Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amióta Karácsony Gergely a...

Amióta Karácsony Gergely a főpolgármester mi lett jobb, és mi lett rosszabb?

Figyelt kérdés
Nagyon érdelnének az érvek, mert nekem személy szerint nincs belelátásom.

jún. 28. 22:30
1 2 3
 21/25 Barbell Deadlift ***** válasza:
33%

Pro: egy covid, és egy energiaválság alatt, a kormány folyamatos, szándékos sz*patása, és pénzelvonása ellenére működtetni tudta a fővárost.


Kontra: igazából túl sok értékelhető dolog nem fűzhető a nevéhez. A biciklisávok létrehozása tök jó gondolat, a megvalósítása szerintem botrányos lett.

Hála Karácsony "forgalomcsillapító" intézkedéseinek, sok olyan helyen van dugó, olyan időpontokban, ahol egyébként ez nem volt jellemző (pl. este 8-kor sokszor dugóban araszolok a Múzeum körúton, pedig abban az időpontban már nem kéne dugónak lennie). A külvárost teljesen lesz*rta, egy belvárosi ember 18 különböző módon tudja megtenni 2 perc alatt az 5 perc sétára lévő cél elérését. A külvárosban még normális biciklisáv hálózat sincs, az utak nagy része alkalmatlan kerékpáros közlekedésre, és pl. egy Kőbánya-alsó - Soroksár újtelep táv akár több, mint egy óra is lehet BKV-val. Megy a mantra, hogy tedd le az autót, meg stb., de egy külvárosi embernek nem sok alternatívát hagynak, és itt jelezném, hogy Budapest lakosságának a jelentős többsége külvárosi.

Este 10-ig fizetőssé tették a parkolást, ez szintén egy koncepció nélküli autós szivatás. Én hetente-kéthetente egyszer mentem be a város széléről a barátaimhoz, este, forgalom mentes időszakban, egy kis fogyasztású autóval. De büntetve vagyok, amiért nem akarok másfél órát BKV-zni, utána meg éjszakai járatokon csöveseket kerülgetni, és sétálni nem tudom hány percet. Most komolyan, bárki elhiszi, hogy az este 10-ig fizetőssé tett parkolás bármiféle forgalomcsillapítást okozott, és nem a nettó pénzlehúzás a célja?

A másik kedvencem, a lakossági parkolási övezet, meg a lakossági utca zónák. Tök jó, amikor az üres utcában nem tudok leparkolni este 11-kor, mert megk*rnak a közteresek 26 ezer forintra, meg nem tudok bemenni utcákba. Megnézném, hogy ha az amúgy nagy forgalmú lakhelyem melletti főútra kitennék egy táblát, hogy csak kerületi lakosok mehetnek át rajta, és csak ők parkolhatnak le, abból mekkora botrány lenne...Mennyivel jobb este még 4 kört menni, benzint égetni, hogy parkolót találjon az ember, tiszta zöld politika :)

Egy futár ismerősöm már be sem megy dolgozni a városba, mert azt mondja, nem akar gyomorgörccsel dolgozni, hogy mikor büntetik meg, mert az üresen tátongó lakossági parkolókban tudna csak megállni arra a két percre, amíg felviszi az ételt.

Ugye, amiket most leírtam, összefüggő dolgok: tehát, tedd le az autót paraszt, mer' nem jó. Viszont alternatívát nem nyújtanak a külvárosiaknak, csak a pénzlehúzás megy, ha mégis autóba ülsz :)

A nemzeti konzultáció karácsonyi verziója is egy vicc volt...de most ebbe nem akarok belemenni.

jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyivel jobb este még 4 kört menni, benzint égetni, hogy parkolót találjon az ember, tiszta zöld politika :)"

To be fair, ha nem lenne lakossági övezet, akkor se lenne több parkolóhely. Ez arról szól, hogy ugyanazt a problémát kire akarjuk rákényszeríteni, arra, aki ott lakik, vagy arra, aki nem?

jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
22%
Kerékpársáv nem lenne hülyeség (nyilván nem kell 3 méter széles gumibotokkal amik semmit sem védenek), csak hát az összes biciklis továbbra is a járdán közlekedik. Rendszámot rájuk és meg lenne oldva, akkor a stop táblánál vagy piros lámpánál is megállnának.
jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Miért lenne Budapest rosszabb most mint régebben volt.
jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Barbell Deadlift ***** válasza:
0%

22


"To be fair, ha nem lenne lakossági övezet, akkor se lenne több parkolóhely."


Van egy csomó utca, ahol este mindig találtam parkolóhelyet. Alapból nagyon sok belvárosi utcában alig laknak emberek (a legtöbb lakás iroda, AirBnB, stb.). Na, most is találok parkolóhelyet ezeknen az utcákban, csak már tilos leparkolni :)

júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!