Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van realitása annak, hogy...

Van realitása annak, hogy újraszámolás után Vitézy nyer?

Figyelt kérdés

jún. 10. 17:28
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
A nagy probléma még, hogy ahol csak Szentkirályit jelölték, és így lett érvénytelen szavazólap. Abból két tolvonással lehet egy érvényes szavazólapot csinálni utólag.
jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
24%

#19

Csak pont azt mondom, hogy nincs szétszórva. Nem sok 1-1 lakás van, ami no-go zóna, hanem vannak ismert helyek, ahol egy egész utca ilyen, pl. a Hős utca ilyen volt.

Fizikailag is közel laknak egymáshoz.


Másrészt, ahogy mondtam, ha fentebbről jött utasítást értelmeztek félre adott közösségek, akkor szintén érthető, hogy miért nem oszlik meg és miért csak 1-1 helyen látható ez.


De ez a "pont most történik" ugyanúgy hajaz arra, amit állítok, hogy egyes utasítások nem értek célba, amikor kiderült, hogy másra kell szavazni. És lehet, hogy a XIV. kerületi fideszes jól elmondta, hogy kire tegyék, de egy másik kerületnél vagy szavazókörben nem sikerült.

És a fidesz tudhatta előre, viszont ha elmondja előre, akkor az kiderülhetett volna, amit meg nem akart, mert pont a meglepetés ereje lett volna a lényeg.



Mondjuk igazából nekem mindegy. Szerintem simán nem kellene azoknak döntenie, akik annyira sem tájékozódtak, hogy tudják, hogy kire lehet érvényes szavazatot leadni.

Persze ha valamit rosszul számoltak, azt számolják át, de új szavazás pl. csak ezért ne legyen, mert a választó tájékozatlan.

jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
76%

#22:


Az újra szavazást csak arra az esetre írtam, ha mondjuk kiderülne, hogy a szavazólapok voltak olyan módon "félreértehetők", hogy nem volt egyértemű kikre lehet szavazni. (pl nem látszódott a kihúzás). Ez ilyen esetben egyértelműen nem a szavazók hibája. Hiszen csak akkor várható el jogosan az érvényes szavazat leadás, ha maguk a szavazólapok is alapból helyesek.


Ez azért más eset, mint hogy a szavazók ugyan teljesen jó/egyértelmű szavazólapot kapnak, de rossz döntést hoznak, rosszul mérlegelnek, vagy rossz "instrukciókat" kaptak a "megbízóktól". Utóbbi esetken szerintem sem kell újraszavaztatni.

jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
76%

#23

Csak nem tudod megkülönböztetni a két esetet. Ha tényleg szavazókörfüggő volt, akkor is látni, hogy nem mindenki szavazott érvénytelenül, vagyis mégis voltak emberek, akik ennek ellenére képesek voltak érvényesen szavazni.

Innentől kezdve pedig nem fogod tudni eldönteni, hogy rossz utasítást kaptak vagy tényleg nehezen lehetett látni, mert voltak bizony, akik jól látták és képesek voltak érvényesen szavazni.

jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
43%

Elég jelentős, de páran már kifejtették itt miért.

És nem, ez nem igaz hog minimálisan. Nem az előző évek átszámolási eredményeit kell nézni, ahol melékem szerint szinte soha nem változtatott semmit az átszámolás.


Hanem hogy most olyan probléma merült fel a visszalépés-kihúzás-értékelés tengelyen, ami még SOHA nem volt.


És a különbség iy olyan csekély a két oldal között. hogy nagyon esélyes, hogy az eredmény megfordul.


Sőt valszeg Karácsony is tudja ezt, Ő meg ezért akar egy új szavazást. Mert a mostani átszámolás miatt, 99% hogy neki bukta. Egy új szavazásnál meg új esélyt kapna.

jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
24%

Most mondanám hogy megmondtam :D :D :D (#10 voltam)...

Csak idézek egy hírportálról, utána matekozzunk:


"Az eddig újraszámolt kerületekben már többszáz (nem hivatalosan az első nyolc kerületben 141), eredetileg érvénytelennek minősített, most mégis az érvényesek közé sorolt szavazólapot találtak. Helyszíni információk szerint ezek között több lehet a Vitézy Dávidra leadott voks, de nem csak az LMP jelöltjének szavazatszáma emelkedhet."


És 23 kerület van. Nyilván nem mindben (állítólag volt ahol 0 volt az érvényessé minősített, és olyan is amiben 14 volt, amiből csak 2 ment Karácsonyra) átalgosan 17 újra érvényes szavazat van. Akkor ez 23 kerületnél kb 405 újra érvényes szavazat. Mondjuk 90%-a menjen Vitézire, akkor ez +364 voks Vitézynek.


Az újraszámolás Karácsony vezetett 324 vokssal.


Tehát most úgy néz ki a jóslat. Hogy ha BÁRMELYIK is nyer, azk kb. két tucat szavazat többség lesz. :)


És most már olyan közel a két oldal, hogy esélytelen jósolgatni. De szerintem továbbra is Vitézy lesz a nyertese.



(Egyébként ha az eddig nem hivatalosan elsimert 14-ből 2 Karácsonyra ment arányt vesszük: 85% Vitézynek az újra érvényes voks. Akkor most az újrázásnál csak +344 Vitézynek. De ezzel is nyer. 20 szavazattal, egy majdnem 2 millás városban... vicces lesz)

jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
34%
Úgyhogy az én jelenlegi jóslatom: 99.9% Vitézy fog nyerni. Kb 40-200 voks előnnyel. (Kisebb lesz az előnye, mint ami az újraszámolás előtt Karácsonynak volt.)
jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
#26 az egyébként nem számít csalásnak, ha ENNYI szavazatot fogadtak el érvénytelennek, ami ezek szerint mégis érvényes? Nem igazán értem...
jún. 14. 13:49
 29/36 A kérdező kommentje:
jún. 14. 13:52
 30/36 anonim ***** válasza:
24%

Vége a szavazatszámlásnak. A még nem hivatalos eredmény össezsítve:


"De végül kis különbséggel, mindössze 54 szavazattal Karácsony Gergely nyert."


Szóval 0,01% jött be. De éppenhogy. 54 szavazat különbség kb 800 ezer voksban...

jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!