Szerinted melyik szellemi irányzat segítségével lehet működőképesebb, humánusabb taársadalmat kialakítani: a liberalizmusra vagy a keresztény szellemiségre támaszkodva?
A kereszténységben van bölcsesség, csak túl sok réteg szenny és mocsok ragad köré. Mi több, a kereszténység bölcsességére bármelyik józan, érző ember rájon magától is; csak az a kár, hogy kevés az ilyen ember.
A liberalizmussal pedig így, ebbe a formában szintén nem lehet mit kezdeni, mert ha ma Mo.-n kiejted ezt a szót, 10 emberből 9-nek CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az SZDSZ és annak a szemétségei, gerinctelensége, pofátlansága, stb. fog eszébe jutni, és fogalma sem lesz róla, hogy mit is jelent maga az eredeti eszme. Magyar viszonylatban az SZDSZ sokkal többet ártott a liberalizmusnak, mint bármi az elmúlt 20 évben.
De a kérdésre válaszolva, nem kell semmiféle humbug, vallás, meg izmus. Egyszerűen az kell, hogy _KIVÉTEL NÉLKÜL MINDEN EGYES EMBERRE_ figyeljünk oda legkisebb gyerekkorától kezdve, és neveljük értelmes, érző, gondolkodó, empatikus felnőtté - és a már felnőttek közül is neveljük rá ezekre azokat, akiknél ezek még hiányoznak. Ez minden, ami kell ahhoz, hogy megvalósuljon az abszolút utópia.
"Egyszerűen az kell, hogy _KIVÉTEL NÉLKÜL MINDEN EGYES EMBERRE_ figyeljünk oda legkisebb gyerekkorától kezdve, és neveljük értelmes, érző, gondolkodó, empatikus felnőtté - és a már felnőttek közül is neveljük rá ezekre azokat, akiknél ezek még hiányoznak."
=keresztény erkölcsű nevelés. Egyetértek...
"=keresztény erkölcsű nevelés. Egyetértek..."
Nem, nem értesz egyet, mert ez egyáltalán nem egyenlő a keresztény hozzáállással. Hidd el, láttam már keresztény szellemben nevelt gyerekeket, és inkább nem kommentálnám, hogy mi lett belőlük.
Nem kell semmiféle agymosás, nem kell semmiféle kinyilatkoztatás. Ne azért fogadjanak el valamit, mert x vagy y mondja, hanem azért, mert elgondolkodnak rajta, utánajárnak, esetleg megtapasztalják (tehát bebizonyítják maguknak), és megértik, hogy igaz. És ami a legfontosabb: merjenek kérdezni. Mindig, bármire vonatkozóan - és épp ez az, amit a kereszténység nem ad meg: az alaptételek megkérdőjelezhetőségét. Mert ha azok megkérdőjelezhetőek, és netalán még nem is bizonyulnak helytállónak, akkor máris borul az egész hit.
Mondom: semmi hit, semmi agymosás. Csak értelem, empátia és józan gondolkodás - humanizmus, emberségesség.
"Hidd el, láttam már keresztény szellemben nevelt gyerekeket, és inkább nem kommentálnám, hogy mi lett belőlük."
Légyszives kommentáld. Ez így hiteltelenítéstre nagyon alkalmas sejtető stílus, mintha valamiféle olyan tudást birtokolnál amivel egszer s mindenkorra el tudod dönteni, hogy a keresztény szellemben nevelt gyermekek milyenek ill. milyenekké válnak.
Szóval, gyerünk, fejtsd ki !
"Csak értelem, empátia és józan gondolkodás - humanizmus, emberségesség."
Több ponton vérzik a teljes érvelésed (az idézet önmagában nem), de: van-e olyan több ezer éves szellemi világértelmezési keret amely ugyanazt álítja amit te ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!