Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt érdeke a fidesznek...

Miért volt érdeke a fidesznek teljesen tönkretenni az egészségügyet?

Figyelt kérdés

Csakis a pénz miatt, hogy azt is el tudják lopni? Vagy miért jó nekik, ha a magyar emberek egészsége tönkremegy?


3 hét bejutni egy vérvételre, 2-3 hónap minimum egy vizsgálatra, van olyan rutinműtét, amire 2-3 év, mire időpontot adnak. Kinek jó ez?


júl. 1. 11:03
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
67%
Közvetlenűl az egészségügyön sporól, plusz megsporolja a nyugdijakat, hogy hagyják idő előtt meghalni az embereket.
júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%

#21 Az átlagéletkor nőtt az elmúlt években, a szűrővizsgálatokkal pont azt akarják elérni, hogy tovább éljenek az emberek, az iskolai mindennapos testnevelés bevezetése pont azt a célt szolgálja, hogy az emberek egészségesebben éljék utána az életüket és tovább éljenek. Közben meg nőttek a nyugdíjak is.

Mégis mi lenne amit megspórolnak ha egyszer mindent megtesznek azért hogy tovább kelljen fizetni és magasabb nyugdíjakat?????

[link]

[link]

júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
67%

Mert a magán eü-ben rengeteg Ner tőke van.

Mert ekkora korrupció és pénzkidobás mellett nem jut pénz az eü-re.

Mert nem célja a kormánynak a hosszú életű nyugdíjasok után történő nyugellátás.

Mert úgy gondolják hogy ha ennyivel nőttek az átlag keresetek (inflációval forint elértékelődéssel persze elvették), akkor ebből áldoz a magyar magán eü-re hisz mégiscsak neki fontos hogy ne haljon meg.

Mert a nemzetgazdaságnak is nagyon jól jön a magán eü.

Mert az orvosokat már kiüldözte a kormány az Eu alatti átlagbérrel, így egyszerűen nincs meg a személyzeti ellátottság az állami eü-höz.

júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Hát jó, most hogy hagyták lerohadni, vagy ők rohasztották le, nekem talán mindegy is, a végeredmény ugyanaz. Sajnos így is magánban kötsz ki sokminden miatt, mert próbálod megsürgetni a dolgokat. Mikor a szintén magán ultrahangos vizsgálaton azt mondja az orvos, hogy ott látok valamit, ami daganat is lehet, akkor kicsit jobban elkezd érdekelni, hogy mennyi időt kell mindenre várni, és sajnos a több hetes várakozáson is nagyon sok múlhat ilyenkor. Van egy pont, ameddig zsebbe tudsz nyúlni, de több milliós műtéti költségeket képtelenség egy sima átlagembernek kifizetni. Harmincas vagyok, és nem szeretnék elpatkolni, mert szar nálunk az eü. Az sem vígasz, hogy máshol is szar. A politikusokat nem értem, hogy nem jönnek rá, hogy a nemzet egészsége kulcsfontosságú kell legyen. Ha egy aktív korú megbetegszik, és nem tud dolgozni, az sem szolgálja az ő érdeküket. Na mindegy is, talán kár az okokat annyira keresni, nyilván kellett a pénz másra. Hogy kinek, és mire azt talán jobb, ha hagyjuk.


Jut eszembe, az ultrahangos vizsgálatra időpontot kérni is mókás volt. Kezemben a beutaló, amit 3 órányi háziorvosi rendelőben ücsörgés után szereztem meg, és hívom a kórházat. Megkapom, hogy "majd jövő hétfőn reggel 8 után tessék telefonálni, akkor tudunk időpontot adni". Jól van, hétfő reggel hívom, többszöri próbálkozásra fel is veszik. Azt mondja az ember a vonal túlsó végén, hogy akkor majd telefonáljak most már augusztus 5-én, mert a következő két hónapra beteltek az időpontok, az augusztusit pedig még nem adhatják ki. Tehát két hónap múlva nem kapok időpontot, akkor még csak esélyem nyílik rá, hogy majd kapjak, a következő két hónapon belül. Nincs kapacitás. Ez katasztrófa, magánban ultrahangon beutaló nélkül bent vagy 3 nap alatt 20 rugóért.

júl. 1. 12:24
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

#23 Látom téged sem hatnak meg a tények és nem engeded hogy megzavarjon a valóság.

