Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kutyapárt és momentumos...

Kutyapárt és momentumos szavazòk: kitartotok ajelenlegi pártotok mellett vagy új pàrtot kerestek?

Figyelt kérdés
Kuttapàrt sokatszor sem èrte el az 5%-ot, ráadásul most volt a legtöbb esèlye elèrni és még a 4% sem lett meg. Momentum pedig lefelé menõ pályán van ès szintèn nem lett meg a 4% sem. Kitartotok a pártotok mellett és kidobjátok a szavazatotokat vagy ùj pàrtot kerestek?

jún. 12. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Tiszára szavazok innentől, de nem azért mert kiábrándultam a Momentumból, az európai politikájuk pl. sokkal közelebb áll hozzám mint a Tiszáé. De a Tisza a jövőben lehet valós kormányváltó erő, a Momentum és az MKKP soha nem lesznek a közelében sem. Most pedig a pedoFidesz maffia leváltása az elsődleges prioritás.
jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Én megosztva szavaztam önkormányzatin a Kutyapártra, EP-n a Momentumra, de egyikért se rajongok egy cseppet sem, csak jobb híján még őket vette be a gyomrom. Megvárom, mi lesz a következő 2 évben, és majd mérlegelek a végén,hogy melyik a legjobb választás. Fanyalgó belbudai liberális vagyok, valódi liberális párt pedig már nagyon régóta nincsen, pedig sztem egy min. 10-20% biztos van,aki hozzám hasonlóan liberális értékrendűnek vallja magát, csak ezeket az értékeket senki se képviseli hitelesen jelenleg.
jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Én alapvetően a DK-MSZP-Párbeszéd trióra szavaztam volna az EP-n, de végül többek közt azért a Momentumra ment az X, hátha ők is bejutnak, és nem csak egy pártszövetség képviseli a magyar baloldalt majd az EP-ben.

Nem hiszem, hogy egy másik pártra fogok szavazni 2026-ban. Azok az alapelvek amikben én hiszek, alapvetően ezen pártok által vannak képviselve. Én nem fogok pusztán azért átszavazni a Tiszára, vagy egyéb, másik pártra, mert annak nagyobb esélye van a Fideszt leváltani.

jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
A kutyapárt az egyetlen értelmes választás és a legutóbbi EP választáshoz képest több mint egy százalékot erősödtek, szóval én kitartok mellettük. Egyébként az megvan, hogy a NER-es arcok kerületében a XII.-ben, kutyapártos polgármester van? Én maradok az MKKP-nél.
jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Az MKKP-t beszavaztuk önkormányzatokba, nem hiszem, hogy bárkiben bíznék inkább. Országgyűlési választásokon mást választanék.
jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy a szó amit keresel: sokaDszor.
jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

#3 Nem értek egyet. Én is baloldali vagyok leginkább, a liberális pártok elveit sokkal inkább magaménak érzem, de nálam van olyan hogy rangsor. A Fidesz toronymagasan a legrosszabb, ráadásul jelen viszonyok közt leválthatatlannak tűnik. Az országot gőzerővel vezetik a pusztulás, a nyomor, a diktatúra felé.

Én speciel a Momentumra szavaztam mindig is amikor lehetett (EP-n 3 napja is rájuk), de be kell látni, hogy semmi esélyük nincs nem hogy kormányt váltani, de mostanra az EP-be kerüléshez szükséges 5%-ot elérni sem.

Ebbe az országba sürgősen nagy változás kell, és ezt elérni sajnos vagy nem sajnos, jelenleg csak és kizárólag a Tiszának van minimális esélye.

Mint mondtam, nem értek egyet velük sem sok mindenben, de nekik van programjuk, és ha már csak annyit el lehetne érni velük, hogy takarodjon a Fidesz, már egy SOKKAL jobb hely lenne ez az ország - a liberálisoknak is.

Magyarországon a 21. században sajnos nem lehet megengedni azt a luxust, hogy arra szavazzunk aki a legközelebb áll hozzánk, mert abból végtelen sok Fidesz kétharmad lesz a szétszóródott szavazatoknak hála. Arra kell szavazni, aki a fő esélyesek közül a kisebbik rossz, és ez jelenleg egyértelműen a Tisza párt.

jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ep-t elvitte a tisza a kutyapártnak. De ezen kívül viszont hatalmas sikereket értek el az önkormányzati választásokon. Már egy ilyen párthoz képest... kerületi polgármester, fővárosi közgyűlés, képviselők... bizonyíthatnak végre, hogy amiket eddig gerillamód műveltek, azokkat a közösség felhatalmazásával mégjobban meg tudnak oldani.

Utána jöhet majd az ogy meg az ep. Nem volt korai azért ez most sem, de hát most elvitte a szavazókat a fideszellenesség a tiszába. Egy demokratikusabb állapotokban összejött volna az az 5%. Ez van... maga a szavazóbázisa nincs 5% a kutyáknak, még, nem erről van szó, de nyilván a pártok több szavazatot kapnak, mint amennyi hívük van, kivéve ilyen hülye helyzetekben, mint a mostani... az ellenzéki pártoknál csak a szavazóbázisok maradtak. Aki mozdítható volt, az átment a tiszára szavazni most. Ugyanígy a fidesznek is van még félmillió elmozdítható szavazója a mostani 2 millióból. Belőlük is lehetnek kutyások ám 😃


A momentum az más... nekik 5% felett volt a szavazóbázisuk. Nem sokkal azért... de ez leépült a gyurcsányhoz dörgölőzések során. Nekik nehéz lesz újjáépülniük. Náluk nem siker a két kerületi polgimester, az egészen biztos. A bp közgyűlésből kimaradás meg pláne szégyen. Az ep kiesés meg várható volt, leépültek nagyon. Ők már csak akkor épülhetnek fel igazán, ha kormányváltás lesz. De akkor is a semmiből kell újjáépülniük.

jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8 Szerintem egy ilyen lefelé tartó pályán nincs visszaút a Mominak. Donàth Anna is lemondott aki szerintem még felfelé húzta a pártot. Mindegyik vitán jól szerepelt és ha õ nem lett volna akkor 2% alatt vègeznek. Bár akkor a kutyák kicsit többet kaptak volna. Saját ismerõseimen láttam, hogy vaciláltak h kutya vagy momentum, eleinte a kutyàkra akartak többen szavazni, csak Donáth jobban meggyõzte õket Le Mariettàval szemben.

Orbi elèg g..i volt, hogy a Donáth Anna kiesésén gúnyolòdott. Kezd nagyon betelni a pohàr nálam h ennyire megaláz embereket.

jún. 12. 22:39
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Orbán egy utolsó gerinctelen féreg, nem kell aggódni, az ő ideje is el fog jönni.
jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!