Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tegnapi tévés vitán a...

A tegnapi tévés vitán a legtöbb ellenzéki miért igyekezett kikerülni a migrációs témakört?

Figyelt kérdés
Volt, aki egyenesen egyből másra terelte a szót a migrációs témáról. Miért?

máj. 31. 08:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10


"Tévedés, azért kaptunk szankciókat, mert nem kezeltük, helyette éheztettünk embereket."


Butaság. Ti hergeltétek az illegális migránsokat, hogy menjenek neki a rendőröknek, a felkínált élelmiszereket pedig dobják ki. A végén vizsgálat is indult, mert szúrófegyvereket osztogattatok nekik még a szerb oldalon.


"Elég sokat olvasok, ezért tudom, hogy pont azért kaptuk a szankciókat, mert semmilyen migráció kezelés nem történt."


Történt volna, de mint írtam, ti uszítottátok az illegális bevándorlókat, plusz rábeszéltétek őket, hogy ahol lehet, nehezítsék a magyar hatóságok munkáját.


"Pl. a szétosztásra vonatkozó tervek, azok nem migráns személyekről szóltak. Hanem menekültek kérelméről."


Mivel eldobattátok velük a hivatalos dokumentumaikat, így EU szerte kb lehetetlen lett megállapítani, hogy ki az illegális és ki a valódi menekült. Szándékosan és előre kitervelten egy folyamatos aknamunkát végeztek.


"Ez le van írva az EU honlapján is, hogy a rendszer így működött volna."


Ez is csak egy újabb hazudozás. Sehol nincs leírva, hogy az egész illegális migrációt megúsztuk volna egyszeri 1300 fővel. Ez egy automatikus elosztórendszerről szólt, aminek az első üteme 1300 fő, és ez évente ismétlődik. Azaz olyanokat fogadjunk be, akiket ti a rendszer ellen uszítotok, és erőszakra buzdítjátok őket.


"Az állításom az, hogy akkor lenne ez EU-s dolog, vagyis lenne fontos ez EP vitán, ha átadjuk ezt a szuverén jogunkat."


Amit eddig elértetek, azután inkább nem bízunk a ti "munkátokban". Vadállatokat csináltatok a menedékkérőkből, erre jó példa Röszke, ahol miattuk majdnem emberek haltak meg, a ti közreműködésetekkel.


"Azokat a szerződéseket kell betartani, amiket egyszer aláírtunk, pl. emberi jogokról szólót, amit megszegtünk, amikor fél évig éheztettünk potenciális menekülteket. Nem migránsokat, menekülteket, mert kérelmet nyújtottak be."


Ez egy kétirányú dolog. Mivel az illegális bevándorlókat (miután kérelmet nyújtottak be, attól még azok maradtak, hála az aknamunkátoknak) feltüzeltétek, hogy nekik csak követeléseik lehetnek, és kötelességeik nincsenek, emiatt miattatok lett a probléma akut.

Így viszont már értem, hogy a vitán szereplő jelöltjeitek miért terelték el az egész migrációs témakört olyan hihetetlenül kínosan. Végül is senki nem vállalja fel túl szívesen, hogy az elképzeléseik bomlasztó jellegűek egész Európa számára migráció terén.

jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11

Ha nem tudod miről beszélsz, akkor ne szólj közbe. Semmi illegális migránsokról nem volt itt szó. Itt a fidesz által kitalált tranzitzónákban lévő emberekről volt.


A fidesz találta ki, hogy amíg a menedékkérelem elbírálásra kerül addig a tranzitzónában kell élniük, ahol a kormány vállalja az ellátásukat. Nos, nem látta el őket, éheztette őket.

Így ha valaki visszafordult élelemért, akkor a kormány a törvényben lévő kiskapura hivatkozva azt mondta, hogy aki visszafordult azt automatikusan vissza lehet utasítani.

Voltak, akik emiatt a tranzitzónában maradtak éhezni, voltak, akik majdnem 2 évig éheztek a gyerekükkel együtt. Ez bírósági tény, mivel a bíróság is elítélte a kormányt.


Amikor pedig a "gonosz" civilszervezetek megint jöttek volna ellátni a kormány munkáját és ételt hoztak, akkor a rendőrség az étel átadását megakadályozta, hogy tovább éheztethessék őket.


Tehát te itt most kínzás mellett állsz ki és más embereket megkínzó embereket védesz, mivel az éheztetés kínzásnak minősül.


"Ez is csak egy újabb hazudozás. Sehol nincs leírva, hogy az egész illegális migrációt megúsztuk volna egyszeri 1300 fővel"

Uhhh, nem ez volt az állításom, nem lep meg, hogy nem tudsz olvasni.

Az állításom az volt, hogy a saját rendszerünk szerint dönthetjük el, hogy ki felel meg az ország standard-jeinek.

A szétosztás csak a menedékkérelmek szétosztásáról szólt, nem konkrétan emberekről. Szóval ha mi tudunk egy korrekt rendszert fenntartani, ami alapján mondjuk az 1300 ember egyike se számít menekültnek, akkor az EU-nak megfeleltünk volna és senki nem jött volna ide.


"Azaz olyanokat fogadjunk be, akiket ti a rendszer ellen uszítotok, és erőszakra buzdítjátok őket."

ERre eddig nem reagáltam, de azért most annyit megjegyzek, hogy senki nem hergelte őket az ellenzéki oldalról. A fidesz kezdte el őket éheztetni, meg jogilag átb*szni, ami nem tetszett nekik, ezért bizony jó páran azért kicsit erőszakosabbak lettek.

Korrekt módon kell eljárni és ők is fognak viselkedni, ez a trükk.


Illetve megjegyzem, hogy azért mert te skizofrén vagy, vagy 15 személyiséggel, attól még egyetlen ember vagyok, szóval el is hagyhatod a többes szám második személyű megjegyzéseket, kedves skizo.


"miután kérelmet nyújtottak be, attól még azok maradtak"

Egyébként nem, a magyar jog szerint sem illegális migránsok. És ezt nem én mondom, hanem a jog.


"Így viszont már értem, hogy a vitán szereplő jelöltjeitek miért terelték el"

Jah, már értem.

Kérdező, rossz acc-ba vagy belépve. Kicsit se ciki, hogy több accounttal kell válaszolgatnod, mert nem tudsz cáfolni. :D

jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"A fidesz kezdte el őket éheztetni"


Ti mondtátok nekik, hogy akadályozzák a hatóságokat ahol csak lehet. Elhitettétek velük, hogy ez mindent megold. És ti beszéltek emberségről? Meg tudtál ezzel a mérhetetlenül rosszindulatú magatartással bárkit is győzni arról, hogy te milyen emberséges vagy, miközben másokat fizikai erőszakra uszítasz?

Ez undorító kedves barátom, hánynom kell az ilyen antiemberektől.

jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!