Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit éreznek azok az emberek,...

Mit éreznek azok az emberek, akik kijavítják a vármegye kifejezést használókat?

Figyelt kérdés

Hogy lehetnek ennyire unintelligensek?


Az teljesen rendben van szerintem, hogy valaki megszokásból, de akár a rendszer elleni megszokásból maradnak a megye elnevezésnél.


Az viszont nem elfogadhatatlan, hogy ezek kijavítják a helyes, hivatalos formát használókat?


Miért kellene nekem szégyenkeznem, szabadkoznom, elnézést kérnem, hogy a 2024-ben hatályos jogszabályok szerinti elnevezést használom?


júl. 4. 14:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Hogy fontoskodniuk kell.
júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%

Semmi ilyet nem kell tenned. űDe azon pattogni, hogy valaki beleköt abba amit te mondasz az pont olyan butaság, mint amit az csinált aki belekötött abba amit mondasz.

Van egy hivatalos elnevezés, most ez még fura, majd megszokjuk. 30 éve ugyanez ment a tanács vs. önkormányzat, tanácselnök vs. polgármester szavakkal is, ma meg már azt nevetik ki aki véletlenül a régi, rendszerváltás előtti szavakat használja ezekből. Nem kell vele foglalkozni, ha neki ez öröm, hogy beleköthet, akkor legyen meg ez az öröme! Több úgy sem lesz neki.

júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Ez a mesterségesen archaizáló, visszabonyolító szóhasználat a nyelv természetes fejlődésével ellentétes.

Én ki nem javítanám azt, aki használja, de hogy ritka buta jobbágynak nézem magamban az biztos.

júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Te most önszórakoztatóan, álnaiv módon provokálsz. Nem tetszik. Lehet, hogy magad is a megye szót használod. Én senkit nem fogok kijavítani, mert nem szólok bele a más nyelvhasználatába, de mélységesen felháborítónak, botrányosnak tartom, hogy a fidesz már a magyar nyelvet is leuralja, és létező szavakat megváltoztat pusztán abból az élvezetből, hogy feljogosítva érzi magát arra, hogy megteheti. Pedig még akik rá szavaztak, azoktól se kapott nyelvváltoztatási felhatalmazást. És ez nem az egyetlen szó, ott van az ispán, és majd jön a többi, mert vérszemet kapnak. Kikérem magamnak, hogy egy párt kötelezzen engem arra, hogy hirtelen egy adott jelentéshez másik hangsort használjak csak mert ő úgy döntött, minden felett hatalma van.
júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 DK-s ***** válasza:
74%

Valszeg nem fog tetszeni a válaszom.


Bár én nem a "kijavítós" fajta vagyok, én csak szintén beleszövöm a válaszomba a "megye" szót, kicsit hangsúlyozva.


A vármegye kifejezés kimondottan egy Horthy-restaurációs, Orbáni szabály.


És mint ilyen, minden ellenzékinek bántja a fülét.

júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5 Hadd bántsa. Rendben van. Használják is nyugodtan a megye kifejezést.


Ettől még másoktól el kell fogadniok a hivatalos verziót.

júl. 4. 15:23
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
Eleve mennyire unintelligens az aki vármegyének mondja, csak mert Orbán azt parancsolta neki.
júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk Orbán szerint Hungária azt jelenti a Hunok földje... És egy ilyen tudatlan vezeti a többi birkát... :D
júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
A közèpkorban is màr hasznàltàk a megye szòt szòval ha az illető azèrt ragaszkodik a vàrmegyèzèshez mert elhitte Bayer "parazst" zsòtinak hogy a megye elnevezès komcsi, akkor jogosan fogom egy buta műveletlen parasztnak tartani
júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#7 Orbán azt is megparancsolta neked, hogy ne ölj és ne szexelj 14 éven aluliakkal.


Ugye ezek ellen nem fogsz lázadni?

júl. 4. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!