Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pest vármegyében, ahol 45%-ot...

Pest vármegyében, ahol 45%-ot kapott a Fidesz és kisebbségbe került a megyei közgyűlésben szerintetek lesz (akár csak ügyek mentén) Fidesz-ellenes ellenzéki koalíció?

Figyelt kérdés

A vármegyékben a TISZA nem indult, más ellenzéki pártok viszont igen.

Az eredmény:

1. Fidesz-KDNP (45,64%) 21 mandátum

2. Momentum (20,82%) 10 mandátum

3. Mi Hazánk (17,25%) 8 mandátum

4. DK (16,30%) 7 mandátum


Toroczkai azt mondta formális szövetséget senkivel nem köt, de ügyek mentén, hogy képviselje a Mi Hazánk programját kész az együttműködésre.


A Momentum-DK páros nyilván együtt küzd majd a Fidesz ellen, de akár csak egy ügyek mentén szerveződő Momentum-Mi Hazánk-DK-nak 25 mandátuma lenne, amivel többségbe kerülni.


Különösen érdekel, hogy ebben a szituációban a Mi Hazánk szavazók mi várnak Toroczkaiéktól.



jún. 11. 09:46
A kérdező szavazást indított:
A Mi Hazánk az ellenzéki pártokkal ügyek mentén lazán együttműködik a Fidesz ellen.
A Mi Hazánk a Fidesszel fog lazán együttműködni ügyek mentén.
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Az volt a szerencsélyük a fideszeseknek, hogy a Tisza nem indult, mert akkor esélyük nem lett volna
jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
1# Biztos vagy te ebben?
jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"A Momentum-DK páros nyilván együtt küzd majd a Fidesz ellen" - nem nyilván. Gödön a DK-sok buktatták meg a fidesz számára a momentumos polgármestert.


Szerintem a Mi Hazánk megkapja majd a Judás-pénzt és szépen minden fontos dolgot megszavaz a fidesznek.

jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
A Mi Hazaárulóink nem ellenzéki párt.
jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én mind a kettőt el tudom képzelni. Bár az utóbbi szerintem többször fog megvalósulni, hiszen közelebb állnak egymáshoz, több mindenben értenek egyet.

De vannak olyan kérdések, amikben a Mi Hazánk nem fog a Fidesz mellé állni. Toroczkai egyébként már korábban azt nyilatkozta, hogy a Fidesszel és az ellenzékkel is hajlandó együttműködni azokban a kérdésekben ahol egyetértenek. Például az akkumulátorgyárak ügyében el tudom ezt képzelni.

jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
5: "De vannak olyan kérdések, amikben a Mi Hazánk nem fog a Fidesz mellé állni." - mondj néhányat, kérlek,amiben szerinted nem fog a fidesz mellé állni.
jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 egyet már említettem. Az akkumulátorgyárak.

A Gödi Samsung adója (mivel kiemelt beruházássá tették) is a megyei közgyűléshez folyt be, és a Fideszes közgyűlés ebből a pénzből propagandalapokat támogatott. Szerintem ezt sem fogják a mi hazánkosok segíteni.

jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7: bocs, nem volt nekem nyilvánvaló, hogy a MH támogatja a fideszt az akkugyárak kérdésében vagy sem?

Az a baj, hogy az akkugyárak kérdésében, szerintem, a megyének semmilyen hatásköre nincs, nem ott döntenek róla.


A Samsung-adó kérdésében legyen igazad, de én arra tippelek, hogy abból a pénzből a MH-hoz közeli szervezetek fognak majd rendesen kapni.

jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!