és nem utolsó sorban "koszos" volt a víz. Egyértelműen más volna a tenger is, ha a partján nem fürdőznének, a tengerek/óceánok vízébe és ökológiájába is belekavarunk azzal, hogy tömegesen tesszük bele a lábunkat.

2. bár nekem nincs nyaralóm a Balatonon, de attól még a helyükbe tudom képzelni magamat, így nem gondolnám, hogy a kertem végébe szívesen látnám a hangoskodó, idegen fürdőzőket.

3. Ezért cserébe ezek a szakaszok nyilván rendben vannak tartva, hisz a tulajdonosoknak is érdekük a rendben tartása.

Tudom, hogy milyen volt a Balaton gyerekkoromban, hogy néztek ki a szabadstrandok, így úgy gondolom, hogy az bőven-bőven tökéletes, ha az önkormányzatoknak van annyi pénzük, hogy jól fenntudják tartani a szabadstrandjaikat, amik szépek, rendezettek, nem idézik fel bennem a szocializmus (maradványait elsősorban!), van WC, stég is akár, büfék stb. Én ezt jobban tudom értékelni, hogyha bármelyik településen is megállsz, megszállsz, vagy van nyaralód, akkor ez rendelkezésre áll. Ahogy azt is, hogy stabil a víz minőség. Úgyhogy én az eddig és netovább álláspontot támogatom.

júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

@7 "A dicsőséges és hőn áhított USA-ban ez van!"

Nem is tudtam, hogy az USA-ban belépőt kell fizetni, ha a Bakonyban sétálni akarok egyet

júl. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!