Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy a magyarors...

Támogatnátok, hogy a magyarországi focisták fizetését drasztikusan csökkentsék, és teljesítményalapúvá tegyék? Az alapbérek a közalkalmazotti bértáblához hasonlóan, bérminimumnál kezdődnének. Jó nemzetközi teljesítmény esetén ez az érték nőne.

Figyelt kérdés

jún. 28. 14:35
A kérdező szavazást indított:
Támogatom.
Ellenzem.
29 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak a magyar hanem mindenféle focistáét.
jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Én a támogatásokat vonnám meg. Szigorúan piaci alapon kellene működnie a labdarúgásnak és akkor a helyére kerülne a történet.
jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
A foci pénz mosásra van néz meg afrikai diktaturákat mindegyiknek saját csapata van.Mivel nincsenek fix bérek benneigy könyü lopni.Egy mérnőknél lenne bértábla meg visszonyitási alap.
jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan, amióta a foci létezik beletolnak egy rakás pénzt. A szocik idején is ki volt nyalva a hátsójuk:)
jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Bértábla nem működne, de az igaz, hogy a focikluboknak piaci alapon el kellene tartaniuk magukat, nem az, hogy az állam az adófizetők pénzéből toljon alájuk mindent.
jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A focisták bére most is teljesítményalapú. Ronaldo sokkal jobb teljesítményt nyújt mint Böde Dani, és jóval többet is keres. Ahogy Szoboszlai is sokkal több pénzt kap, mint a szintén középpályás Nagy Ádám. Ez így működik Magyarországon belül is, alsóbb ligákban kevesebbet kapnak a játékosok mint a fentebb játszók, és egy klubnál is többet keres egy erősebb játékos, mint egy átlagos. És ezt teljesítmény alapján határozzák meg, hiszen a klubnak jobban megéri a jó játékosait fizetni.

A sport állami támogatását is fontosnak tartom, ahogy az élsport támogatását is, nem támogatom hogy csak piaci alapon éljenek meg. Éppen a mostani időszakban volt "balhé" belőle, hogy a budapesti színházak nem tudnak saját bevételből működni, és ha az állam elveszi a támogatásukat, be kell zárniuk. Ezeket a közösségi szolgáltatásokat, sportot, kikapcsolódást igenis támogassa a mindenkori kormány, mert fontosak a társadalomnak.

A jó nemzetközi teljesítményt nem értem, a magyar klubokból alig-alig van olyan ami egyáltalán kijut valamilyen nemzetközi versenyre. NB2 alatt szerintem egyáltalán nincs is nemzetközi mérkőzés, de ennyire nem vagyok otthon a magyar fociban.

A sporttámogatást valóban egyenletesebben kellene elosztani, hiszen nagyon sok egyéb sportágat is szeretnek a magyarok. A fociban is jól kellene elkölteni a pénzt, nem stadionokat kellene építeni, hanem egy rendes alapot megteremteni a képzésnek, jó szakembereket igazolni, stb. Az sem segít amit felettem írtak, hogy gyakorlatilag pénzmosásra használják a focitámogatásokat. Ezeknek meg kell szűnniük, de ezeket a drasztikus focigyűlölő megoldásokat nem támogatom. Nem a játékosok tehetnek róla hogy Orbánék így állnak a sporthoz, nem is a szurkolók, és nem is maga a játék. Ettől még nem kell ellehetetlenítani semmilyen sportot, inkább ésszerű keretek között rendbe kellene tenni. És az ésszerűség nem az összes támogatás megvonását, a minimálbéren foglalkoztatást, meg az összes focipálya sóval beszórását jelenti, mert ezek csak mégjobban tönkreteszik a sportot.

jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Abszolút jó ötlet.

1#: Valahol el kell kezdeni: ha itt bevezetnék, akkor más is esetleg kapna rajta.


Főleg, ha Viktorta hirdetné azt.

jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%
Én adnék nekik fejenként egymillió forintot, ha kijutnak az EB-re, 3 milliót, ha kijutnak a VB-re. Ha eggyel feljebb kerülnek (legjobb 16 közé, aztán legjobb 8 közé, stb.), annyiszor dupláznám ezt az összeget. Vagyis nyertes EB-ről 32 millióval, nyertes VB-ről 96 millióval jöhetnének haza fejenként.
jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Jelenleg semmi sem ösztönzi őket a jó teljesítményre. Szerintem egyrészt meg kellene szüntetni a tao pénzeket és csak a jegybevételből és a szponzori pénzekből kellene gazdálkodniuk, másrészt a játékosok bérét attól kellene függővé tenni, hogy nyernek-e vagy sem. Amíg ennyi pénz ömlik a fociba, semmi sem ösztönzi őket arra, hogy jobban játszanak.
jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 MDaniel98 ***** válasza:
56%
3# Egy afrikai diktatúrát mondj, aminek saját csapata van
jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!