Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt érdeke a fidesznek...

Miért volt érdeke a fidesznek teljesen tönkretenni az egészségügyet?

Figyelt kérdés

Csakis a pénz miatt, hogy azt is el tudják lopni? Vagy miért jó nekik, ha a magyar emberek egészsége tönkremegy?


3 hét bejutni egy vérvételre, 2-3 hónap minimum egy vizsgálatra, van olyan rutinműtét, amire 2-3 év, mire időpontot adnak. Kinek jó ez?


júl. 1. 11:03
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Nézzétek, én nem szoktam fikázni a fideszt, nem vagyok az a fajta, aki mindig mindenért a mindenkori kormányt hibáztatja. A mai napig van olyan, amit szerintem jól csinálnak, meg persze millió olyan, amit nem, de ez mindig így lesz, bárki lesz kormányon. Az EÜ lerohasztása viszont teljességgel az ő saruk, és őszintén érdekelne, miért jó ez nekik? Mintha szándékosan történne, de nem értem, hogy miért?
júl. 1. 11:25
 12/38 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem csak simán kellett a pénz a diktáror megalomán stadion terveihez.
júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
78%
A magánegészségügy felé akarják terelni az embereket, hogy aki teheti, fizesse inkább magának (vagy a munkahelye) a dolgokat.
júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
68%
13, igen, csak akkor ne fizzesd a TB-t.
júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
68%

A magánegészségügy felé akarják terelgetni az embereket, mivel tudják ők jól, hogy egy lyen lopós mutyizós korrupt és szervezetlen, alacsony hatékonyságú rendszerben, ráadásul hozzánemértő szakemberek vezetésével semmilyen állami szolgáltatás nem tartható fenn huzamosabb ideig.

Ugyanez van a nyugdíjrendszerrel is.

júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, valóban vannak olyan részek amik nem elfogadhatóak - ez a sok idő mire vérvételre mehetek dolog is egy a sok közül.

ha belenézel a mögöttes részbe akkor annyit látni, hogy eddig reggelente nálunk odacsődültünk akinek épp kedve volt aznap elmenni a vizsgálatra és sorra levették a mintákat, majd megkaptuk az eredményét és valamikor - akár 2-3-4 héttel később mentünk a vér meg vizeletvizsgálat eredményével tovább az orvoshoz. Nekem is rendszeresen volt, hogy már nem is találtam a laborleletemet mire időm volt visszamenni a dokihoz. De meg volt az az érzésem, hogy a vérvétel megvolt akkor már úton vagyok a gyógyulás felé.

Most ezzel szemben időpontra lehet menni vérvételre és igen, van hogy nem is 3 hanem több hét amire időpontot tudnak adni végre. Igen, ez nevetséges, hiszen a vizsgálatot akkor is el kell végezni és költségek szempontjából teljesen mindegy hogy 2 nappal később vagy 2 héttel később vesznek tőlem vért és vizsgálják meg. Ami miatt nem mindegy, hogy a szervezetemben éppen hogyan változnak a dolgok. Na itt jön be az, hogy mi nem vagyunk orvosok, de annyit azért én is érte, hogy ha most vesznek tőlem vért, most vizsgálnak meg de majd 1 hónap múlva megyek el utána vele a dokihoz, akkor olyan lelet lesz a kezében ami már nagyon nem azt az állapotomat mutatja meg ami éppen van, hanem ami volt korábban.

Hogy ez jó vagy rossz, hogy most közelebb lehetnek egymáshoz a vérvétel meg a vizsgálat és tényleg ezt hozza -e az már más kérdés. A lényeg, hogy más az amit egy változásból mi érzünk meg más az ami valóban a következménye. Mi van ha ez éppen jó változás és nem rossz?

Itt van a szűrővizsgálatok története is. Eddig ment a sírás, hogy a magyarok vannak a legrosszabb egészségügyi állapotban, nálunk a legtöbb a halálozás olyan betegségekben amiket szűrésekkel már előbb észlelni lehetne és nagyobb arányban gyógyíthatók, kezelhetők ha időben felismerik. Erre most elkezdenek tömegek sírni amiatt mert egyes szűréseket kötelezővé tennének. Miért is?

