Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka,hogy Magyarországon...

Mi az oka,hogy Magyarországon nagyon sokan a munkáltatók oldalán állnak?

Figyelt kérdés

Megfigyelhető,hogy pártállástól függetlenül, nagyon sokan a munkaadók mellett vannak.


Például ha valaki felveni a 13. havi fizetést.A válasz gyakran az,hogy "az év 12 hónapból áll".És, attól nem lehet 13, 14. havi bért adni?

Vagy például az anyaságiról visszajövő nők kérdése.


De, mondhatnám még az egyéb jövőbemutató munkaerőpiaci szabályozásokat.PL:kötelező bérsáv az interjúban, állásinterjúra való eljutás költségtérítése, de még sorolhatnám.



Én azt az elvet vallom,hogy "előre megyünk, nem hátra".

Igenis kell erősen szabályozni a munkáltatókat.Tele vannak pénzzel, akkor összegekkel játszadoznak a nagyvállalatok, mint az ország éves GDP-je.

Nehogy már kisebb kiadások, mint a bérek, jóléti juttatások, prémium megerőltető legyen nekik.


máj. 25. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Magyar mentalitás. Kesergünk a múlt sérelmein, ahelyett hogy a jövőbe tekintenénk és saját sorsunk irányítását a kezünkbe vennénk.
máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Ez nem a munkáltatók, hanem a józan ész oldalán állás a legtöbb esetben. Arról nem is beszélve, hogy jó pár ötletedet maguk a munkavállalók szívnák meg. Pl minél több juttatás kifizetésére kényszerítenél egy céget, vagy annál alacsonyabb lenne a mellé járó fizetés, vagy annál több leépítés várna az ott dolgozókra.

Az meg, hogy azt képzeled, hogy a munkáltatók csak abból a pár gigavállalatból állnak, akikre igaz a leírásod, miközben ignorálod mindazokat a kisvállalkpzásokat, akik jelentős része becsődölne az ötleteid következményeképp, hát, inkább no comment...

máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

"munkáltatókat.Tele vannak pénzzel, akkor összegekkel játszadoznak a nagyvállalatok, mint az ország éves GDP-je.


Nehogy már kisebb kiadások, mint a bérek, jóléti juttatások, prémium megerőltető legyen nekik."


Kérdező te normális vagy?


Én vállalkozóként nem keresem meg a minimálbért!!

máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
3: akkor talán váltanod kéne, ha nem megy a bolt.
máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Többnyire nem a munkáltatók oldalán állnak, csak nem annyira egyszerűen látják a dolgokat, mint a 60 iq-s proletár forradalmárok, akik gyakran a bevétel és az adózás utáni nyereség közti különbséget sem értik.
máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Én is tapasztaltam ezt.

Mert ugye a magyarok nagyrésze szürkefoglalkoztatott.

És akkor az egyik kolléga eltörte a lábát. És most kapja 4 hónapja a minimálbér 60%át,a borïtékot bukja.

Én pedig kérdeztem sokaktól, hogy ez az oké? Szerintetek ez a korrekt? Vagy hogy beteg vki gyereke és otthon marad vele, azt kirúgják?

És rendesen nekem estek, hogy mit lázítok én itt?

Kajakra bevédik ezek a csírák azt a munkáltató, aki kirúgja őket akâr már másnap.

Érthetetlen...de ez a helyzet.

máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4.

Próbáltam már sokmindent, de az se vált be!

máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6!


Ez a 2000-es évek elején volt így.

Most már mindenki mindent legálisan akar csinálni. (Azon területen, ahol én mozgok.)

Gondolom te is választhatsz, hogy legálisan kapsz kevesebbet, vagy zsebbe a felét és nem lázadoztál, hogy nem akarsz adót csalni.


Vállalkozóként ha lebetegszem, akkor nekem senki sem fizet.

máj. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
A dolgozók messze vannak attól, hogy magukért kiálljanak. Mondható, az egész társadalom. Én, történetesen többször is sztrájkoltam. Az emberek szidtak, miért akarunk többet, jobb körülmények között dolgozni, ők is rossz körülmények között dolgoznak. A sztrájkkal elértük a jobb körülményeket, több fizut. Erre jöttek a többiek, miért kaptok ti többet, mint mi. Úgy mellékesen, az is természetes volt, hogy munkáltatót bepereltük. Kormányunk is a munkáltatók mellett van sok meghozott, vagy be nem tartatott törvénnyel.
máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Mert ebben az országban a szolidaritás legkisebb szikrája is hiányzik, helyette a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás uralkodik. A fenti válaszokból és a lepontozásokból is kitűnik. Ezért ülhet egy ilyen banda is a fejünkön már 14 éve.
máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!