Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hofi Géza honnan tudhatta,...

Hofi Géza honnan tudhatta, hogy nem volt rendszerváltás?

Figyelt kérdés

A betegsége után nyilatkozott egy újonc riporternek, ez volt a kikötése, és amikor a riporter egy kérdés bevezetőjében "rendszerváltás" szót említi, tök nyugisan, és természetesen Hofi azt mondja, nem volt rendszerváltás. A riporter hajlíthatatlan, s Hofi azt mondja: "Nem volt rendszerváltás, én már tudom, te majd megfogod tudni." És ezt olyan természetesen mondja, és határozottan.


Mondjuk egy riporter, azért nem hülye, régen egy újságírónak egyetemet végzett ember, de azért mégis hogyan gondolták komolyan ezt a rendszerváltás dolgot egy olyan országban, ahol az "ügynökakták" nem kerültek nyilvánosságra, és akkor a fidesz putyinistaságára sem kerülhetett volna sor, hiszen az "ügynökakták" feloldásának a lényege pont az lenne, hogy senkit sem lehetne már zsarolni a múltja miatt, hogy beszervezték, és jelentett.


Krassó György is beszélt erről, 89'-ben, az akkori "viccpárt"


https://www.youtube.com/watch?v=9SZ_h21yPGU



Erről a Krassó Györgyről csak a SpiritFM önkényes mérvadó miatt tudok, volt erről egy adásuk, azt most nem találom pedig kva jó lett!



jún. 20. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

1. Hofi ebben tévedett. Ő nem politikus, nem elemző volt, hanem humorista.


2. Minden normális ember tudja, hogy az ügynökakták csak arra jók, hogy a gyakran zsarolással beszervezett ügynököket tovább zsarolhassák. Sokan aláírtak, de nem írtak egyetlen jelentést sem.

De ez bőven elég arra, hogy valakinek a politika karrierjét tönkretegyék.

Persze a magasabb szinten volt elvtársakról semmilyen dokumentum nem maradt fent.

Akik valóban részesei voltak ennek a rendszernek, azok már kikoptak a politikából.

Komolytalan fideszezni az ügynökatktákkal kapcsolatban. Aki ezt mondja, annak fogalma sincs, hogy mi volt a rendszerváltás környékén.

Akkor lett volna értelme az akták teljes nyilványosságának, ha mindenkit, akinek bármi köze volt az MSZMP-hez, azt örökre eltiltják a politikától.

De ez nem volt megoldható és fura is lett volna azzal indítani a demokráciát, hogy valakit kitiltunk belőle.

jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hofinak igaza volt, és ez sértette, és sérti a komcsi elitet, mert ők is tudják ki*rtak egyegész néppel. Szerintem ez is volt a cél.
jún. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Erre a kérdésre két választ fogok tudok adni egy speciálisat, amely kifejezetten Hofi személyére vonatkozik és egy általános érvényűt.


Az egyénre vonatkozó válasz a következő: Hofi egy rendszerelem volt. A Kádár-rendszer szelepként funkcionált, bizonyos szintű kritikát megengedhetett magának a Párttal és a vezetővel szemben, amelyek szigorúan ellenőrizve voltak. De a társadalommal szemben nem kevésbé volt kritikus. Ez egyébként egy klasszikus politikai trükk az elnyomó rezsimek részéről, melyek célja hogy a társadalom önbecsülését aláássák, rettegésben tartsák, mert akkor könnyebben irányíthatóak az emberek. Hofinak ki volt találva az egész karaktere, a proli munkásimidzs, a kispolgári attitüd minden. Közben egy eléggé művelt kiváltságos figura volt, aki a felsővezetésnek magánelőadásokat tartott. Aki tisztában van az akkori kor politikai felállásával az nagyon jól tudja, hogy a kultúra alá volt rendelve a politikai akaratnak. Vitézy Dávid nagyapja Erdős Péter volt a zeneipar mindenhatója. Színjátszás, film, tévé, humor, sport, zene, oktatás minden kontrollálva volt. Az Aczél György által futtatott kultúrpolitika szabályai mindenhol érvényesek voltak.


Ha valakivá akartál válni a magyar közéletben akkor elengedhetetlen volt, hogy a hatalmi elittel bensőséges kapcsolatot ápolj. Ez alól Hofi sem volt kivétel.


Nah most ő is elég jól ismerte a politikai felsőkört. Rendszerváltás után is annak a körnek volt a szócsöve így természetesen tudta, hogy nem történt rendszerváltás csak rendszerfrissítés. Az akkori elit gyakorlatilag rebrandingelte magát és az állami kézben lévő gyárakat, termelő egységeket magánkézbe vette.


Az általános érvényű válasz a következő: Szerintem (már csak a kérdésből adódóan is) az emberek többsége nagyon alábecsüli azt, hogy a kulturális és médiakasztnak milyen bekötöttsége van a politikába. A politikai propaganda kivitelezői kommunikációs szakemberek, médiaszakemberek, közszereplők, celebek így ezek a figurák jóval többet tudnak a politikai akaratról, mint azt sokan gondolják.