Az egészségügy nem jó, messze nem tökéletes és bizony sok gonddal találkozik benne a magyar ember - aminek nagyobb része az adott személyen múlik aki ott épp megjelenik. Az az asszisztens, orvos, mentős stb. akivel személyes kapcsolat van vagy aki döntéseket hoz - mint nálunk aki kitalálta a rendelőben, hogy csakis 8-12 és 12-16 óra között rendelhetnek a háziorvosok, vagyis mindig kizárólag csak munkaidőben, hogy véletlenül se mehess be a háziorvosodhoz anélkül, hogy az neked a munkával kapcsolatban problémát okozna. Ez nem a rendszer rossz működése hanem 1 ember ostoba döntése aki nálunk a szakrendelőben ezt meghatározhatta. Mégis a teljes városi lakosságnak okoz vele kárt.

Mindeközben ami a valóság, hogy az elmúlt 14 évben kézzel fogható hatalmas javulás volt a rendszerben amit sajnos személyesen is ismerek mert sok családtagomnak és nekem is többször szükségünk volt az egészségügyi rendszer ellátásaira. Miközben találkoztam flegma, pofátlan egészségügyisekkel (ápolóval, orvossal is) éppen úgy találkoztam szuper emberekkel is és minden egyes esetben maga az orvosi ellátás magas minőségű volt. Belefutottam olyanba, hogy magán mentővel kellett családtagot kórházba vitetnem mert a rendes mentő órákkal később tudott volna jönni érte, de ugyanakkor az életét mentették meg ennek a családtagomnak utána a kórházban és annak ellenére, hogy a bekerülésekor olyan állapotban volt (nem a pár órás csúszás miatt) hogy nem számított senki a túlélésére, mégis pár héttel később saját lábán mehetett haza. Szembesültem olyannal, hogy az asszisztens figyelmetlensége, flegmasága miatt a helybeli röntgen meg sebészet ellenére mégis végül a törött lábamat csak az ügyeletes kórházba utazva lehetett ellátni, csak mert neki könnyebb volt nem beutalót írni a helyben működő röntgenvizsgálatra még a rendelési idejük alatt - ezzel párhuzamosan hónapokig tartó kezelésnek köszönhetően a pindurka unokahúgom épen mehetett haza a kórházból a rendkívül korai megszületését követően. Vagy igen, valóban 2 hónapra kaptunk urológiára időpontot - miközben kolléganőm gyerekének meg sokadik alkalommal hagyták jóvá minden vita nélkül a legújabb különleges gyógyszert a maga sok milliós bekerülési költségével, csak mert még mindig nem találták meg a kezeléséhez szükséges legjobbat.

Van gond az egészségügyben, pénz viszont nincs, de amit lehetett azt az elmúlt évtizedben megtették. Soha nem lesz olyan, hogy minden rendben, mindenki azonnal megkapja a legjobb ellátást és mehet azonnal mindenhová vizsgálatokra - ilyen máshol sincsen. Nem ártana utána nézni, hogy a bezzegországokban sem ez a napi valóság. Nem is kellene más, mint visszagondolni, hogy a franciáknak, németeknek, briteknek milyen gondjaik voltak a covid alatt.

Mivel te magad írod, hogy az elmúlt 30 évben alig kellett orvoshoz menned, csak azt kell megértened, hogy ezek szerint nem tudod milyen volt az egészségügy 15 éve. Én tudom, mondhatom sokkal rosszabb volt, mint most.

júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 L.. István ***** válasza:
80%
Tképpen nem tönkretette az egészségügyet, csak lexarta-lexarja. Nézd már meg Európában hány országban nem nézik még annyiba se az egészségügyet, hogy saját minisztériuma legyen? Minden erre kiadott forintot pocsékba mentnek tartanak, nem lehet lenyúlni. Hogy ennek hosszú távon milyen hatásai lesznek senkit se érdekel. Dettó mint az oktatás, ugyanaz a sztori.
júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
75%
Csatlakozom 17-hez. Nem lerohasztották, hanem hagyták elrohadni.
júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
74%
Azért akarják a magánegészségügybe terelni az embereket, mert a ner bevásárolta magát a magáneü-be, nekik akkor van biznisz, ha oda járnak az emberek, nem államiba.
júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%

#17 Aki azt hiszi, hogy az egészségügy re fordított figyelmet az határozza meg, hogy annak legfőbb döntéshozóját miniszternek vagy államtitkárnak nevezik, az igencsak butácska kell legyen.

Az egészségügyre egy évben sokszor annyit költenek ma, mint amennyit költöttek a teljes stadionprogramra (nem csak állami forrásból, hanem tao pénzekből is) az első 8 év alatt. Az állandó hiszti tárgya stadionépítésekre összesen 600 milliárdot költöttek, míg az egészségügyre 2023-ban közel 6 EZER milliárdot költött az ország.

[link]

El lehetne költeni rá a kétszeresét, háromszorosát is, de most ennyi van.

júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!