Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá?

Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Gyurcsány Ferenc legutóbbi interjújában Jézushoz hasonlította magát.

tegnapelőtt 08:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Jézus jászólban született, istállókban szegényesen élet. Gyurcsány lopott villában henyél lopott osztalékból dőzsől
tegnapelőtt 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
jászolban született,barmok között nevelkedett,és a saját népe fogja keresztre feszíteni.
tegnapelőtt 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 L.. István ***** válasza:
Aztán miben hasonlít hozzá?
tegnapelőtt 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 2*Sü ***** válasza:

Fogalmazzunk úgy, hogy nem igazán szívlelem Gyurcsányt, de az interjúban ez hangzott el:


Rónai Egon: A választás előtt még ott tartottunk, hogy majd előrehozott választás lesz, akkora győzelmet arat a DK, olyan fölényesen uralja majd az ellenzéki terepet és megközelíti kihívókén a Fideszt. Ez lélekszám nélkül, szavazószám nélkül egy illúzió.


Gyurcsány Ferenc: Fogok mondani egy nagyon profán szöveget, és nagyon kérem a legőrültebb ellenfeleimet is, hogy közepesen legyenek tisztességesek, de a példa annyira magáért beszél. Más okoknál fogva a napokban olvastam a tizenkét apostol élettörténetét egymást után. […] Tizenketten elindulnak Jézus után. Hányan? Tizenketten. Nem az történt, hogy körülnéztek, elmentek Rónai Egonhoz, Rónai Egon azt mondta nekik, hogy maguk csak tizenketten vannak, hát mit akarnak? Elment az eszük?


~ ~ ~


Nos, kedves legőrültebb ellenfele Gyurcsánynak. Nekem ezzel a hasonlattal az égadta semmi bajom nincs. Azt akarja mondani, hogy ha valaki meggyőződésből beszél, akkor nem fogja érdekelni, hogy perpillanat hányan hallgatnak rá. Ez akceptálható álláspont (lenne, ha elhinném, hogy tényleg meggyőződésből beszél), és jó analógia lenne.


Amit nem értek az az, hogy az interjúnak vagy két–három tucat másik részletével, a tényleges, érdemi, politikai tartalommal és mondanivalóval sokkal több bajom van, mint ezzel a hasonlattal. Lehet Gyurcsányt kritizálni, van is miért. Olyannal, ami tényleg közügy, ami tényleges mondás tőle, ami ténylegesen a politikáról szól. Akkor miért forgatsz ki egy bizonyos részletet, és miért állítod be úgy, hogy valami olyasmit mondott, amit tulajdonképpen nem mondott, és miért azon keresztül támadod? Mi szükség van erre, mikor mondott és ténylegesen, meggyőződése szerint mondott olyanokat, amit kritika tárgyává lehetne tenni?

tegnapelőtt 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A szektának ez kell!
tegnapelőtt 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves legőrültebb 5-ös!Ezt szemléltetni pont Jézus,és az ő 12 tanítványa kell?Na ne már!
tegnapelőtt 09:27
 7/18 anonim ***** válasza:
5: ezzel az a baj, hogy Gyurcsány volt, hogy 40% feletti szavazatot söpört be, most már csak 8%ot. Már a történet végefelé járunk, nem az elején. És hát mondjuk Jézus nm csinált pártvezetőt a feleségéből.
tegnapelőtt 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

4# "Nos, kedves legőrültebb ellenfele Gyurcsánynak. Nekem ezzel a hasonlattal az égadta semmi bajom nincs. "


Én ezzel vitatkoznék. Két dolog ; elindultak az elején meggyőződésből. Jézus szellemét nem ismerték. Gyurcsány már 8 évig volt kormányon, 4 évig miniszterlnökként. A végén valahol már ő is belátta, hogy nem megy ez neki és lemond. Most akkor ismét ő akarja uralni az országot. Hogy?


Már van Gyurcsányból tapasztalatunk ellenzékben és kormányon is. Nyugati liberális vezető elemzők mutatták ki, hogy a legrosszabb kormányok voltak. A DK ráadásul szektát épít. Itt visszatér Jézushoz. Hinni kell benne, mert minden racionális érv, tevékenysége ellene beszél. Le sem akar mondani, amikor minden normális demokrata pártban felajánlották ilyen hatalmas vereség után a lemondásuk a vezetők. Nem tudom miért kell még normálisnak mutatkoznia?

tegnapelőtt 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja,tényleg,a 4-esnek szólt a komment.Bocs 5-ös
tegnapelőtt 10:43
 10/18 2*Sü ***** válasza:

#6 > Ezt szemléltetni pont Jézus,és az ő 12 tanítványa kell


Igen, többek között ezt is. Nem csak ezt, meg nem is elsősorban ezt, de ezt is. Ha meggyőződésed, hogy az igazság birtokában vagy, akkor másodrangú kérdés, hogy mennyien követnek, attól még nem fogod kevésbé feladatodnak érezni az igaz út hirdetését. (De ahogy írtam nekem azért kérdés, hogy Gyurcsány valóban meggyőződéssel hisz-e valamiben, vagy ez csak egy póz. Élek a gyanúval, hogy azért ez utóbbi is vastagon benne van.)


Gyurcsány nem azt mondta, hogy ő Isten személyes küldötte. Nem is azt, hogy tud a vízen járni. Nem ebben hasonlította magát Jézushoz. Abban hasonlította magát Jézushoz, hogy a követői számától függetlenül ő tenni fogja azt, amit tenni fog. Magában a hasonlatban én nem látok problémát. Másban látok problémát.


#8 > Én ezzel vitatkoznék.


De nem vitatkozol azzal, amit írtam. Amit leírtál, hogy 8 évig volt kormányon, 4 évig miniszterelnökként, aztán a helyzet tarthatatlansága miatt lemondott az igaz. De ettől még a hasonlat érthető, és semmi probléma nincs vele azon túl, hogy más szempontok alapján én sem tartom teljesen jó analógiának. Az, hogy élt ezzel a hasonlattal az szerintem nem baj. A baj az, amit előtte mondott arra a kérdésre, hogy lemond-e:


„…elkövettünk-e olyan óriási hibát, aminek ez kellene legyen a következménye …? […] Mind a két kérdésre nemmel válaszoltunk.”


Na ez sokkal nagyobb probléma annál, mintsem az, hogy mondott valami analógiát, amiben történetesen Jézus követői szerepelnek.


Az is sokkal problémásabb a hasonlatnál, hogy úgy tűnik Gyurcsány a média ellen is, Magyar Péter ellen is frontális támadást indít. Ahelyett, amit egy politikai pártnak tennie kellene, hogy álmodjon egy jövőt, teremtsen egy víziót, elmondja, hogy ők mit tennének kormányon és az miért lenne jó. Vagy ahelyett, hogy az aktuálisan felmerülő helyzetekre érdemi, a választópolgár szemszögéből jól érthető választ próbálnak adni. A többi párttal való együttműködés és nem együttműködés lemeze megy továbbra is, ahelyett, hogy elmagyaráznák, hogy mit jelent az, hogy a DK egy szociáldemokrata párt, mit takar ez az élet különböző területein, miért jó ez. Stb. stb…


Most ehhez képest tényleg az a legnagyobb probléma Gyurcsánnyal – meg a DK-val, vagy a jelenlegi baloldali és liberális ellenzékkel – hogy mondott egy hasonlatot, amiben Jézus szerepelt? A kérdezőt idézve: Na ne már!

tegnapelőtt 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!