Eleve a kultúra, a filmipar, sportipar, oktatás, vallás és a legtöbb ágazat nem önellátó. Szinte mindenhol a világon állami pénzekből, adóforintokból tartják fenn őket és az adóforintokhoz, támogatásokhoz való hozzájutás már politikai szövetségek kérdése. Hollywoodban is például ha valaki filmet akar készíteni, akkor szponzorokat kell szereznie, eszközöket kell biztosítania és cserébe valamilyen formában ellenértéket kell szolgáltatnia. Legjobb példa erre a dohánygyártó cégek és a filmipar szövetsége. A dohányzás közvetlen reklámozása például tiltva van, de egy csomó filmben közvetetten reklámoznak dohánytermékeket. pl: Stranger Thingsben Jim Hopper láncdohányos, Harcosok Klubja szintén úszik a dohányfüstben vagy a Drágán add az életed főhőse is masszív dohányos.

De mondhatnám például a Marvel filmeket, amelyek a Pentagon hozzájárulásával készültek. A Pentagon fegyvereinek, eszközeinek a használatáért cserébe jó színben kellett feltüntetniük a katonaságot. Rhodes ezredes kifejezetten egy pozitív figura illetve a Marvel elég erősen promózza az amerikai excepcionalizmust vagyis hogy Amerikának joga van más országok belügyeibe beleavatkoznia a világ békéjének megőrzése érdekében…


Magyar példákat is lehetne mondani például a jelenlegi rendszer a sportteljesítményekkel igyekszik alátámasztani a saját sikerességét és mindenhonnan a sportpropagandát árasztja.

Ahogy a vallás a kereszténység is hirtelen egy nagyon fontos dolog lett holott a kapitalista fogyasztói társadalmak életmódja kifejezetten szemben áll a keresztény értékekkel.

De például a jobboldali, nacionalista ideákat is már elég korán az általános iskolákban elkezdik a gyerekekbe ültetni. Lásd: Sziszi bácsi táblája. Vagy említhetném az irodalom, zene és történelem oktatásunkat mennyire magyar központú.


Nálunk is az egyetemen már 17 évvel ezelőtt egy-két tanár elkezdett Sorosozni még akkor, amikor Soros György neve nem volt ilyen szinten elültetve a köztudatban. Vagy az egyik angol tanár elkezdte mondani nekünk, hogy nagyon jó az angol, de ami egyre kelendőbb az az orosz… Ugye az iskolában is gyakran elhangzik, hogy „órán nincs politizálás” csak ezt a mondást illene kiegészíteni azzal, hogy az egész tananyagot politikai szempontok határozzák meg.


De, hogy a média milyen szinten összefonódott a politikával annak ideális példázata Puzsér Robi személye . Miközben gyakran gúnyolódnak rajta, hogy hülye Csillag Születikes meg bulvárhős, aki jobban ismeri az ő munkásságát az jól tudja, hogy nyakig benne van a magyar politikában. A gyereke anyja az a Pottyondy Edina akinek elég kemény beszédei voltak még mikor a Momentum tagja volt. Egy időben Schiffer Andrásnak és az LMP-nek is kampányolt. Idén Vitézy Dávidot támogatta. Farkas Attila Márton sem áll távol a politikától. Az Apu is évek óta politikai megmondóműsorként funkcionál.

Egyébként annak ellenére, hogy Robi is előszeretettel Orbánozik sok mindenben ő is kiszolgálja a rendszert csak sokkal közvetettebb módon. Keresztény spiritualizmus, foci, izraelpártiság, wokellenesség, magyar társadalomkritika visszatérő topikok a műsoraiban. Ahogy az ATV-t is ahol dolgozik sokan álellenzéki csatornának tartják, kifejezetten az ellenzéki érzelmű hallgatók megosztása és elbizonytalanítása a célja.


Ha valakit jobban érdekel a téma olvasson Noam Chomsky-t van egy-két elég mélyreható írása arról, hogy a média miképpen hackeli meg a demokráciát vagy az is az ő mondása volt, hogy az értelmiség a történelem folyamán egyáltalán nem a lázadó szerepét töltötte be épp ellenkezőleg előszeretettel feküdt alá a totalitáriánus rezsimeknek. Értelmiségiek jelentős része pont azáltal vált sikeressé, hogy jobban tudta, hogy hogyan szolgálhatja ki a rendszert, hogyan kell helyezkednie, hogy az a hatalom számára megfelelő legyen.


Hofi karaktere pedig intő példázata a hamis lázadó figurájának. Érdemes némi bizalmatlanságot tanúsítani a rendszert kritizáló Messiás-figurákkal szemben, mert könnyen kiderülhet, hogy nem Messiások hanem szimplán csak Mephistók még rosszabb esetben O’Brienek. Minden valamire való berendezkedés tisztában van azzal, hogy hosszabb ideig képes fennmaradni ha nem hallgattatja el a kritikus hangokat, hanem saját hasznára fordítja őket.

jún. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!