Gyurcsány Ferenc tényleg nem az öszödi beszéd miatt mondott le?
Mert én egész eddig azt hittem, de most láttam egy régebbi videót, amiben azt mondták, hogy a tizenharmadik havi nyugdíjjal volt ott valami probléma és hogy azért mondott le.
Mi volt Gyurcsány lemondásának oka?
Tényleg nem, hiszen 2009-ben mondott le, míg a beszéd 2006-ban került nyilvánosságra.
A lemondás oka az államcsőd volt, be kellett hívni az IMF-t, brutális lakossági megszorításokat kellett bevezetni, és ezt nem akarta elvégezni, hogy ne az ő nevéhez kötődjön. Annyira váratlanul mondott le, hogy erre nem is készült fel senki, sokáig nem is találtak utódot.
A #3 szépen felmondta a narancskomcsi propagandát, jár a krumpli.
Gyurcsány a 2008-as gazdasági világválságba bukott bele, vagyis abba ahogy ők menedzselték a gazdaságot a válságig, ami a válság miatt kicsit megreccsent. ( bár közel sem annyira mint a Fidesz alatt '22-23-ban ).
Gyurcsányék az egyszerűbb utat választották az IMF hitelt és hitelkeretet, ami mint mentőöv nem rossz megoldás. Az IMFnek viszont komoly politikai feltételei is vannak: csak úgy adnak hitelt ha a probléma okozója repül, ami annyit jelentett hogy a kormányfő és a gazdasági minszter lemond. Ehhez csináltak egy "színjátékot": beadtak egy bizalmatlansági indítványt a parlamentben, a parlament szavazott és ennek eredményeként lemondatta a miniszterelnököt.
Így távozott Gyurcsány és így jött a Bajnai-Oszkó páros, az öszödi beszêd után majd 3 évvel.
Durva, hogy még Gyurcsány alatt is működött a parlamentáris demokrácia 😂
#5: "Marhaság, sok állam kapott IMF hitelt ilyen feltételek nélkül."
Sorold ezeket az államokat légyszi :)
A #-4s szépen felmondta a vöröskomcsi propagandát, jár a krumpli.
A világválság azért vágta földhöz Magyaroszágot, mert Gyurcsányék csak úgy csináltak, mintha kormányoztak volna. Jó kommunistához méltón az egyetlen ötletük az volt, hogy hitelt vesznek fel. Meg persze adót emeltek, hogy legyen bevétele az államnak, de semmit nem tettek, amivel ösztönözték, segítették volna a vállalkozásokat.
4-eske magát cáfolja meg, hiszen Gyurcsány vette fel 2008-ban a hitelt, tehát adtak neki, az IMF-nek semmi köze nem volt a lemondásához.
Az MSZP-ben hatalmi harc volt.
Vissza kell menni pár évet. Medgyessy volt korábban az MSZP miniszterelnöke, akiről azonnal kiderült a D-209-es ügy és 2x100 napos osztogatásba kezdett. Ami növelte a népszerűségét, de a csőd felé vitte az országot. Gyurcsány volt a tanácsadója. Amikor az MSZP és Medgyessy népszerűsége mélyen volt, akkor gyakorlatilg megpuccsolták és az MSZP a régi motoros Kiss Pétert akarta a helyére. Gyurcsány viszont szintén indult a pozícióért és rövid idő alatt megfordította a helyzetet és végül őt választották meg miniszterelnöknek.
Ez azért volt kellemetlen az MSZP öregjeinek, mert Gyurcsány eleve meg akarta reformálni az MSZP-t, ami azt jelentette, hogy a régi arcokat kiteszi vagy háttérbe szorítja és a saját embereivel építi újra a pártot.
Viszont Gyurcsány sem tudott kormányozni (vele nyerte a következő választást az MSZP) és az Öszödi beszéld után ez mindenki számára nyilvánvaló volt. Valószínű, hogy az MSZP régi magból szivárogtatta ki valaki beszéldet, mert ők meg akartak szabadulni Gyurcsánytól. (Sőt, ez biztos, csak a nevet nem tudjuk.) Viszont Gyurcsány foggal-körömmel ragaszkodott a hatalomhoz. Viszont az Öszödi beszéd, a tüntetések kezelése (emberek gumibotozása, szemkilövés, stb.), a csőd felé száguldás egyértelművé tette, hogy az MSZP nem tud újabb választást nyerni Gyurcsánnyal.
Hivatalosan Gyurcsány mondott le, de 1 évvel a választások előtt az MSZP-nek meg kellett szabadulnia tőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!