Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt nevezik Magyarországon...

Ezt nevezik Magyarországon szavazatszámlálásnak??

Figyelt kérdés

Nézem ezt a fotót ennek a weboldalnak a tetején: [link] "Szavazatszámlálás az önkormányzati, európai parlamenti (EP-) és nemzetiségi választásokon a győri Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeumban kialakított 7. szavazókörben 2024. június 9-én" aláírással. Nem értem, miért kellett ennyi szavazólapot kiönteni az asztalok tetejére? Miért nem lehetett egyenként kivéve a szavazóládából felbontani és iktatni a szavazólapok tartalmát? Egy-egy személyt rá lehetett volna állítani az eltérő féleségű szavazólapok egy-egy féleségű egyedeinek megvizsgálására és a szavazat iktatására. Győrben háromféle szavazólap volt, EP, polgármesteri és képviselői, így az első személy vehette volna ki az urnából, bonthatta volna a borítékot és adhatta volna a megfelelő értékelő/iktató személynek a hozzá szignózott típusú szavazólapot a további három értékelő/iktató személy közül. Az értékelt szavazólapot három erre a célra odakészített, előzetesen megvizsgált és felcímkézett üres urnába tehették volna a kiértékelő személyek, míg a bontó személy a borítékokat tehette volna egy negyedik dobozba. A további két személy ellenőrizhette volna a dolgozó négyet, illetve megadott idő után kis szünetet tartva körforgóban válthatták volna egymást.

Még szerencsésebb módszer lehetett volna az, hogy van három hatalmas hosszúkás asztal üres induló állapotban az egyes szavazatféleségek szortírozására, kellő számú súllyal (pl. 12 db súllyal az EP szavazatok esetében) és a példánkban három kiértékelő személy szerepe csak arra szorítkozott volna, hogy az egyes pártokra/személyekre adott voksok szerinti külön halmokba rakta volna az aktuálisan kezébe vett szavazólapot, az érvénytelennek ítéltet pedig a legutolsó halomba. A halmokat a súlyok védték volna a széteséstől. A legutolsó boríték tartalmának szétszortírozása után pedig megszámlálhatták volna az egyes halmokba került szavazólapok számát és naplózhatták volna. Célszerűen minden bizottsági tagnak meg kellett volna számolnia minden halom tartalmát és iktatnia a saját adatlapján a darabszámokat és utána az adatlapok tartalmát össze kellett volna vetni. Eltérés esetén akié eltért a többiekétől, a helyett a bizottság elnökének kellett volna átszámolnia a többiek szeme által figyelve a kérdéses halomban lévő szavazólapokat. A számlálásokkal párhuzamosan lehetett volna figyelni az érvényesség/érvénytelenség szerinti helyes halomba való kerülésre is.

Ami pozitívum, hogy a földön nem volt egyetlen szavazólap vagy boríték sem és tükörtiszta volt.

Herman Hollerith forog a sírjában...



jún. 10. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon sötét csalások történtek a fővárosban is. Volt, ahova a barom Fidesz nem is delegált számlálót.


Volt, ahol nem adtak borítékot.


Volt, ahol nem volt előkészítve minden lap.


Másutt nem a szavazó előtt pecsételték le a lapot.


Nem volt erős kampány, hogy mire figyeljenek a szavszók, hogy ne verjék át őket.


A kormánypártok a fővárosban is sokkal erősebbek lennének, ha itt-ott nem csaltak volna rutinból a kommunisták.

jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
1 Soros műve
jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenhol így megy. Ha egyenként akarnál iktatni minden szavazólapot meg mindent részletesen dokumentálni akkor hetekig eltartana a számlálás. De ezért van lehetőség az újraszámolásra és a független illetve minden párt részéről delegáltnak, hogy ne történjen csalás. Esetleg 1-2 szavazatot tudnak elcsalni a delegáltak de ahol több ezer szavazat van ott nem oszt nem szoroz a végeredményen pár szavazat.
jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%

#3!


De ahol párszáz szavazat és pár tizedszázalék különbség alakult ki, ott számítanak ezek is.

jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

További kérdéseket vet fel a szavazólapok biztonságos tárolása a hivatalos végleges eredmény kihirdetéséig. Minden helyi választási irodában rendelkezésre áll megfelelő méretű, tűzbiztos, csak több kulcs egyidejű alkalmazásával nyitható páncélszekrény?

Mennyire tartós a tinta a szavazófülkékbe kihelyezett tollakban? Léteznek színváltó és eltűnő szöveget író tollak/tinták is...

A szavazatszámok lejelentése több, független párhuzamos csatornán történik és ellenérdekű Bizottsági tagok által? Nem:

"202.§ (3)* A szavazatszámláló bizottság jegyzőkönyvvezetője a szavazóköri jegyzőkönyv adattartalmát – a jegyzőkönyv kitöltését követően haladéktalanul – a helyi választási irodába továbbítja, amely azt a választási informatikai rendszerben rögzíti."

jún. 10. 14:21
 7/12 A kérdező kommentje:
#1: Jó lenne pár konkrét eset a probléma, hely, idő, érintett személy megadásával.
jún. 10. 14:27
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Édesanyám szavazatszámláló egy 8000 fős településen már több évtizede. Hasonlóan dolgoznak ők is és az elmondása alapján elképzelhetetlen, hogy náluk bárki csaljon, mert többszörösen ellenőriznek mindent és politikailag is vegyes a társaság. Tollat se engednek m az asztal közelébe, amikor már számolnak. Illetve csapatokban számolnak, sosem csak egy ember.


Anyám azt mondta, hogy ő a sok évtized alatt sosem tapasztalt csalási kísérletet és végső soron mindenki tisztességesen dolgozik náluk politikai hátteréről függetlenül.

jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

2020-ban az USA választáson a levélszavazatok automatizált feldolgozásában lévő gépi aláírásellenőrző feszesre állításával csaltak, amikor is személynek kellett átvennie a szoftvertől az aláírásegyezés megítélését. Nagyon sok szavazatot manipuláltak meg ezzel a módszerrel.

.

Olyan szavazólap kellene, amellyel nem lehet érvénytelen szavazatot leadni. Pl. átvehetnénk a boltok módszerét: Csak akkor engedne a fülke kijönni, ha leolvastatnánk a szavazólapot és azon lenne érvényes szavazat, rontott lapot elnyelné a leolvasó és helyette adna üres újat. Több párhuzamos fülke esetén még az inkognitónk is többé-kevésbé megmaradna. Meg lehetne spórolni a szavazatszámlálást is. (c)

jún. 10. 14:51
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Ezzel nem értek egyet, az embereknek joguk van érvénytelenül szavazni és ezzel én is éltem már. Ez is egy véleménynyilvánítási forma. Illetve én jobban megbízok egy 'analóg' rendszerben, mint egy digitálisban.
jún. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!