Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentumot azért büntették...

A Momentumot azért büntették meg a szavazók, mert annyira hazaáruló volt?

Figyelt kérdés
Azt hittem a Bp-i Lmbtq,BDSM,szadomazo,efebofil + egyéb közösség keretében mindig meg lesz a 10%-uk. Ez az elmélet megdölt. Ha megnézzük mit tett a Momentum az elmult 4 évben, akkor netto hazaárulózást "alkotott" Brüsszelben. Eddig úgy adta el a 444,Teletext média, hogy jól tették. Akkor mégse? Nem értem....

jún. 11. 13:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

8 "ha tegnap még egy liberális pártra szavaztak, attól ma már simán Wass Albert idézeteknek csápolnak ha azt látják, hogy ott az erő/ messiás."


Én is erre gondoltam, hogy a sima liberális, woke, LMBTQ-snak is egy Istenre és egy spirtituális közösségre van szüksége, mint a jobboldali vallásosknak. Ugyanaz a jó mindenkinek több ezer éve már bevált. Győzött a vallás. A muszlimok túlélnek és legyőznek itt az őshazánkban is materialistaként minket. Mi már nem szaporodunk és hagyjuk magunk. Jön a csővallásos és elviszi a szavazókat mert ő a messiás. Jön a csővallásos és elfoglalja a kontinenst mert az Istene így akarja. Szociáldarvinizmus

jún. 11. 14:07
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

Az ellenzéki érzelműek már nem pártokra hanem az aktuális kormány ellen szavaznak. Vagyis oda ahol a legnagyobb erőt érzik összpontosulni.

A momentumot ez darálta be. Meg nagyjából senkit nem érdekel mi van az EP-ben, szinte alig van róla szó itthon, mivel épp elég zűr meg uszítás van a belpolitikában egyfolytában.

jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%
Igen, azt amít ők (is) a jogállamiság miatti büntetés melletti kiállásnak hívták, nettó politikai érdekek mentén történő " hazaárulás" volt.
jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem, hanem az a jogállamiság melletti kiállàs volt
jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
57%
Én még most is a Momentumra szavaztam az esélytelenek nyugalmával,de ettől még számtalan kritikám van velük szemben. Szerintem inkább az probléma ,hogy nem voltak képesek egy markánsan liberális irányt hitelesen felvállalni. Mindig csak mismásoltak ,h mit is képviselnek valójában. Ez a semmilyenség az elején nagy népszerűséget hozott nekik,de egy idő után muszáj valamilyennek lenni,mert különben kiüresedik az egész.
jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%

A Momentumnak soha nem volt stabil szavazóbázisa.

Létezik egy jelentős tömeg, olyan választópolgárok, akik kormányváltást szeretnének, de nem találják az ellenzéki pártok között azt, amelyik mellett ki tudnának tartani, ha úgy tetszik, a pártvezetők nem rúgnák el maguktól a szavazókat.

Az ellenzékre szavazók csapódnak ide-oda, attól függően, hogy hol érzik éppen azt, hogy az adott pártnak lehet esélye leváltani a Fideszt (ha nem is most, majd a következő választáson), aztán a pártvezetők rendszeresen lenullázzák a szavazóbázist.

Most a Tisza az aktuális "menedék", de a választási eredményekből az is kitűnik, hogy nem a Fidesztől vitte el a tömegeket, bár nyilván onnan is szavaztak rájuk, az ellenzéki szavazók voksait gyűjtötték be.

Hol van most a néhány hónapja még legerősebb ellenzéki pártnak titulált DK?

Az egykor a Momentumra szavazók voksainak többsége is ott van a Tisza pártál.

Ott látják sokan a kormányváltó erőt, nem csak a Momentum nullázódott le, hanem az egész ellenzéki oldalról tódultak egy helyre a szavazatok.

A Momentumos ballépések csúcsa volt azzal kampányolni, hogy nekik közönhetjük, hogy nem jöttek az EU-s pénzek.

Meg is köszönték nekik.

Az egyszerű magyar választópolgár attól nem érezte magát jobban, hogy nem jöttek az uniós támogatások, a felhasználás ellenőrzéséért kellett volna Brüsszelben lobbizni, azzal mosolyogva kampányolni, hogy "ezt mi intéztük nektek" - ez lett a jutalmuk.

Mindezzel együtt hiba lenne kiemelni csak a Momentumot, hol tart az MSZP, a DK, LMP?

A Mi Hazánktól is elvitt szavazatokat a Tisza, de összességében azt kell meglátni, hogy milyen mértékű lett így a jobbra tolódás.

A baloldali szavazók kikre szavaztak?

jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"A Momentumnak soha nem volt stabil szavazóbázisa."


Maga Donáth Anna mondta, hogy azért nem mond le még akkor, mert a transzokat, melegeket, lipsztik leszbikusokat, efebofileket stb csak ők képviselik. Akkor ti hova szavaztatok emberek?

jún. 11. 15:38
 18/22 anonim ***** válasza:
66%
Úgy tudom nem a Momentum keveredett hecker-votrányba, nem a momentum árulta el a NATO-t, s ezzel Brüsszelt. Nem a momentum putin parti, nem a momentum keveredett pedo botrányba. Hogy ki a hazaáruló azt fontold meg.
jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

#17 "Maga Donáth Anna mondta, hogy azért nem mond le még akkor, mert a transzokat, melegeket, lipsztik leszbikusokat, efebofileket stb csak ők képviselik. Akkor ti hova szavaztatok emberek?"

Na most vagy hülyeséget beszélt Donáth Anna vagy ennyire kevesen vannak ezek a felsorolt személyek a magyar szavazók között, ha mind mégis rájuk szavazott.

Persze a kettő együtt valószínűbb. :)

jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Két ok:

1) a Momentum azzal lett népszerű még amikor népszerű lett, hogy más ellenzékiséget kínált, mint az addigi ellenzéki pártok... Aztán beállt közéjük az összefogásba.

2) a szavazóik nem szektásak. És fontosabb nekik az, hogy leváltsák a Fideszt, mint a liberalizmus. Ezért hajlandóak olyan pártra is szavazni, amivel ugyan kevésbé értenek egyet, de esélyt látnak vele a változásra.

jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!