Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért lett...

Magyarországon miért lett ennyire megosztó téma a futball, hogy egyesek a válogatott ellen szurkolnak?

Figyelt kérdés

Olaszországban pl. ez elképzelhetetlen lenne, hogy egy átlag olasz a saját csapata ellen drukkoljon, mert neki nem tetsző párt van hatalmon.

Elképesztően beteg társadalom vagyunk ebből a szempontból is...


jún. 22. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Egy szó: hazaárulók.
jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem azért hergel sokakat, mert O1G az Isten pénzét ráköltötte, eredménytelenül.


Ha ugyanezt a közpénzt egészségügyre költi, emberek százezrei lehetnének életben, akiket most a temetőben siratnak a hozzátartozóik!


Engem nem nagyon érdekel a foci, nem is nézem, de természetesen ezzel együtt minden sportágban a magyaroknak szurkolok (szerencsére sok vízisport és a vívás meg is hálálja a szurkolást, vagyonok nélkül is a magyarság büszkeségévé váltak!). De nekem is sok már, hogy ennyi közpénzt tapsolnak rá el, miközben nem teljesít sehogy!

jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Mindenki annak szurkol, akinek akar. Miért te akarod eldönteni, hogy valaki kinek szurkolhat?
jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Sosem láttam rá példát, hogy valaki a saját csapata ellen szurkolna aktívan. Olyan van, aki beszól a focira, mert feleslegesnek gondolja, de könyörgöm, az is csak egy válaszreakció a "kis pénz kis foci" mentalitásra. És legalább ennyien vannak azok is, akik meg minden gól után jönnek kárörvendeni, hogy "mivan lipsik, ugye jóa stadionn!?".

Most a német meccs után eljutottunk oda is, hogy a Magyar Nemzet például a jegyet vásárló, kiutazó szurkolókat tolta le, hogy "de nem szurkoltak eléggé, csak nézők voltak": [link]


Egyébiránt minden megosztóvá válik, miután a politika próbálja behúzni magához. Ilyen a foci, ilyen a vallás és egy csomó minden más is.

jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Az olyanok miatt, mint az 1.

Meg OV (ld. a 2. tökéletes válasza)

jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Tudod, mivel ez az én adóm, és lenne annak a pénznek sok jobb helye, mint felfújt buta nácik és ostoba fitymák óbégatásába fektetni, ezért engedd már meg hogy hadd szurkoljak mindenki olyannak, aki szarrá veri a magyar válogatottat!

Hajrá mindenki más!

jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

A valamit valamiért elv miatt.

Felduzzasztott focira költés, cserébe leépített egészségügy vagyis a fociért nem drága a magyarok tömeggyilkolása se a Fidesznek.


Hihetetlen hogy egyetlen magyar ember is képes erre szavazni.

jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Újra itt van a szokásos kérdés.

El lehet rajta gondolkodni, hogy egyesek miért gondolják azt, hogy azok a honfitársai akik a kormánnyal ellentétes állásponton vannak, törvényszerűen a hazai válogatott ellen szurkolnak. Honnan jön ez a feltételezés? Nyilván ők is tisztában vannak azzal, hogy a focira számolatlanul költött közpénzek a kormányoldal népszerűségét is hivatottak emelni, így egy látványos kudarcsorozat után -a kormány szokásához híven- rögtön másban keresik a hibát. Mivel a fociban nemigen lehet hibáztatni az ellenfelet, hiszen ők is ugyanúgy a győzelemért szálltak harcba, ezért valaki másban kell a bűnöst megtalálni, így születhetett meg az a városi legenda, hogy a libsik mindig a magyar válogatott ellen szurkolnak. Ezt a bunkósbotot elő is szokták húzni egy-egy vereség után, és próbálják vele lecsapdosni a jogos kritikákat megfogalmazókat is.

jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%
Mert a magyarok nem nacionalisták. A baloldal különösen nem. A nemzeti dolgokat utálják. Ebbe belemagyarázzák Orbánt is. Csakhogy Orbánnak nincs köze a témához.
jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8


Nem állítottam, hogy mindenki, aki nem kormánypárti, az ellenszurkoló.


Amúgy olvastál facebook kommenteket vagy hvg kommentfalat?

Mert bizony szép számmal vannak ilyenek.

És bármilyen meglepő, én sem vagyok fideszes, sőt...

Csak ezen analógia alapján, akik az 50-es években lelkesedtek az Aranycsapatért, azok mind meggyőződéses rákosisták lettek volna?

jún. 22. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!