Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum honnan tudja az én...

A Momentum honnan tudja az én és a családtagjaim magán mobiltelefonszámát?

Figyelt kérdés

A minap engem és több családtagomat is magántelefonszámon keresett a Momentum a kampányüzenetével.


Nem vezetékes telefonszámon, hanem mobiltelefonszámon.



jún. 6. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Kubatov kölcsönadta nekik a listáját.
jún. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A telefontársaságtól kérdezd. Simán áruba bocsáthatnak listákat. Vagy valami más hely, ahol megadtad.
jún. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
A Momentum nem szégyelli magát, és szürkezónás megoldásokkal szerzik meg az emberek telefonszámát. Engem is felhívtak, de rájuk is nyomtam a telefont rögtön. Le is tiltottam a telefonszámot!
jún. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A Medián? Mostanában háromszor hívtak. Nem tudja valaki Annácska privát mobil számát? Meg szeretném köszönni hívását. Sajnálatos módon nem volt szerencsém beszélni vele. Felvett reklámot játszottak le.
jún. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Két legális lehetőség kínálkozik:


- lehet venni anonimizált telefonszám listákat a szolgáltatóktól. Ilyenkor a neved nem kapja meg, csak azt, hogy az adott szám az ország melyik felén fog kicsöngeni. (esetleg még egyéb nem személyes adattal is lehet szűkíteni a felhasználók körét)

- Valamikor te adtad meg nekik egy petíció aláírásakor és felhatalmaztad őket, hogy tárolják az adatodat.

jún. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csak elkezdik hívogatni a számokat 1-től növekvő sorrendben. Így a titkosakat is fel lehet hívni, mert amúgy nem tilos.

Megadsz egy tartományt a gépnek, az meg hívja egymás után, lejátsza az üzenetet és kész is.

jún. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Engem is hivogattak. Ki is nyomtam. Nem èrdekelnek.
jún. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Valószínűleg megadtad a számod nekik valamikor, és ezesetben semmilyen "szürkezóna" nincs benne.

Nyilván minden párt hívogatja azokat, akik megadták nekik a számukat ilyenkor választás előtt.

Meg is kérdezhetted volna a hívótól, hogy honnan a szám.

És kérheted is az adataid törlését.

jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Az ész megáll, hogy tényleg létezik ilyen szinten tájékozatlan ember, mint te, 8-as! Nem, nem adtam meg a számomat Vitézy Dávidnak (nálam pont nem Momentum), és nem: nem tudom megkérdezni a hívótól, hogy honnan a szám, mert a vonal másik végén nem Vitézy Dávid van, hanem: na-na-na ... egy automata! Agyam eldobom, hogy valaki ennyire ne legyen képben, és még hozzá is szól!
jún. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: ha valamiben nem értünkegyet, akkor miért kell a másikat leszúrni? (javadra írható, hogy még viszonylag udavariasan tetted)


Amiről te beszélsz, az az automata hívás, amiről én, az az, amikor valaki felhív - tudniillik van ilyen is. Azt hiszem, te vagy a tájékozatlan.


Az automata hívást nyomják ezerrel az ezzel foglalkozó cégek, szóval ilyen esetben az is lehet, hogy a pártnak nincs is meg a szám, hanem csak megbízott egy céget, hogy hívjon véletlen számokat vagy a saját adatbázisát.

De van élő hívás is, azt meg azokra a számokra, melyek magvannak nekik.

jún. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!