Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az albérlet / ingatlan árakra...

Az albérlet / ingatlan árakra miért nem alkalmaznak Árstoppot?

Figyelt kérdés
Tök vicces lenne.

ápr. 13. 10:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#10 nem értem a logikád
ápr. 13. 12:16
 12/23 anonim ***** válasza:
27%

#11


Ha más tulajdonába bele lehet ugatni - volt már olyan, hogy embernek csak egy lakó és egy nyaraló ingatlana lehetett. Meg is szaporodott a válások száma - akkor a lakóhely szabad megválasztásába is. Erre is volt példa.

(Budapesten a rendszerváltás előtt az jelentkezhetett be állandóra, aki legalább 5 év ittlakást fel tudott mutatni.)


És ugyanúgy megoldaná a problémát, hiszen csökkenne az albérletet kereső, de elégséges jövedelemmel nem rendelkezők száma.

ápr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert elveszítenék a szavazóik nem krumplis rétegét.


Szerinted miért szavaz rájuk az felső 100 ezer és annak családjai?

Mert van kiadva 3-4 lakás, dolgozni se kell.

Aki meg dolgozik lassan csak szobát tud bérelni.

ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
28%

#10


Persze, másé.


Amit a közösből mesterségesen feltornáztak.

Így könnyű vagyont halmozni.

Az adófizetők összedobják, hogy aztán még drágábban lakjanak:D


Az ingatlankiadás a világ legegyszerűbb passzív jövedelem, gyakorlatilag minimális munkával termeli a pénzt.


Minden más vállalkozás ettől bonyolultabb.


És még mindig több értelme lett volna árstopot kivetni erre, mint az élelmiszerekre, amiben sok ember munkája van, még eszel.


Még egy lakást elég 10-15 évente felújítani.


Ráadásul az rbnb-vel hatalmas profitra tettek szert.

Ezeket jobban kellene adóztatni.

ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
15%

#14


Szóval ha nekem van egy kiadó lakásom mert spóroltam rá és amikor jó ára volt vettem egyet és felújítottam, vagy örököltem és nem adtam el azonnal, akkor az a közösből van?


Ha olyan jövedelmem van amihez nem kell megrokkanni, vagy megfeszülni, akkor könnyű nekem és el kell tőlem venni?


Hát a nagy túrót !! :)

ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

Többen rossz felé keresik a megoldást a lakahatásiválság megoldásában. Nem kell senki tulajdoni jogát korlátozni vagy megmondani mit csináljon semmi ilyesmi nem kell.


Lengyelországban a kormányzat, lakhatási válságot ezekkel próbálja oldani:


1. jövedelemtől függően kamatmentes vagy kamattámogatott hitelt biztosít az első ingatlan vásárlók előtt. Magyarországon van ilyen? Nincs.


2. Kötelező önerő 20%-os részét kamatmentes hitel formájában az állam biztosítja a hitel felvevők részére.


Egyesült Királyságban még jobb a támogatás


A brit kormány az első ingatlant vásárlók esetében az évi 90 ezer font jövedelemmel rendelkezőkig a brit kormány állja a maximum 300 ezer fontig a hitel 30%-tól-50%-ig tartó részének a kifizetését.


Magyarországon van ilyen? Nincs.

ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

#15


Nem kell elvenni, csak nem kell jutalmazni azt, akinek szerencséje van/volt.


Pláne nem azok kárára, akik munkából élnek.

ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%

#17


Mi a jutalom?


Annyira örül mindenki az egykulcsos szja-nak, mert az "igazságos", mert minden jövedelem 15%-os kulccsal adózik.

Akkor miért baj, ha a bérbeadásból származó is?


És ebből mi a kára annak akinek csak munkából van jövedelme?

ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%

#18


Más országban is szabályozva van, így is bőven jól él, aki kiadja a lakását.


Svájcban pl.


Persze, a lakáskiadónak ez jó, olcsón megvette a lakást, majd 1 havi bérért kiadja, csak másnak is kell élnie, lakbéren kívül is.


A kevesebb néha több.

Így elhúznak az emberek más országba, ahol nem zsákmányolhatják ki ennyire minden téren a dolgozót olyan emberek, akik jókor voltak jó helyen.

ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%

#19


Speciel a lakbér tőlünk nyugatabbra nominálisan jellemzően magasabb mint nálunk.

Csak azokból a fizetésekből meg lehet fizetni.


És fenntartom, hogy kapja be mindenki a bal bokámat, aki csak akkor sajnálja tőlem ha van egy olyan lakásom amit ki lehet adni, amiből jövedelmem, de azt a munkát, pénz amit beleöltem azt nem.

Akkor le voltam nézve, mert mindenki jobban tudta mit kellene kezdenem a pénzemmel.

ápr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!