Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit éreznek azok az emberek,...

Mit éreznek azok az emberek, akik kijavítják a vármegye kifejezést használókat?

Figyelt kérdés

Hogy lehetnek ennyire unintelligensek?


Az teljesen rendben van szerintem, hogy valaki megszokásból, de akár a rendszer elleni megszokásból maradnak a megye elnevezésnél.


Az viszont nem elfogadhatatlan, hogy ezek kijavítják a helyes, hivatalos formát használókat?


Miért kellene nekem szégyenkeznem, szabadkoznom, elnézést kérnem, hogy a 2024-ben hatályos jogszabályok szerinti elnevezést használom?


júl. 4. 14:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
#10 Nekem Orbán semmit nem parancsolt. Mondanám, hogy neked igen, de Pedofideszesként nem kellett kétszer mondani neked, hogy kisfiúkkal fajtalankodj.
júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem elèg lelkiszegèny az akinek a mindennapi nyelvhasznàlatàt a politika ès az egypàtrendszer jogszabàlyai hatàrozzàk meg. Melegpropaganda is lètezik a magyar törvènyek szerint, annak a jelentèsèről van sajàt vèlemènyed vagy ott is a fidesz ìtèletère bìzod magad?
júl. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Csak a nácik vármegyéznek.
júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%
Leíratnám vele, hogy "megyei jogú város". Na ezen okoskodjon! :D
júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 DK-s ***** válasza:
18%

#9-nek:


Sajnos Bayernak kivételesen igaza van.


A megye előtt már I. István óta ott ált a "vár" előtag, a Kádár rendszerben törölték el.

júl. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 DK-s ***** válasza:
*állt
júl. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem a Kádár korban tűnt el a vár előtag. Czuczor-Fogarasi A magyar nyelv szótára 1862: "Újabb szokás szerént a vár szót szeretik elhagyogatni, pl. Vas megye. Győr megye."
júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 DK-s ***** válasza:

#17-nek:


Én a hivatalos megnevezésre gondoltam.


Valszeg Kádár is azért törölte el, mert a kutya sem használta már.

júl. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

A vármegye elnevezés archaizáló baromkodás, öncélú erőltetett múltba bámulás a Nélküled zeneszám meghallgatására erekcióba jövő, 50 és a halál közötti, Moszkva1-et néző, anyjukat 5 forintért eladó, neurotikus és alkoholista a fideszes krumplibogarak részére, illetve némi megrendelés adása volt táblagyártó havernak. Tehát lopás, ami az Orbán-rendszer legfontosabb politikája.


Készült Magyarország Kormánya megbízásából.

júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!