Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne növelni a gyerekv...

Hogy lehetne növelni a gyerekvállalási kedvet?

Figyelt kérdés
Születésszámok rekordalacsonyak, a halálozások nem csökkennek és sokan kivándorolnak máshová. Fogy a magyar.
jún. 27. 11:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
60%

9

A népszámlálási adatokból az derült ki tavaly, hogy a roma állampolgárok egyre kevésbé vállalják fel, hogy romák.

jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
48%
#8 A magán meddőségi klinikák betiltása, ahol az államihoz képest nagyságrendekkel eredményesebben lett gyerekük a meddő pároknak, mondjuk elég gáz és értelmezhetetlen lépés volt a kormány részéről. Főleg, hogy államiban csak x próbálkozás támogatott.
jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%

#12 Megint beszéled a hülyeségeket.

A meddőségi kezeléseket átvette az állami egészségügyi rendszer. Azokon a helyeken továbbra is lehet az állami finanszírozáson felül is végezni kezeléseket.

Honnan veszed ezt a "nagyságrendekkel eredményesebben lett gyerekük a meddő pároknak" dumát?

"Főleg, hogy államiban csak x próbálkozás támogatott."

A magán rendszerben semmi nem támogatott, korábban az első gyermek születéséhez volt meghatározva, hogy az állami egészségügyi keret terhére hány beavatkozást finanszíroz a társadalombiztosító. Pont ez a kormány növelte meg a lehetőségek számát .

[link]

jún. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
66%

A gazdasági és szociális rendszer teljes megreformálásával, megteremtve azt az érzést, hogy a gyerek nem a legfőbb kockázati tényező.


Elmondom egyszerűbben is.


Mi a férjemmel átlagemberek vagyunk, értsd nem kaptunk semmiféle lakást vagy komolyabb anyagi segítséget az életkezdéshez (hazudok, mert 2 milliót a szüleitől az esküvőnkre igen, de ugye az manapság lófütty). Fiatalon jöttünk össze, de mivel egyikünk családjához sem költözhettünk össze, albérletben meg nem lehetett hosszútávon semmire jutni, így kimentünk külföldre pár évre, hogy megalapozzuk a családalapítást. Évekig dolgoztunk ketten, két helyen, úgyhogy meg azelőtt sikerült vennünk ingatlant, hogy totál elszálltak az árak, de itt csak két gyereknek van hely. És tegyük hozzá, ha nem mentünk volna külföldre sz*r munkát gürizni, nem is lenne ingatlanunk, mint ahogy nincs is sok 30 évesnek vagy max. egy panel garzonra futná 30 év hitellel, ahova gyereket se tudtunk volna vállalni.


Ők ketten meg is születtek, de ennyi, nincs pénz egyszerűen tovább. Ez a ház sincs még befejezve, lecserélni pláne nem tudnánk. És a legjobb, hogy nemrégiben megszűnt a cég, ahol dolgoztam, nincs hova visszamennem dolgozni, és vajon hova fognak felvenni dolgozni engem, a kisgyerekes anyukát, akinek csak 8-4-ig tartó munka felel meg, hogy hozni-vinni tudjam a gyerekeket és akinek el kell jönni táppénzre velük, ha betegek?


És ha a férjem munkahelye is megszűnik? Ha elüti holnap az autó? Ja, és arról nem is beszéltem még, hogy az én családommal nincs kapcsplat évek óta nyomóa okokból, a férjem szülei meg imádják az unokákat, de fizikailag nem bírják már, így minimális segítség van, a kettőre együtt nem is vigyáznak.


Szóval érted, néha még azon is elgondolkozom, normális voltam-e, hogy ezt a kettőt vállaltam, mit csinálunk, ha nem lesz munkám. Hogy lehet így gyereket vállalni, hogy az ember nem tud ingatlanhoz jutni, nincs biztonsàg munka terén, nincs olyan szociális háló, ami hosszútàvon segít egy normális élet megtartásában?


És akkor visszatérve az elejére, nekünk még szerencsénk van, hogy lett ingatlanunk. Ha most kellene vennem, 2024-ben, nem is tudom, mit csinálnék, ennyit már külföldön sem lehet összeszedni.


Amúgy a velünk egykorú 30 éves barátaink közül csak annak van gyereke, aki szülői segítséggel ingatlanhoz jutott, mindenki más arra vár, hogy valahogy lakást tudjon venni.


De az a baj egyébként, hogy olyan szintű változtatásokat kellene itt bevezetni, amit úgysem fog meglépni a kormány, és ha meglépné, akkor is sok idő lenne, more foganatja lenne.

jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
18%

"Életszínvonal emelésével, egyenlő esélyek megteremtésével, valóban teljesítő gazdasággal."


Ha szétnézünk a világban azt látjuk hogy a jóléti országokban születik a legtöbb gyerek? Hát nagyon nem, ott születik a legkevesebb. Svédországban kiváló iskolák, kórházak, fizetések vannak, legfejlettebb szociális és család segítő háló, mégse szülnek a svéd nők. Nem ennek a függvénye.

Azért nincs gyerek, mert mindenhol az individualizmust, önmegvalósítást látod, ez folyik a csapból is, nem pedig a család orientáció. A nők és férfiak is a karrierjükkel törődnek, utaznak, buliznak nem akar senki bőgő gyerek mellett éjfélkor felkelni pelenkát cserélni hogy megint betojt. Nem akarnak a gyerekre pénzt költeni amikor vehetnek belőle egy jobb kocsit, Tv-t vagy elszórhatja a haverokkal buli közben.

jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
46%
és fogyni is fog, üdv Dublinból, soha nem fogok hazamenni az tuti
jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
A kutatások egyértelműen azt mutatták, hogy a nyugdíjrendszer fejlettsége és a felnevelt gyermekek száma között fordított arányosság van. Magyarul, ahol nincs nyugdíj, ott kénytelen a szülő létrehozni az öregkori megélhetése zálogát. Minél kevésbé biztosított az öregkori jólét, annál több gyermek fog születni. Magyarországon még azt hisszük, hogy a nyugdíjunk majd elegendő lesz az öregkorunkra (bár nem véletlenül vezették be a szülőtartást), de amikor majd egyre többen tapasztalják meg az ellenkezőjét (mivel a kevés gyermekből kevés dolgozó lesz, akik a nyugdíjat megtermeljék), úgy fog megint terjedni a magasabb gyermekvállalási kedv.
jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
64%
Én most leszek 30, nem tervezek gyereket, nem részletezem miért. 36-an voltunk egy osztályban, ebből 7 embernek van gyereke tudtommal. Akit picit jobban követek social médián, kint lakik Hollandiában a férjével meg a gyerekeivel. 20%-nak van gyereke 30 évesen. Szerintem ez sokat elmond a gyerekvállalási kedvről manapság.
jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

"Kötelezővé kéne tenni a gyerekszülést."

Az megnézném, hogy hogyan...


"A meddőségi kezeléseket átvette az állami egészségügyi rendszer."

Valahol nevetséges és álságos, hogy egy magát kereszténynek valló kormány mesterséges megtermékenyítéseket közpénzből támogat.

Vagy akkor ne mondja magát akkora kereszténynek és legalább nincs ellentmondás, mert a kereszténység tanítása szerint ez etikátlan.

jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%
Magas gyermektelenségi adóval egy kicsit biztos lehetne. Mondjuk én inkább befizetném, amilyen szerencsétlen vagyok.
jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!