Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van realitása annak, hogy...

Van realitása annak, hogy újraszámolás után Vitézy nyer?

Figyelt kérdés

jún. 10. 17:28
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
#10 de miből gondolják, hogy ilyet érvénytelennek fogadtak el?
jún. 13. 12:09
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

#11 Ez csak feltételezés, főleg úgy, hogy voltak Fidesz delegáltak is mindenhol. Ha valóban így számoltak volna, az egyébként nemcsak hiba, hanem csalás is lenne.


Egy pár hasonló előfordulhat, de kétlem hogy akárcsak 50-nél is több ilyet találjanak.

jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
#12 hát igen, ezért tartom furcsának. Mármint nem tudom pontosan hogy működik a számolás, de azt nem csak egy ember nézi meg, nem?
jún. 13. 13:09
 14/36 anonim ***** válasza:
52%

#9

Csak nem 1.3 millió ember szavazott Bp-en. És egyébként is csak az érvényteleneket számolják újra, ami meg 22 ezer kb.


#10

Azért rossz a felvetésed, mert a többség nem ezért szavazott érvénytelenül, hanem mert a mesterük is így szavazott és azt mondta, hogy ők is szavazzanak így. Ez kifejezetten MP miatt történt.

jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

#10 voltam.

Rendben van várjuk ki.


#12:

Mert voltak olyan szavazókörök, ahol kiugróan magas volt az ilyenek miatt érvénytelennek minőaített, míg máshol alig volt. Ezt meg is irták.


Nyilvánvaló, hogy ha a szavazók szándékos/véletlen szavaztak rosszul, az empíria sokkal egynletesebb lett volna. Hiszen ezek a félreszavazók nem azavazókörzet "függőek".


Viaszont a hogy csak adott szavazókörökben volt kiugróan magas az érvénytelenség, ez arra utal, hogy az adott szavazókör koértékelésében van valami eltérés a többihez képest.

jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

#15

Nem feltétlen. Tekintve, hogy vannak a városban egymáshoz közel élő közösségek, amik adott esetben hasonlóan szavaznak, így elképzelhető, hogy mindenki ugyanúgy lesz érvénytelen.


Pl. nagyot ment a sajtóban a venezuelaiak szavaztatása, akiknek leírták, hogy kire kell szavazni. Ha hasonló esetek voltak még, akkor simán lehetséges, hogy 1-1 szavazókörben kimagasló érvénytelen szavazatszám jött.

jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

#10: Voltam.


#15: Szerintem Budapest az a város, ahol az ember a szomszédját nem ismeri, nem az hogy olyan legyen a közösség hogy ugyanúgy szavaznak. És kizártnak tartom, hogy az egyik szavazókörben 9% a rontot szavazólapok aránya, csak mert ott M.P. fanok élnek. A mellette lévőben meg az országos átlag 1-2% rontás jön ki, mert ott alig élnek M.P. fanok, vagy Ők nem akarnak szándékosan érvénytelen szavazatot leadni.


Én továbbra is azt gondolom, NEM a szavazók tudatos döntése okozta, hogy egyes szavazókörzetekben majdnem 10x-es az érvénytelen szavazólapok aránya mint másban. Nem lehetséges, kizárt.


-------------


Még egy lehetőség lehet, ami megmagyarázza hogy egyes szavazókörökben miért volt kiugróan magas, másokban pedig teljesen alacsony az érvénytelen szavazólapok száma.


Ugyanis elképzelhető, hogy az egyes szavazókörök módszere Szentkirályi kihúzására más-más volt. Olvastam, hogy van ahol nyomtatóval oldották meg, volt ahol tollal/vonalzóval, volt ahol vastag filctollal.


És abban a szavazókörben, ahol a "tollas" módszert használták, simán lehet hogy emiatt lett magas azon szavazólapok aránya, ahol CSAK Szentkirályit jelölték meg.


Viszont ha utóbbi eset áll fenn, akkor meg az a kérdéses, hogy nem-e a szavazóbizottságok hibáztak? Most anélkül hogy Vitézy fan lennék, felmerülhet hogy ezekben a szavazókörökben a választás "tisztasága" elég erősen kérdéses lehet. Hiszen akkor a szavazólapok voltak "rosszak". Ami meg felveti annak a kérdését, hogy ezeken a helyeken ismételni kellene-e.


-------------


Szerintem csak egyes szavazóbizottságok "hábája" okozhtaja a 10x-es aránytalanságot. Ez a hiba két ponton történhetett így (akár vegyesen is):

1. Vagy a Szentkirályi nevének kihúzás volt béna egyes körökben, és ezekben sok CSAK Szentkirályis szavazat lett. EZ a hiba utólag "nem javítható". (Hibás lap = újraszavazás?)


2. Vagy a kiértékelésnél a "Szentkirályis + érvényes szavazat másra" szavazalópakot érvénytelenítették. Ez hiba, de ez a hiba nyilván utólag korrigálható, egy újraszámolással.


És ismétlem, arra alapozom hogy Vitézy fog nyerni, hogy ha a 2. "hiba" a túlsúlyos a szavazókörökben. Ugyanis aki Szentkirályira ÉS mellette valaki másra is adott le érvényes voksot, az a másvalaki 99% hogy Vitézy.



Akár hogy nézzük, az újrszavazás igazából Karácsonyra veszélyes. Neki több szavazatot a matek miatt nemigen hozhat az újraszámolás. Viszont Vitézynek igen. És iszonyat vékony a "jég".

jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

#17

Kivéve, ha helyi közösségekről van szó, pl. a cigány kisebbségek rendszerint ilyen közösségekben élnek Bp-en belül és ismerik egymást.

A fidesz már más nagy városban is volt elítélve a szavazatuk megvásárlásával, így nem lenne meglepő, ha hozzájuk nem jutott volna el az infó és együtt szavazva érvénytelen szavazatot hoztak össze.


A venezuelai csak egy példa volt, de nem ők az egyetlen vendégmunkások, vagyis ez szintén olyan, ami okozhatja és ők szintén egymáshoz közel vannak elhelyezve.

jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

#18 (#10 es vagyok még mindig):


Nem "Bp-n belülről" beszélünk. Mert én szavazókörökre lebontva írtam az eszmefuttatásom. Másfelől ha a kisebbség egész Bp-en szétszóra, de nagyrészt ugyanúgy szavaznak/rontabak/bénáznak/stb. Akkor sem lettek volna ekkra különbségek az érvénytelen lapok számában.


Jut eszembe új érv: Mint ahogy eddig sem volt emlékeim szerint a Bp-i választásokon. De olyan sem volt még, hogy kézzel huzigáljanak ki egy nevet a választás előttt 48 órával. Azért ez is elgondolkodtató, hogy pont most történik. És vásárolt szavazatok, kisebbségek akik ismerik egymást, és ugyanúgy szavaznak... régebben is voltak.


Akkor mondjuk vegyük a szavazatvásárlós példát. A sejtésem, hogy a Fidesz előre tudta hogy Szentkirályit visszalépteti. Tehát nem hiszem hogy megvett szavazóknak azt mondta volna: Szavazzatok Szeentkirályira. Nyilván eleve Vitézyt kérték volna.


Másfelől arra meg nem hiszem hogy valai "érvénytelen" szavazatokat vesz. Annak aztán semmi értelme.

jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Mindegy, holnap estére már elvileg meglesz az érvénytelennek nyilvánított lapok újreértékelése.


Remélem majd azt is közlik, hogy az érvénytelennek nyilvánításoknak milyen okai voltak, és milyen arányban fordultak elő.

jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!