Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csődben van Budapest?

Csődben van Budapest?

Figyelt kérdés
[link]

jún. 18. 11:49
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

"Debrecen mégis tud normálisan működni"


Budapest költségvetése 2023-ban:

465 milliárd kiadás

407 milliárd bevétel

Hiány: 58 milliárd


Debrecen működési 2024-ben:

38 milliárd bevétel

97 milliárd kiadás

Hiány: 59 milliárd


Hogy is van ez?


[link]

jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

Ha már "igazságosságról" beszélsz: Debrecen működési költségeit vegyük 100 milliárdnak, tehát a te logikád szerint Budapestnek 8x nagyobb, azaz közel 800 milliárdból lenne "igazságos" gazdálkodnia.


A beruházásokba tolt pénzekkel együtt Debrecen költségvetése 230 milliárd. Tehát úgy lenne igazságos, hogy Budapest 8x nagyobb, 1.800 milliárdból gazdálkodik.

jún. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
#19 - Debrecen 230 milliárd forintból gazdálkodik, Budapest pedig 448 milliárdból, vagyis lakosságarányosan nézve vagy Debrecentől kellene elvonni 200 milliárdot (!), vagy Budapest bevételeit kiegészíteni nagyságrendileg 1400 milliárd forinttal. Budapest lakossága ugyanis 1,7 millió, Debrecené 202 ezer, vagyis ha a budapesti bevételhez arányosítunk, akkor Debrecennek 30 milliárd jut (amiről érezzük, hogy nevetségesen kevés), ha Debrecenhez arányosítunk, akkor Budapestnek 1900 milliárd jut. Azt is tegyük hozzá, hogy önmagában a HIPA (_HELYI_ iparűzési adó) megdézsmálásával a fidesz eddig legalább 80 milliárd forintot húzott ki Budapest zsebéből.
jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy már írtam, a költségvetés az önkormányzatok hatásköre.
jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

"Ahogy már írtam, a költségvetés az önkormányzatok hatásköre."


Naaa... hát hol marad a süketelés az igazságosságról Fideszes barátom?

jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
77%

"Ahogy már írtam, a költségvetés az önkormányzatok hatásköre."

Akkor a kormány legyen szíves visszavonni a szolidaritási adót, mert az az önkormányzatok költségvetéséhez tartozik. Ugyanígy adja vissza az elvett gépjárműadót, iparűzési adót és miegyebet. Adja vissza az államosított tulajdonokat is, mert azok is az önkormányzat kölségvetését képezte.

Érteni véled már a problémát?

jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
75%

"Ahogy már írtam, a költségvetés az önkormányzatok hatásköre."


Ilyen cinizmushoz már pofa kell. Különösen miután töbek is számokkal mutattuk meg, hogy milyen durván akadályozza Budapest működését a fidesz kormány.

jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

Csak a miheztartás végett:


Debrecen éves költségvetése 230 mrd

Nyíregyháza 145 mrd

Budapest 450 mrd

Bécs: 20 millió Euró azaz közel 8.000 mrd

jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

#25 Ezt biztos nekem akartad írni? Ugyanis tőlem idéztél, de én nem vagyok fideszes.

#26 A felsorolt adókat szerinted csak Pesttel fizettetik?

jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
#29 Mindig elgondolkodtató, hogy a Fideszesek még maguk is szégyellik, hogy azok. Mondjuk az is elgondolkodtató, hogy a Fideszesek azonnal terelnek, amint tényeket és számokat mutat feléjük az ember.
jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!