Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért lett...

Magyarországon miért lett ennyire megosztó téma a futball, hogy egyesek a válogatott ellen szurkolnak?

Figyelt kérdés

Olaszországban pl. ez elképzelhetetlen lenne, hogy egy átlag olasz a saját csapata ellen drukkoljon, mert neki nem tetsző párt van hatalmon.

Elképesztően beteg társadalom vagyunk ebből a szempontból is...


jún. 22. 13:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Az Aranycsapatnak voltak ultrái, akik majmozzák a fekete játékosokat?

Lehet nem tud valaki ezzel a "kultúrával" azonosulni.

jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11


Az Aranycsapat szurkolói négereket max. fényképen láthattak több okból kifolyólag is...


A szurkolói rasszizmust én sem helyeslem nyilván.

jún. 22. 14:59
 13/17 anonim ***** válasza:
Mert elmenne a mixem. A magyar válogatott bénázásán eddig tök jól kerestem.
jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#10 "Nem állítottam, hogy mindenki, aki nem kormánypárti, az ellenszurkoló."

Én sem mondtam, hogy ilyet állítottál, te csak azt állítottad, hogy aki a hazája ellen szurkol, az nem szimpatizál a hatalommal. Miért is kellett ebbe a kérdésbe egyáltalán belevinni a politikát?

jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Engem se régen se most nem érdekelt annyira a focit, de a nagy tornákat azért követtem. 10 évvel ezelőttig baromira örültem, ha összejött valami a magyar csapatnak. Ez mostanra oda változott, hogy szerdán egyenesen a németeknek drukkoltam és csalódott voltam, hogy csak két gólt lőttek. Vasárnap a skótoknak fogok szurkolni. Le lehet pontozni. Hogy miért? Egyrészt, amit fent is leírtak már, hogy ezeknek az adóforintoknak sokkal jobb helye lenne mondjuk az egészségügyben. Az én életemet nem befolyásolná érdemben még az se, ha megnyernénk a vb-t, de az nagyon is, hogy egy egyszerű kivizsgálásra hónapokat kell várni, akkora a várólista. Szóval egyenesen provokációnak tartom a fociba öntött milliárdokat. Másrészt rosszul vagyok attól a szurkolói kultúrától, közegtől ami a magyar focit jellemzi. Ezek a feketében masírozó, olykor nyíltan náciként viselkedő emberek azt a kevés kedvemet is elveszik a drukkolástól, ami normális szurkolótábor mellett (lásd hollandok) talán még Orbán ellenére is meglenne. Szóval igen, örülök amikor ezek a véglények csalódottan távoznak a lelátóról.
jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az nem válogatott ellenesség, hogy nem támogatom olyan törekvések finanszírozását, amelyek a társadalmi hasznukat tekintve nem térülnek meg semmilyen szinten, ráadásul aránytalanul magas költségeket emészt fel az elért "eredmények" szintjén! Egy buznyákkal sem támogatnám azt, amit ma Magyarországon "labdarúgásként" aposztrofálnak!

Nem azzal van a probléma, hogy vannak, akik szeretik, művelik a labdarúgást, hanem azzal, hogy a bénázást olyanokkal fizettetik meg/ki, akiknek viszont semmi köze a falábúak gyülekezetéhez! Lehet focizgatni - saját zsebre, - de senki ne várja, hogy ujjongjak a fényévenként elért 0-0 -áknak és 2:0-áknak!

jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jogos a kritika, bár nem biztos, hogy olyan sok pénz megy focira. De ehhez nem sok köze van a válogatotthoz, ahhoz a 11 emberhez.
jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!