Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány miért nem ítélte el...

Gyurcsány miért nem ítélte el az oroszokat amikor azok megtámadták grúziát?

Figyelt kérdés
2024. jún. 16. 11:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%
Kemény, hogy ti Fidderek képesek vagytok 14 év után is elmúlt nyócévezni.
2024. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ráadásul egy harmadikutas erő végett, aki folyamatosan vesziti a támogatottságát.
2024. jún. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"A WikiLeaks-iratokból kiderül"


Már régen rossz, ha ebből kell kiderülnie. Aki akkor is követte a politikát az nem szorul Wikileaksre :D


Miért nem ítélte el Oroszország akcióját Gyurcsány? Mert balfsz volt. Ezen felül épp olimpia volt, az oroszok egy hét alatt lezavarták a dolgot és a világ is nagy ívben sz@rt bele. Gondolom ezek együtteseként ( plusz az oroszok felül jövő anyagi támogatás miatt ), egy kis ország vezetőjeként inkább lapított, mint sz@r a fűben.

2024. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

10.

Dehogynem, a hallgatás beleegyezés!

2024. jún. 16. 13:30
 15/19 anonim ***** válasza:

Ja, nem kell ide Wikileaks, ha az Orbán hívők követnék vezérük pálfordulásait, akkor még emlékeznének erre:


"A Fidesz felkéri Gyurcsány Ferencet és kormányát, hogy vizsgálja felül különutas Oroszország-politikáját, mert a magyar kormány nem akadályozhatja tovább az EU és NATO egységes fellépését.


Kérdésre válaszolva Németh Zsolt azt mondta: az orosz nagykövet a diplomáciában megengedhetetlen durvasággal kommentálta Orbán Viktornak az konfliktus ügyében tett nyilatkozatát. Szerinte alapvető diplomácia normákat vesz semmibe az orosz nagykövet, és ezzel nem csupán a Fidesz elnökét, hanem Magyarországot is semmibe veszi, ezért támogatja azt a kezdeményezést, hogy a Külügyminisztérium tiltakozzon emiatt.


Orbán Viktor múlt csütörtökön rádió-és tévényilatkozatot adott, amelyben elítélte Oroszország „nyers erőpolitikáját” Ukrajnával szemben. Az orosz nagykövet, Igor Szavolszkij a pártelnök nyilatkozatára reagálva azt mondta, Orbán valótlanságot állít, és egyrészt nyugodtan, másrészt enyhe undorral fogadja szavait."


Hogy miért volt akkor putyinbarát Gyurcsány, és most miért az Orbán? Ha naív lennék, akkor azt mondanám, hogy azért, mert a szabadság nyugatról jön, de a gáz keletről. De nem vagyok naív. Gyurcsány esetében pl. azért, mert egyike volt azoknak, akik megfúrták a Nabbucco-t, ami versenytárs lehetett volna az oszoszokkal szemben. ( [link] ) Hogy miért - Putyinnak nyilván megvannak a zsarolási és/vagy korrupciós csatornái. Orbán esetén meg azért mert egyrészt annyira szar üzletet kötni a gázra, mint mi az oroszokkal, nem lehet véletlen, meg mondjuk Gruevszki befogadása is a korrupt vezetők iránti szimpátiájáról árulkodik.

2024. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33%

Az orosz-grúz háború elnevezés megtévesztő, de a gyakoris egybites idióták úgyse fogják megérteni.


Az alaphelyzet: Dél-Oszétia és Abházia ki akart válni Grúziából, mert a tökük tele lett az állami szintre emelt grúz nacionalizmusból. Az abházoknak többek között a csecsenek is segítettek - akik mellékesen az oroszokkal is harcban álltak előtte/utána, de talán közben is. Ettől függetlenül az oroszoknak is érdekükben állt egy hozzájuk lojális puffer-állam a határuknál, mert a grúzok eléggé ellenségesek voltak velük. Az oroszok gazdaságilag azóta is segítik Abháziát, amelyik de jure Grúzia része, viszont de facto teljesen független tőle.

Az oszétok helyzete még speciálisabb. Az oszétok egy része Észak-Oszétiában él, másik részük Dél-Oszétiában. A szovjet időkben Észak-Oszétia az Oroszországi SZSZK (Szovjet Szocialista Köztársaság) része volt, Dél-Oszétia a Grúz SZSZK része. Amíg a Szovjetunió létezett, ez kb. annyit jelentett, mint ma nálunk egy megyehatár. Ámde a Szovjetunió 1991-ben megszűnt, a Grúz SZSZK-ból létrejött az önálló Grúzia. Szerencsétlen oszétok rögtön két, egymással elég barátságtalan viszonyban levő országban találták magukat. Közben a grúz nacionalizmustól ugyanúgy szenvedtek a Dél-Oszétiában élők, mint az abházok. Dél-Oszétia ezért akart független lenni, vagy hosszú távon akár az Orosz Föderációhoz is tartozni. Nekik a céljuk csak annyi volt, hogy a népük egy országban, vagy legalább ne két, egymással ellenséges országban éljen. Az oroszok érthető módon támogatták ezt a törekvést. Egyébként a csecsenek (immár Ramzan Kadirov oroszbarát csecsen elnök uralma alatt) szintén aktív segítséget nyújtottak Dél-Oszétia elfoglalásában.


Az ún. orosz-grúz háborúk során tehát az elnevezéssel ellentétben az oroszok csak mellékszereplők voltak: ezek a kis népek a grúzoktól menekülni akartak, és Oroszország nagyhatalmi érdekei pont egybeestek e kis népek függetlenségi törekvéseivel.

2024. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Húha na ez durva ezt is megéltük !


elkezdődött az oroszpárti Gyurcsány mentegetése!

2024. jún. 16. 13:43
 18/19 anonim ***** válasza:
52%
Felőlem nyugodtan bukhat együtt Gyurcsány a mostani vadbarommal. Nekem aztán nem fog egyik sem hiányozni.
2024. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Látom megjöttek az orosz propagandisták is :D
2024. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!