Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne növelni a gyerekv...

Hogy lehetne növelni a gyerekvállalási kedvet?

Figyelt kérdés
Születésszámok rekordalacsonyak, a halálozások nem csökkennek és sokan kivándorolnak máshová. Fogy a magyar.
jún. 27. 11:13
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
30 tudtommal Nyugat-Magyarországon sok helyen már most is sok az ázsiai gondozónő az idősotthonokban, mert a magyar gondozónők átjárnak Ausztriába dolgozni
jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
62%

Kedvem éppenséggel lenne szülni 3-at is, DE:

1 után se vett vissza az állítólagos családbarát munkahely, ahol 7 évet húztam le 1 nap táppénz nélkül, még a terhességi vizsgálatokra is szabit vettem ki mindig(visszahallottam, hogy majd biztos sokat hiányoznék a kicsi miatt)

- ha olyan országban élnék, ahol ha becsülettel akarok dolgozni, akkor kapok munkát és esetleg még normálisan be is jelentenek

- ha annyi pénzt tudnék keresni, hogy tudjak félretenni, vagy lenne egy olyan szociális háló, hogy nem félnék hogy utcára kerülök ha megbetegszem és fél-egy évig nem tudok dolgozni

- hiába tanultam sokat, beszélek nyelveket, itt a túlélésről szól minden, nem tudok fejlődni

- oktatást, egészségügyet nem is említem. Ha esetleg jönne egy komolyabb betegség, el is patkolnék mire kapok időpontot ultrahangra

jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
76%

32, én a 14-es vagyok, làtod, csak nekünk sikerül normális választ adni.


Pampognak itt liberalizmisról meg önmegvalósításról és túl nagy igényekről, a valóság meg saját tapasztalataim szerint is az, hogy a többség szeretne gyereket/több gyereket, de anyagilag egyszerűen nem fér bele akkor, ha a jövőre és a lehetséges kockázatokra is gondol.

jún. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Aki nem akar, az úgyse fog vállalni és nem is kéne ráerőltetni senkire a gyerekvállalást. Így is sok olyannak születnek gyerekei, akikre egy állatot se szabadna bízni.

Már egyszer volt ilyen erőszakos szaporítás, (Ratkó korszak) mai napig isszuk a levét, mert az akkor született emberek mostanában lesznek nyugdíjasok.

Arról nem is beszélve, hogy mennyi emberből lett alkoholista, züllött közülük, sokan öngyilkosok is lettek. Azért, mert olyan emberek nevelték őket, akikre a gyerek rá lett erőltetve, így egy csomó embernek rossz élete lett.

Nem kéne ezt megismételni, sőt a tudatos gyerekvállalást helyezni eloterbe, ahol megfelelő anyagi és érzelmi háttérrel vállalnak az emberek gyereket. Sokkal egészségesebb lenne az emberek lelke, nem lenne annyi depressziós, kiégett stb

júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
74%
Jelenleg a kormány intézkedései pont az ellenkező hatást váltotta ki. A lakásárak drasztikus megemelésével lehetetlenné vált lakást venni, önnáló életet kezdeni, gyereket vállalni. Előbb lakás kell, utánna gyerek, nem pedig fordítva ahogy kormány azt elképzelte. De hát a stadion építés százszor fontosabb volt a mint lakás.
júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

#34 Kevered az erőszakos rákényszerítést azzal ami most van, hogy megpróbálják a lehetőségét megadni annak, hogy aki akar, annak könnyebb legyen gyereket vállalnia.

A Ratkó korszak lényege az volt, hogy nem volt lehetőség a születés szabályozásra és aki szexelt, annál a következmény terhesség lett, a terhességet pedig a nőnek minden áron ki kellett hordania, nem volt legális lehetőség abortuszra.

Ma viszont szándékosan kell távol tartania magát a fogamzásgátló eszközöktől annak aki itt él, hogy ne használja és az abortusz is legális.Sehol senkire nem kényszerítik rá ebben az országban, hoyg gyereke legyen ha nem akarná.

júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
60%

Végül is a látványosan érvényesített, kettős mércén alapuló módszerekkel szándékos ellehetetlenítése embereknek általam kitalált szempontok alapján nem erőszak, - csak azt sulykolja emberekbe, hogy az én szempontjaim alapján nem megfelelő emberek csak IV. osztályú állatpolgárok, akiknek semmi alternatívát nem hagyok, ha nem állnak a sorba és csak arra alkalmasak, hogy az adóikat beszedegetve mások felelőtlenségének következményeit stoppolgathassam aszerint, hogy adott reggelen éppen hogyan ébredtem!

Szó sincs itt erőszakról,... De ha ne azt csinálod, amit én találtam ki,... Véged!

júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!