Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne elkerülni, hogy...

Hogy lehetne elkerülni, hogy Magyarországon bármilyen párt, vagy személy túlhatalmat kapjon?

Figyelt kérdés
Erre lenne a fékek és ellensúlyok intézménye. Nem kellene a kétharmadot eltörölni és egy arányosabb választási rendszert bevezetni? Nem lehetne valami erős demokratikus intézmény, ami megakadályozza a túlkapásokat? Azért lenne fontos, hogy a jövőben ne kaphassanak túlhatalmat diktátor alkatú személyek.

jún. 13. 09:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Max két ciklusig (8 évig) lehessen a góré hatalmon

Ez önmagában mondjuk még nem biztos hogy elég, de igen sokat nyomna a latban

jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát ugye addig, amíg azt kérdezik erről, aki éppen hatalmon van, addig a kérdés értelmetlen.
jún. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

A kevésbé radikális megoldás az időtartam korlátozása, azaz ahogy előttem írták, sose tölthessen senki x évnél több időt a hatalomban pozíciótól függetlenül.


Nekem eggyel jobban tetszene, ha eleve nem lennének választások, hanem a képviselői helyeket sorsolással osztanák ki.

jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!