Akik Ukrajna támogatásában látják a béke garanciáját azok szerint mikor és hogy lesz vége a háborúnak?
Mekkora népessége fog maradni Ukrajnának?
Hányan mennek haza újjáépíteni az immár Oroszországtól független, leendő NATO tag Ukrajnát?
A végleges számokat akkor tudjuk majd meg, amikor vége lesz. Utána a menekültek nagy része haza megy, mivel megszűnik a menekült státuszuk. Ők fogják majd elkezdeni újraépíteni az országukat, plusz rengeteg külföldi befektető és munkaerő valószínűleg.
Amúgy elég nyilvánvaló, h területvesztés nélkül nem lehet vége a háborúnak, szóval az elfoglalt ukrán területeket pedig az oroszok fogják újjáépíteni, szintén külföldi segítséggel.
6.
Figyelj kisember!nem az volt az utasítás hogy az oroszok olyan gyengék hogy ukrajnával se bírnak ?most mi van ?
4 engem nem védett soha NATO transz. Nézzük csak ... Hol voltak a NATO országok 1956-ban?
Nándorfehérvár?
Mohács? Megígérték aztén szartak le
Csakis úgy lehet Európa számára is kedvező vége a háborúnak, ha az ukránok képesek ellenállni és MEGMEREVEDNEK A FRONTVONALAK hosszú távra.
Nem kell agysebésznek lenni ehhez, mindenki tudja, aki egy picit is figyelmesebben utánaolvasott az emberi háborúk történetének, hogy csak kétféle módon lehet vége egy háborúnak:
1. A frontvonalak teljes összeomlása, egyik fél totális győzelme, a másik fél kapitulációja.
2. Megmerevedett frontok miatt mindkét fél kifáradása, állóháború kialakulása (folyamatos veszteségek mindkét oldalon, területi nyereség nélkül) - következésképp tűzszünet, majd békekötés.
MINDENKI BÉKÉT AKAR és BÉKE IS LESZ (minden háborút béke követ és minden békét háború, sajnos - ebből áll az emberiség történelme).
Itt az igazi kérdés, hogy MILYEN BÉKE LESZ!
Aki nem fideszes vagy idióta, az érti ezt.
Most a fő probléma az, hogy a magyar kormány valamiért az 1. típusú békét szeretné, azaz mielőbbi ukrán összeomlást, totális orosz győzelmet - magyarán azt, hogy Oroszország Magyarországgal és a NATO-val közvetlenül határossá váljon, óriási biztonsági kockázatot jelentve egyébként Magyarországra, az EU-ra és a NATO-ra nézve is.
Az Európa-párti és Nyugati erők viszont a 2. típusú békét szeretnék: azaz, hogy megmaradjon valami Ukrajnából. Mivel az ukránok is ezt szeretnék, természetesen, nyugati segítséggel kitartanak (egyelőre).
A valóságban az a kérdés, hogy miért szeretne a magyar kormány totális ukrán vereséget és teljes orosz győzelmet? Mi érdeke van abban Orbán Viktornak és társaságának, hogy az országa Oroszországgal (vagy egy orosz bábállammal) közvetlenül határossá váljon?
Nem látunk bele a lapjaikba, nem ismerjük a valódi motivációjukat - de az világosan látszik, hogy amit a magyarországi kormányzat "békének" nevez, az kizárólag az első típusa a békének.
Orbán Viktor számára a béke ezt jelenti:
- Ukrajna támogatásának azonnali leállítása.
- Az ukrán front összeomlása.
- Totális ukrán vereség.
- Totális orosz győzelem.
Ők kizárólag ezt a békét támogatják - az a kérdés, hogy miért?
Mikor lesz vége a háborúnak?
Amikor az orosz fél nem tudja vagy nem akarja tovább finanszírozni a háborút. Sem a szovjeteket sem az amerikaiakat nem győzték le az afgánok, mégis mindkettő kivonult onnan, de az orosz-ukrán háborúhoz talán Vietnam jobban hasonlít.
Az orosz gazdaság már zuhan egy ideje, a fő bevételi források elapadnak, a haditechnika brutálisan fogy Ukrajnában ( ha ilyen ütemben fogynak tovább az orosz nehézeszközök akkor 2025 végére nem marad több Ukrajnába küldhető páncélozott harci eszköz ), csak idő kérdése az egész.
"Hányan mennek haza újjáépíteni az immár Oroszországtól független, leendő NATO tag Ukrajnát?"
Ez egy érdekes kérdés és a válasz függ a háború végkimenetelétől. Ukrajna még megvan és működik, azok a területek amik nincsenek orosz ellenőrzés alatt nincsenek is lerombolva. Az energetikai infrát lövik az oroszok, de azon folyamatosan dolgoznak az ukránok.
Újjáépíteni csak az oroszok által lerombolt keleti területeket kell és igazából ott sem mindent. Az utak,közművek helyreállításában baromi nagy biznisz van, azt tolni fogják nyugatról. A lerombolt városok ha újraépítésre kerülnek, akkor valszeg modernebb arculatot kapnak, energetikailag fenntarthatóbbak lesznek. Ha lesz némi eszük akkor modern irányelvek mentén épülnek újra a dolgok, így a Kelet-Ukrajna vonzó lesz. Az igazán nagy pusztítás a jelenlegi front mentén történt, 2014-2022 között a fronttól távolabbi területek nem nagyon kaptak a háborúsdiból, az igazán brutál pusztítás egy 50-80km-es sávban zajlott csak, 20-30 000 négyzetkilométer érintett a 600 000 négyzetkilométeres Ukrajnából.
Én nem tartom kizártnak, hogy sokan visszamennek majd a fejlődésnek induló területekre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!