1. kinek minek van rengeteg tőkéje a magán egészségügyben? Pont ez a kormány vett vissza egy csomó olyan ellátást állami rendszerbe amit korábban csak magánellátásban lehetett igénybe venni vagy a magáncégnek fizetett sok-sok pénzt érte az állami rendszer.

2. a korrupció meg pénzkidobás egy jól csengő propaganda szöveg scak éppen tényeket nem tudtok soha mellé tenni csak meséket.

3. nőtt a kifizetett nyugdíjak nagysága és egyre nagyobb lesz, mert ez a kormány törölte el a nyugdíjplafont és emelték is megfelelően a nyugdíjakat évről évre - a korábbi évekkel ellentétben. Az emberek tovább élnek. A nyugdíjkorhatár emelését pedig a rendszerváltás óta 2 kormányzat lépte meg, mindkettő a balliberálisok kormánya volt. a Horn kormány emelt nyugdíjkorhatárt 1997-ben és Bajnai kormánya 2009-ben. Nem a fidesz és nem a fidesz szavazatával.

[link]

4. ez szmplán a te kitalációd.

5. a magán egészségügy 1990 óta létezik és még sem mentek oda át az emberek tömegesen. Mivel nincs aki megfizetné. Azt csak a hozzád hasonlók hiszik, hoyg az egészségügy ennyi, hogy elmegyek vérvételre meg kardiológiai vizsgálatra a magán rendszerbe, miközben a költségek nem ebben vannak hanem abban amit a magán rendszerben még a biztosítók sem fedeznek - műtétek, rákkezelések, koraszülés, időskori betegségek, drága gyógyszerek stb. stb.

6. több orvos dolgozik az országban mint korábban, most emelték meg az orvosok és egészségügyi dolgozók bérét olyan szintre, hogy már nem éri meg emiatt kimenniük. Ez a kormány változtatta meg a rendszert és tilos hálapénzt elfogadni, ahogy a szerződéseik is megváltoztak és nem dolgozhatnak csak úgy egyszerre magán és állami rendszerben is.

júl. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
77%
Ha a vidéki, tanulatlan tuskók hamar meghalnak nem kell nekik nyugdíjat fizetni.
júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

5

Kardiológiára vártam úgy 6 hónapot, hogy egy rutin EKG kimutatta, hogy elsőfali infarktusom volt lábon kihordva.

Erre kaptam időpontot 6 hónapra.

Az igaz, hogy amikor kibekkeltem a fél évet, utána az sztk kardiológiai rendelőjében minőséget kaptam, több, mint egy órát voltam bent (kikérdezés, még EKG, szív UH, szakvélemény, el is magyarázta, és egyeztettünk terheléses EKG-ra, ami újabb 2 hónap várakozás volt, de aztán meglett az is). Tehát azt mondom, még a szakértelemmel, a doki hozzáállásával, tehát úgymond a "szolgáltatással" sincs baj, CSAK a várakozási idővel.

júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
70%

#24

A Fideszt nem érdekli az egészségünk.

júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
27%
A nyugati gazdáik azt várják tőlük, hogy lassan, de biztosan kiirtsák a magyar nemzetet. Ennek egyik fő eszköze az egészségügy tönkretétele.
júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
64%

Anyám októberban kért CT időpontot (előtte háziorvos, az beutalta UH-ra, aztán tovább gasztroenterológiára, ott írtak neki CT beutalót).

Tehát októberben kért időpontot, február 28-ra kapott. 4,5 hónap úgy, hogy eltérést láttak az UH-n is már, ezért utalták be CT-re.

júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!